reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Maly jak mocno sie rusza to sie spina i hest wtedy delikatny skurcz. Pachwiny czasami tez bola. Ale teraz wchodze w szybki wzrost brzuch juz mocno widoczny.
 
Czytałam o rozwoju dzieci w brzuchu matek lezacych. Nasze maluchy mają trudniej, więc ponoc trzeba je jakos aktywizować. Puszczać muzyke, spiewac, mówić do nich... Po prenatalnych mam zamiar zamówić pozytywke.
Mnie mega co noc bola jelita, pachwiny się jeszcze nie zdążyły.

@BaskaW kiedy prenatalne?
 
Czytałam o rozwoju dzieci w brzuchu matek lezacych. Nasze maluchy mają trudniej, więc ponoc trzeba je jakos aktywizować. Puszczać muzyke, spiewac, mówić do nich... Po prenatalnych mam zamiar zamówić pozytywke.
Mnie mega co noc bola jelita, pachwiny się jeszcze nie zdążyły.

@BaskaW kiedy prenatalne?
Ja juz prenatalne mialam na ostatniej wizycie lekarz zrobil..na szczescie nigdzie nie musze jezdzic on ma uprawnienia. Bylo to w 19+7 tc. Ja tez na wieczór cierpie na okropne wzdecia..pomaga tylko puszczenie gazu a jak sie nie uda to cierpie niemilosiernie. Mi mama mowila ze czytala ze najgorsze dla dziecka to jest to ze sie nie ruszamy a co za tym idzie brak kolysania - zaburzenia ruchu.
 
Ja juz prenatalne mialam na ostatniej wizycie lekarz zrobil..na szczescie nigdzie nie musze jezdzic on ma uprawnienia. Bylo to w 19+7 tc. Ja tez na wieczór cierpie na okropne wzdecia..pomaga tylko puszczenie gazu a jak sie nie uda to cierpie niemilosiernie. Mi mama mowila ze czytala ze najgorsze dla dziecka to jest to ze sie nie ruszamy a co za tym idzie brak kolysania - zaburzenia ruchu.
To super, ze masz z glowy :)
Trzeba sie zatem jakoś rozbujać i czesto zmieniać strony leżenia
 
No albo jakis fotel bujany i czasami sie pobujac. Ja staram sie ruszac nogami i kolysac jak leze. Nawet pattzac na żylaki to lepiej ruszac nogami.
 
A widzisz to moze jeszcze ponosisz troche dzieciaczka [emoji6] ja miałam twardnienia takie bóle podbrzusza przez ostatnie dwa tygodnie ciąży które zapisywały sie na ktg..
Urodziłam 37+4, córeczka zdrowa, 10 pkt, wypisali nas po trzeciej dobie do domku.
Także możesz być juz spokojna [emoji4] powodzenia

Tylko ja bym mogła już rodzic [emoji28] już mnie wszystko boli - plecy, krocze... jak już mogę chodzić i funkcjonować normalnie to nie mam na to siły...
Niestety moja Malutka jest w położeniu miednicowym i mam zaplanowana cc na 05.11, ale mam nadzieje ze samo ruszy cos wcześniej... bo nie wiem jak wytrzymam jeszcze te prawie 3tygodnie :(
 
Wybierz się rano do laboratorium zrobić morfologie, crp i badanie moczu. Nie kosztuje to dużo a lekarz będzie przynajmniej wiedział czy to nie infekcja. Gratuluję i powodzenia ;)
W ciąży nie robi sie Crp, bo i tak nie wyjdzie wiarygodnie, ja chciałam też zrobic i tak mi powiedziano w laboratorium:-)
 
Czytałam o rozwoju dzieci w brzuchu matek lezacych. Nasze maluchy mają trudniej, więc ponoc trzeba je jakos aktywizować. Puszczać muzyke, spiewac, mówić do nich... Po prenatalnych mam zamiar zamówić pozytywke.
Mnie mega co noc bola jelita, pachwiny się jeszcze nie zdążyły.

@BaskaW kiedy prenatalne?
Ja puszczam muzykę relaksacyjna z telefonu:-)
 
reklama
Do góry