reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny, czy przy twardniejacym i stawiającym się brzuchu mogę iść do dentysty? Ze znieczuleniem? :o mam ciężką rozkminę?
 
reklama
Kurcze ale jak ja daje plytko to wylatuje.wiec co za sens. A ona musi byc przy szyjce by dzialal. Ja juz sama nie wiem. Slyszalam nawet takie teorie ze przy szwie w ogole nie brac luteiny tylko duphaston by jej nie podrazniac. Co lekarz to inne gadanie. Wiem tylko ze schlanie kucanie podnoszenie rak itp to przy szwie nie mozna.
Ale stosowanie luteiny dopochwowe polega na tym ze w pochwie jest wszędzie śluzówka i ten progesteron bardzo szybko się wchłania. Wcale nie chodzi o to żeby tabletkę umieścić kolo szyjki. Można by ją nawet stosować doodbytniczo bo tam też jest śluzówka. Ja wkładam tak na 1/2-1/3 palca i na szczęście nic mi się wypada .
 
Aplikatora w ciazy uzywac nie wolno. Używałam w poprzedniej. W szpitalu kilku lakerzy zabronilo kategorycznie. Ja kupilam paczke 100szt rekawiczek (obseska na punkcie infekcji) i sobie radze ;p
Też mam takie informacje ze nie wolno używać aplikatora jak leżałam po porodzie z mikusiem to jedna dziewczyna właśnie go używała i lekarz ja nieźle opieprzyl
 
Pokażę Wam Kochane moją szyjkę i lejek na zdjęciu, może pomożecie mi odpowiedzieć na pytanie, czemu lekarze każą mi czekać i na co...? Może nie wygląda to tak źle? U mnie bardziej chyba litera Y niż U. Zamknięta część ma 33 mm (jest zaznaczona miernikiem) a z lewej strony ten lejek z rozwarciem.
 
Pokażę Wam Kochane moją szyjkę i lejek na zdjęciu, może pomożecie mi odpowiedzieć na pytanie, czemu lekarze każą mi czekać i na co...? Może nie wygląda to tak źle? U mnie bardziej chyba litera Y niż U.
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego każą Ci czekać :( wydaje mi się że u Ciebie typowy lejek w Y. Ty masz cały czas skurcze tak? Jeśli tak to moim zdaniem powinni wyciszyć Ci te skurcze kroplowkami i wtedy założyć szew.
 
Mi właśnie powiedzieli ze mam nie brać luteiny po szwie, wiec na razie nie biorę. A wcześniej używałam aplikatora który wkladalam na pół palca, po i przed użyciem mylam go plynem ginekologicznym. Dziś wieczorem mam wizytę i zapytam o to mojego ginekologa, bo cos czuje ze przywroci mi Luteine.
 
Pokażę Wam Kochane moją szyjkę i lejek na zdjęciu, może pomożecie mi odpowiedzieć na pytanie, czemu lekarze każą mi czekać i na co...? Może nie wygląda to tak źle? U mnie bardziej chyba litera Y niż U. Zamknięta część ma 33 mm (jest zaznaczona miernikiem) a z lewej strony ten lejek z rozwarciem.
mnie to wygląda na literę y, u mnie jest dużo bardziej rozlana w kształt litery u. później wrzucę fote
 
reklama
Do góry