reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja skurcze odczuwalna jako nagle twardnienia brzucha połączone z bólem jak na miesiączkę i bólem z krzyża. Jakby to ładnie ująć to twardnienia plus ból. Co do suplementacji magnezu - ja miałam niedobory mimo maksymalnej zalecanej suplementacji i magnez brałam od początku ciąży... Po prostu nie zapotrzebowanie było dużo wyższe. W kwestii no spy - też czytałam, że może powodować zaburzenia napięcia mięśniowego u dziecka, ale przecież nie bierze się jej dla własnego widzi mi się. Tylko ewentualne trudności są i tak niczym w przypadku gdyby dziecko miało urodzić się sporo przed terminem. Ale badań w tym aspekcie nie znalazłam. Poza tym uważam, że no spa jest dużo bardziej bezpieczna niż relanium, które też się stosuje na wyciszenie skurczy.
Qrde ja podobnie dzisiaj odczuwam ż tym.ze twardnienia nie są nagle, twardnieje jak zmieniam pozycję albo wstaje i wtedy pobolewa mnie podbrzusze...ciekawe czy to nie skurcze...jak mi nie minie pójdę do mojej ginekolog na kontrol...
Co do nospy teraz przy tych twardnieniacj będę mimo wszystko brała, więcej dobrego może wnieść niż szkody narobić.
 
reklama
No mi właśnie w poniedziałek mój gin mówił żeby spacerować, żeby skrzepy sie nie zaczęły robić od tego ciągłego leżenia. Także lepiej choć trochę spacerować, ale nic mi nie mówił ze waga jakas niska czy coś tylko chyba tak profilaktycznie.
Ja robię zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch bo też ciągle leżę i od dwóch tygodni przyjmuje, czuje się dzięki nim bezpieczniej
 
U mnie aktualnie 20t+5d. Szew założony 2 tyg temu na szyjkę 19mm i rozwartą wewnętrznie 7 mm. Pessar juz posiadam i lekarz powiedział ze jak bedzie trzeba to założymy dodatkowo.
Obawiam sie czy to wszystko wystarczy i powstrzyma skracanie przez przynajmniej 11 tygodni ...[emoji17] pojutrze mam pierwszą kontrole i juz sie boje czego sie dowiem..
Ja ze szwem chodzę już 15 tygodni i jakoś daje radę więc i u Ciebie wytrzyma!
Pessar odciaza szyjke jakby się skracala to Twój lekarz na pewno dodatkowo Ci go założy ;)
 
Dziewczyny ja tak z innej beczki... Kupilyscie ochraniacz na łóżeczko? Bo tak się zastanawiam...A tu pisza ze to może więcej zaszkodzić niz pomoc Link do: Ochraniacz do łóżeczka: czy potrzebny? Opinie [10 propozycji ochraniaczy] - Strona: 1 - Rodzice - m.mjakmama.pl
Też czytałam o tej śmierci łóżeczkowej przez ochraniacze i zrezygnowałam z zakupu.
Takie małe bejbi nie rusza się na tyle by mogło uderzyć się w głowke a nawet gdyby się uderzyło to tak jak pisza, wywoła to mniejsze szkody niż podduszenie.
 
Chyba dam sobie w takin razie spokój. Dzięki. I mi od wczoraj też strasznie twardnieje brzuch i to co chwilę :( mam nadzieję ze to nie jest zapowiedź....
 
Też czytałam o tej śmierci łóżeczkowej przez ochraniacze i zrezygnowałam z zakupu.
Takie małe bejbi nie rusza się na tyle by mogło uderzyć się w głowke a nawet gdyby się uderzyło to tak jak pisza, wywoła to mniejsze szkody niż podduszenie.
ja ochraniacze mam 2 sztuki po synku, wyprane, naszykowane ale nie mam zamiaru narazie zakladać, bo sa nie potrzebne, wole widzieć dzidzi moje przez szczebelki(łóżeczko zaraz przy łóżku), a jak juz bedzie starsze to założę tak pewnie kolo 6mca. Dla noworodka nie ma sensu zakladać, zwlaszcza tak jak mówicie jakby sie gdzies tam zaczelo przewaracać to na poczatku moglo by zaszkodzić..juz pozniej jak będzie bez problemu sie obracać to wtedy:)
 
reklama
kurde dziewczyny dzis juz jestem w pełni naszykowana na poród tj. spakowana itd. nawet ubranie w ktorym pojade i reczniki w razie potopu wodami.. Mam jakies przeczucie, że urodze szybciej..caly czas boli mnie dołem i w ogóle jakoś tak inaczej...
Ja to jestem.spakowana od dawna :) najpierw do szpitala byłam spakowana jako ja, a od 3 tyg już jako wersja ja i dziecko, tj do porodu właśnie. I w sumie mi z tym dobrze, bo się nie denerwuje, że coś pominę.
 
Do góry