reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Po dzisiejszym obchodzie się załamałam"(. Lekarz dyżurny powiedział że szyjka1,5 cm na tym etapie to bardzo mało. Leczę aktualnie infekcję a potem pessar. Powiedziała że to infekcje powodują skurcze następstwem jest skracanie szyjki. Trzeba często robić posiewy. I dotrwać przynajmniej do 38 tygodnia, a u mnie dopiero połowa 30. A po założeniu pessara infekcje mogą się wzmagać. Strasznie się boję.
dasz rade, szybko wyleczą infekcje i założą pessar, nawet nie zauważysz kiedy Ci te tygodnie polecą:) ja w 30 tyg mialam ponizej 15mm, miekką, rozpulchnioną i z rozwarciem na ponad palec. Dzis koncze 34tydz dalej w dwupaku! Kolejny sukces za mną, ty spokojnie też dotrwasz i urodzimy w odpowiednich terminach
 
reklama
Po dzisiejszym obchodzie się załamałam"(. Lekarz dyżurny powiedział że szyjka1,5 cm na tym etapie to bardzo mało. Leczę aktualnie infekcję a potem pessar. Powiedziała że to infekcje powodują skurcze następstwem jest skracanie szyjki. Trzeba często robić posiewy. I dotrwać przynajmniej do 38 tygodnia, a u mnie dopiero połowa 30. A po założeniu pessara infekcje mogą się wzmagać. Strasznie się boję.

Zapytaj o szew to na prawdę dużo lepsze niż pessar mi założyli w 28tc na szyjkę 0,5 mm i zwiększyła się do 1,5 właśnie więc u Ciebie będzie podwójnie !
W 30 tc to naprawdę nie tak źle z twoją szyjka :*
 
Moja zaczynała się rozwierac jak dostałam się na oddział , a teraz jest zamknięta także to chyba też nie jest żadnym wyznacznikiem:)
Pytalam w kontekście tego, że jak rozwarcie idzie to jest mniej ciekawie... Chociaż ja mam rozwarcie zew. od połowy ciąży, które po prostu jest i nic się z nim nie dzieje..

@Menia2018 30tc to bardzo ładny tydzień, teraz odlicza do 32, a potem zobaczysz, że będzie 34, potem 36 i ciąża donoszona :)
 
Jestem po nalocie rodzinki. Młody dziś skończył 3 lata:) kurczę mimo,że mąż i teściowa bardzo dużo robili, reszta rodzinki też, to brzuch ciągnie... I boli. I stwardnieje co chwila...dramat. od jutra tylko odpoczynek. Mam nadzieję że czas szybko zleci. Znowu trochę stresów przede mną.
Dziewczyny w szpitalach dacie radę! Trzeba myśleć pozytywnie. Ja powoli podnoszę się z mojego dołka... muszę teraz zamówić łóżeczko i materac. A że dopadla mnie dysfunkcją podejmowania decyzji to trudne czasy przede mna:):):D
 
Po dzisiejszym obchodzie się załamałam"(. Lekarz dyżurny powiedział że szyjka1,5 cm na tym etapie to bardzo mało. Leczę aktualnie infekcję a potem pessar. Powiedziała że to infekcje powodują skurcze następstwem jest skracanie szyjki. Trzeba często robić posiewy. I dotrwać przynajmniej do 38 tygodnia, a u mnie dopiero połowa 30. A po założeniu pessara infekcje mogą się wzmagać. Strasznie się boję.
Ja w 17 tc mialam 18 mm i rozwarcie wewnętrzne i jestem w 35+4 tc. 30tc to juz duzo a 38 to po prostu ciaza donoszona. Wiec nie wiem co ma oznaczac, że "przynajmniej" do 38 tc. :nerd: Bez sensu gada. Wiadomo, że każdy dzień jest ważny, ale bez paniki i stresu. Jak dla mnie jest ok, diagnoza jest, leczenie i leżenie wdrożone. Nic więcej nie możesz zrobić.
 
Będzie dobrze! Tak jak piszesz tyle już za Tobą,że do 34 tc spokojnie dasz radę! Daj koniecznie znać jak po wizycie. Macmirror brałam wcześniej. Na swędzenie. Zapytam lekarza na następnej wizycie... czy naprawdę muszę brać to wszystko do końca ciąży:/ na jaki czas przed pobraniem powiew trzeba odłożyć te leki dopochwowe typu gynalgin?
U mnie dziś 31+0. Mała w środę ważyła 1900 g... za wyprawkę biorę się po weekendzie, bo syn w niedzielę obchodzi 3 urodziny:) zamówię łóżeczko, ochraniacz, pościel...
Zajrzę do gemini po jakiś probiotyk. Jogurt jem z płatkami ale nie jakaś duża jego ilość...
Hejo!
U mnie na szczęście bez zmian szyjka, jak miała 5 mm tak mam, kamień spadł mi z serca że znowu się nie skrocila:)
Co do posiewu to ja dzień przed pobraniem nie aplikowalam nawet luteiny żeby nie przeklamala wyniku, więc ten antybiotyk na pewno odstaw :)
Twoja niunia to kawał baby , rośnie jak na drożdżach :);)
A probiotyk najlepiej na Gemini tam jest najtaniej , zerknij sobie ja tam wszystko zamawiam , wyprawkę dla dziecka też cała tam skompletowalam ;)
 
Dziewczyny jesteście bardzo dzielne, miło jest czytać , że komuś się udało, wzrasta nadzieja że i mnie się uda :-) mi ginekolog nie przepisał żadnego specyfiku zapobiegawczo przeciw grzybicy . Co do luteiny chyba poproszę o zmianę na doustna bo odkąd mam krążek to mam wrażenie że nie potrafię jej wprowadzić głęboko bo jakoś tam inaczej, na szczęście czasem pomaga mąż ;-)
Tobie też się uda , musisz tylko w to uwierzyć :)
Co do luteiny mój ginekolog mówi że jej nie trzeba głęboko wkładać, wystarczy jak jest gdzieś obok pessara, ona i tak działa ;)
Mi podpowiedział żebym przy wkladaniu kierowała się w stronę tylnej ściany pochwy, tam gdzie odbyt i nie będzie problemu z aplikacją :)
Ta podjezykowa podobno jest słabsza bo nie działa bezpośrednio, ale nie wiem czy to prawda :)
 
Hejo!
U mnie na szczęście bez zmian szyjka, jak miała 5 mm tak mam, kamień spadł mi z serca że znowu się nie skrocila:)
Co do posiewu to ja dzień przed pobraniem nie aplikowalam nawet luteiny żeby nie przeklamala wyniku, więc ten antybiotyk na pewno odstaw :)
Twoja niunia to kawał baby , rośnie jak na drożdżach :);)
A probiotyk najlepiej na Gemini tam jest najtaniej , zerknij sobie ja tam wszystko zamawiam , wyprawkę dla dziecka też cała tam skompletowalam ;)
Suuuper wiesci:-) oby tak dalej:-) jeszcze chwilkę i 32 tydzień będzie skończony, potem 34 i 36:-)
W Gemini zamówiłam wyprawkę, a teraz teściowa przywiozła mi jakiś synbiotyk Tribiotic lady czy jakoś tak. Probiotyk z probiotykiem i coś tam jeszcze. W Gemini widziałam,że niecale10 zł, więc tanioszka.. :)
Ja jutro biorę się za poszukiwania i zamawianie lozeczka:-)
 
reklama
Do góry