reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mi w ogóle mowili że nie wolno dotykać brzucha bo to może powodować skurcze. A ja gluoia jak czuje ze mi twardnieje to lekko sprawdzam czy faktycznie czy mi się tylko zdaje. No i czesto chyba mala mi się tak rozpycha.... Ahh byle do wtorku. Żeby chociaz wczesniakiem nie była. Chociaż chciałabym żeby siedziala w brzuchu jak najdłużej
 
reklama
Mi w ogóle mowili że nie wolno dotykać brzucha bo to może powodować skurcze. A ja gluoia jak czuje ze mi twardnieje to lekko sprawdzam czy faktycznie czy mi się tylko zdaje. No i czesto chyba mala mi się tak rozpycha.... Ahh byle do wtorku. Żeby chociaz wczesniakiem nie była. Chociaż chciałabym żeby siedziala w brzuchu jak najdłużej
Jak byłam w szpitalu to lekarze i pobożne zabraniały dotykać brzucha. To powoduje dodatkowe skurcze. Więc już wcale go nie dotykam! Jeden z lekarzy zażartował że dziecko głaszczę się jak się urodzi:)
 
Dziewczyny u mnie nareszcie dobre wieści! [emoji3] przypomnę tylko ze 2 tygodnie temu szew założony na szyjkę 19mm i 7 mm rozwarcia wewnetrznego.
Dzis na wizycie okazało sie ze szew trzyma sie dobrze i szyjka prawie 25 mm [emoji2][emoji106] Dzidzia także pieknie rośnie aktualnie 21+0 i wazy juz 425 gram (60 centyl i usg wskazuje na 21+4) uwierzyłam ze damy radę [emoji3][emoji106]
 
Mi po ktg zawsze boli brzuch-od tych pasów chyba. Ja wiem tyle, że brzucha nie wolno głaskać, bo to może powodować skurcze.
 
reklama
A co te centyle w ogole znacza? co to znaczy ze jest pomoedzy 50 a 90?
Dziekuje za pomoc i wyjasnienie bo mo to nic nie mowi...
Ogólnie siatka centylowa jest przełożeniem rozkładu normalnej tj. Jak to wygląda w całej populacji. Powiedzmy że dziecko jest na 60 centylu, co oznacza, że 60% populacji w tym wieku plodowym jest mniejsze, a 40% większe. Wyobraź sobie krzywą Gaussa, to masz odzwierciedlenie (to ten taki wykres z wniesieniem, bo nie wiem jak to wytłumaczyć bez rysowania)
 
Do góry