reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Witam. Jestem w 30tc, wczoraj trafilam do szpitala z doagnoza niewydolnosci szyjki macicy. Na badaniu wyszlo ze szyjka ma 19mm. Leze. Biore luteine dopochwowo, w dodatku dzisiaj dostalam leki na rozwoj plucek maluszka i lek Adalat. Czy ktoras z was miała podobne leczenie?
 
Witam. Jestem w 30tc, wczoraj trafilam do szpitala z doagnoza niewydolnosci szyjki macicy. Na badaniu wyszlo ze szyjka ma 19mm. Leze. Biore luteine dopochwowo, w dodatku dzisiaj dostalam leki na rozwoj plucek maluszka i lek Adalat. Czy ktoras z was miała podobne leczenie?

Ja do szpitala trafiłam w 29tc z szyjką 18mm i też dostałam sterydy na rozwój płuc maluszka plus kroplówki na skurczę. i luteinę. Nie miałam tego Adalatu.
 
Dziewczyny a co bierzecie przy szwach lub pessarach.na infekcje??

Ja mam przepisany dopochwowo gynalgin co drugi wieczór.

Dziewczyny, a pijecie kawę? Ja nie wiedziałam, ze przy skurczach nie można i jeszcze w szpitalu sobie robiłam... oczywiście rozpuszczalna, wiec nie jakaś mocna. W ciąży lubiłam wypić jedna, dwie dziennie.

Jest jakiś bezwzględny zakaz? Teraz oczywiście pije inkę, ale ciekawi mnie czy ta kofeina wpływa na skurcze.

Kawę piję jedną dziennie, ale nie mam skurczy.
Myślę, że chodzi o to, że kawa wypłukuje z organizmu magnez, który działa rozkurczowo ;)
No i ja mam zaleconą suplementację magnezem ;)

Witam. Jestem w 30tc, wczoraj trafilam do szpitala z doagnoza niewydolnosci szyjki macicy. Na badaniu wyszlo ze szyjka ma 19mm. Leze. Biore luteine dopochwowo, w dodatku dzisiaj dostalam leki na rozwoj plucek maluszka i lek Adalat. Czy ktoras z was miała podobne leczenie?

Mam luteinę, ale podjęzykowo, dostałam też sterdydy, ale Adalatu mi nie dali. :)
 
@Szara20 Który masz tc? Leżysz w domu czy szpitalu? Pozdrawiam
Dzisiaj zaczęłam 33tc :)
U mnie skróconą szyjkę do 15mm wykryto w 28tc, wtedy tylko luteina i lezenie i trzymala sie na poziomie 19mm, aż w 31tc skróciła sie do 13mm i wtedy przez tydzien leżałam w szpitalu, gdzie podali sterydy i założyli mi pessar. Teraz leżakuję w domu :)
 
Dziewczyny a co bierzecie przy szwach lub pessarach.na infekcje??
Ja przez pierwsze 6 tygodni z pessarem nic nie brałam, bo lekarz twierdził że nie ma potrzeby. Dopiero w 36 tygodniu zrobiło się więcej upławów i dostałam nystatynę 1 raz dziennie przez 10 dni.
Nie wiem czy to przez to, ale wcześniej bolało mnie podbrzusze, a po 3 dniach z nystatyną ból minął całkowicie, więc może jednak miałam jakąś infekcje.

A czy są tutaj dziewczyny, które czekają już na rozwiązanie mają ściągnięty pessar/szew? Kiedy miałyście ściągane? I czy miałyście odstawione leki i kiedy?
Ja w sobotę skończę 38 tydzień, mam wizytę u lekarza w czwartek i nie wiem czy już powinnam odstawić luteinę i magnez? Oczywiście wypytam lekarza, ale jeśli chodzi o pessar to już mi zapowiedział, że mam z nim chodzić do porodu, będę miała planowaną cesarkę ze względu na położenie miednicowe. Wydaje mi się, że to bez sensu cały czas teraz brać leki kiedy już dziecko jest donoszone.
 
reklama
Dzisiaj zaczęłam 33tc :)
U mnie skróconą szyjkę do 15mm wykryto w 28tc, wtedy tylko luteina i lezenie i trzymala sie na poziomie 19mm, aż w 31tc skróciła sie do 13mm i wtedy przez tydzien leżałam w szpitalu, gdzie podali sterydy i założyli mi pessar. Teraz leżakuję w domu :)

Ciekawe czemu mi tego pessara nie założyli... 30 t i szyjka 1 cm. Może przez skurcze.
Mi mówili ze już nic więcej nie mogą zrobić, jak się mały ma urodzić to się urodzi.
 
Do góry