reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny skurcze to twardnienie brzucha i bol jak na miesiaczke. Bol jest slaby i pozneij narasta. Skurcz jest trwa za chwile przestaje i znowu boli.
Ja nie mam takiego bólu jak na miesiączkę, inaczej mnie boli teraz mnie w podbrzuszu łapie i puszcza i to się dzieje w bardzo krótkich odstępach czasu, ból stały nie boli ani mocniej ani słabiej. Mam chwile spokoju i od nowa seryjna bólu. Jutro będę mieć założony pessar
 
reklama
Wiecie może czy w szpitalu jakoś wyciszają skurcze?Da się to jakoś powstrzymać? Bo lekarz powiedział mi, że jak są skurcze to już lipa.
 
A czujecie te bóle po lewej badz prawej stronie w dole brzucha? Ja mam takie mocne bóle i jak dotkne tego miejsca to brzuch twardnieje (jakaś czesc) i czuje jaku byla nadwyrezona.
Później inny bol to kiedy chce mi sie siusiac taki tez w dole.
Kolejny bol to po siusianiu.
Wczoraj wstalam do siusiania i z ciekawości dotknęła brzucha i byl twardy. Nie wiem czy wasze brzuchy tez sa twarde jak stoie?
Później kolejny bol to takie tlenie to nie do konca bol ale czuje podbrzusze moze jak na okres ale on nie jest taki ze lapie i puszcza tylko tli się tak z 3 h.
Kolejny bol to rozpieranie w podbrzuszu w nocy. Kolejny to klucia po boku i w pochwie. Ktoe z nich sa skurczami. Oszaleje w tej ciąży. Jak w pon będzie lepiej to biorę relanium.
 
A czujecie te bóle po lewej badz prawej stronie w dole brzucha? Ja mam takie mocne bóle i jak dotkne tego miejsca to brzuch twardnieje (jakaś czesc) i czuje jaku byla nadwyrezona.
Później inny bol to kiedy chce mi sie siusiac taki tez w dole.
Kolejny bol to po siusianiu.
Wczoraj wstalam do siusiania i z ciekawości dotknęła brzucha i byl twardy. Nie wiem czy wasze brzuchy tez sa twarde jak stoie?
Później kolejny bol to takie tlenie to nie do konca bol ale czuje podbrzusze moze jak na okres ale on nie jest taki ze lapie i puszcza tylko tli się tak z 3 h.
Kolejny bol to rozpieranie w podbrzuszu w nocy. Kolejny to klucia po boku i w pochwie. Ktoe z nich sa skurczami. Oszaleje w tej ciąży. Jak w pon będzie lepiej to biorę relanium.
Ja też głupiej, nie wiem co to skurcz, choć mam syna 6 letniego. Też miałam te wszystkie bóle tak jak Ty, teraz ostatnie to było rozpieranie w pochwie i takie uwieranie, że jak siedziałam to miałam duży dyskomfort. Są jeszcze skurcze niegroźne przygotowujące do porodu po 20tc twardnienie brzucha. Może ktg by coś wykazało, ale lekarz też mi nie zaproponował. Czuję, że nie wytrzymam i niebawem zgłoszę się na IP. Chce mi się klnąc, jestem sflustrowana
 
A czujecie te bóle po lewej badz prawej stronie w dole brzucha? Ja mam takie mocne bóle i jak dotkne tego miejsca to brzuch twardnieje (jakaś czesc) i czuje jaku byla nadwyrezona.
Później inny bol to kiedy chce mi sie siusiac taki tez w dole.
Kolejny bol to po siusianiu.
Wczoraj wstalam do siusiania i z ciekawości dotknęła brzucha i byl twardy. Nie wiem czy wasze brzuchy tez sa twarde jak stoie?
Później kolejny bol to takie tlenie to nie do konca bol ale czuje podbrzusze moze jak na okres ale on nie jest taki ze lapie i puszcza tylko tli się tak z 3 h.
Kolejny bol to rozpieranie w podbrzuszu w nocy. Kolejny to klucia po boku i w pochwie. Ktoe z nich sa skurczami. Oszaleje w tej ciąży. Jak w pon będzie lepiej to biorę relanium.
Mnie bóle łapią raz z jednej strony, raz z drugiej, raz na dole podbrzusza, ale nigdy cały brzuch, tylko jakaś czesc
 
Dziewczyny moje kochane. Ja kak rodzilam przed wczesnie syna w 22 tc to sie obudzilam bo mialam bardzo delikatne bole jak na miesiaczke trwaly np 30 sekund przerwa 3 min i znowu.

W szpitalu przed zabiegiem wyciszaja skurcze kroplowkami i po tez taki jest proceder.

W dzień brzuch mam miekki ale jak stane to jest twardy ale to juz wysoka ciaza wiec jest fizjologicznie twardy ale nie ciagnie czyli to nie skurczowo.

@Oczekujaca123 w 1 trymestrze bol bo ruchu czy sikaniu itp jak na miesiaczke jest normalny. Bole i klucia w okolicach pachwin tez. Po 1 tr powinno przejsc.
 
@Kleo83 rozpieranie w pochwie moze byc oznaka nacisku dziecka jak np jest glowka w dol wtedy jest wieksze obciazenie. I skurcze od razu tez nie narastaja tylko z czasem postepu bol jest bardziej odczuwalny.

Moj maly jest dupka w dol. Stad tez cos odczuwam w pochwie.

Ktg robi sie dopiero po 26 tc. Nikt szybciej go nie zrobi. Ja w szpitalu mialam tylko odsluchy serca.

A na uspokojenie na noc tez biore hydroxzyzyne cos takiego. Ona uspokaja tez macice.
 
reklama
Dziewczyny moje kochane. Ja kak rodzilam przed wczesnie syna w 22 tc to sie obudzilam bo mialam bardzo delikatne bole jak na miesiaczke trwaly np 30 sekund przerwa 3 min i znowu.

W szpitalu przed zabiegiem wyciszaja skurcze kroplowkami i po tez taki jest proceder.

W dzień brzuch mam miekki ale jak stane to jest twardy ale to juz wysoka ciaza wiec jest fizjologicznie twardy ale nie ciagnie czyli to nie skurczowo.

@Oczekujaca123 w 1 trymestrze bol bo ruchu czy sikaniu itp jak na miesiaczke jest normalny. Bole i klucia w okolicach pachwin tez. Po 1 tr powinno przejsc.
Tylko mnie boli caaaly czas a ja leze.. to mnie martwi. Czuje sie jakby ciągle chcialo mi sie sikac, albo czuje takie spiecie pobrzusza tylko one nientrwa chwile tylko ttrwa i trwa killa h tak jak @Zzzzzz pisze.
Ja juz glupieje.

@Zzzzzz tobie ten magnezin pomaga? Bo ja sie ostatnio zaglebiam w skladu magnezu i okazuje sie , ze rzekomo tylko mleczan z lekow a z suplementow cytrynian ma dobra przyswajalnosc...
 
Do góry