reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć Sprightly! Mam nadzieje ze pessar rownież utrzyma moja szyjkę i będę mogła tak jak Ty bez strachu trochę pochodzić.. Narazie dosłownie drżę ze strachu jak musze wstać. W czwartek Gin ma mi go założyć moze poczuje sie trochę pewniej ?
 
reklama
@Tusinka,
A jaką dawkę magnezu bierzesz? Czy ginekolog pobrał posiew z szyjki?
Nie zawsze przyczyną skracania jest niewydolność, często skracanie powodują bakterie i trzeba to sprawdzić!
Jak szyjka twarda i zamknięta to nic się nie martw, odpoczywaj dużo, nie dźwigaj, nie przemeczaj się , podkładaj coś pod nogi i wszystko będzie dobrze.
W moim przypadku leżenie nie zatrzymało skracania się szyjki ale tu na forum jest wiele dziewczyn u których dzieki leżeniu szyjka wydłużyla się nawet o 1cm! :)
Nie stresuj się i nie denerwu, bądź dobrej myśli :)
 
@Majcysss,
Co z Wami?
Dawno mnie nie było na BB, ale przeczytałam wszystkie zaległe wpisy i nigdzie nie ma info od Ciebie, a strasznie się martwię czy wszystko dobrze i czy już maleństwo jest z Tobą na świcie...
Odezwij się Kochana :*
 
@Tusinka,
A jaką dawkę magnezu bierzesz? Czy ginekolog pobrał posiew z szyjki?
Nie zawsze przyczyną skracania jest niewydolność, często skracanie powodują bakterie i trzeba to sprawdzić!
Jak szyjka twarda i zamknięta to nic się nie martw, odpoczywaj dużo, nie dźwigaj, nie przemeczaj się , podkładaj coś pod nogi i wszystko będzie dobrze.
W moim przypadku leżenie nie zatrzymało skracania się szyjki ale tu na forum jest wiele dziewczyn u których dzieki leżeniu szyjka wydłużyla się nawet o 1cm! :)
Nie stresuj się i nie denerwu, bądź dobrej myśli :)

Magnezu biorę 750 mg dziennie.. wystarczająco ? narazie miałam tylko jeden pomiar szyjki wiec nie wiadomo czy sie skraca czy taka jest.. jednak ze względu na moja wcześniejsza stratę w 20 tyg podjął decyzje o pessarze. Mam nadzieje ze moja szyjka bedzie współpracować i przynajmniej sie zatrzyma na tych 2.4 .. drugiej takiej straty nie zniosę psychicznie ..
 
Magnezu biorę 750 mg dziennie.. wystarczająco ? narazie miałam tylko jeden pomiar szyjki wiec nie wiadomo czy sie skraca czy taka jest.. jednak ze względu na moja wcześniejsza stratę w 20 tyg podjął decyzje o pessarze. Mam nadzieje ze moja szyjka bedzie współpracować i przynajmniej sie zatrzyma na tych 2.4 .. drugiej takiej straty nie zniosę psychicznie ..
Dawka magnezu jest okej, ja biorę magne b6 forte 3x2 (60mg) wiec podobnie, dodatkowo luteinę (ty masz progesteron w duphastonie) + 3x1 no se forte.
Koniecznie przed założeniem pessara trzeba zrobić posiew, nie napisałaś czy miałaś czy nie, pobierał lekarz?
Nie wolno zamykać szyjki z bakteriami!
Głowa do góry, wszystko będzie dobrze! Doskonale rozumiem Twoje obawy , ja również straciłam pierwszą ciążę w 25tc , wiem przez co musiałaś przejść...
 
Dawka magnezu jest okej, ja biorę magne b6 forte 3x2 (60mg) wiec podobnie, dodatkowo luteinę (ty masz progesteron w duphastonie) + 3x1 no se forte.
Koniecznie przed założeniem pessara trzeba zrobić posiew, nie napisałaś czy miałaś czy nie, pobierał lekarz?
Nie wolno zamykać szyjki z bakteriami!
Głowa do góry, wszystko będzie dobrze! Doskonale rozumiem Twoje obawy , ja również straciłam pierwszą ciążę w 25tc , wiem przez co musiałaś przejść...
Zrobił posiew i cytologię na wczorajszej wizycie ale wątpię żeby były wyniki do czwartku ? Raz w życiu miałam tylko grzybice która przeszła po 3 globulkach clotrimazolum i nie wróciła. Czy to ze szyjka jest szczelnie zamknięta pozwoli na założenie pessara bez wyników ? Wspomniał tez ze co 3 dni będę musiała zastosować globulke przy pessarze..
 
reklama
Zrobił posiew i cytologię na wczorajszej wizycie ale wątpię żeby były wyniki do czwartku ? Raz w życiu miałam tylko grzybice która przeszła po 3 globulkach clotrimazolum i nie wróciła. Czy to ze szyjka jest szczelnie zamknięta pozwoli na założenie pessara bez wyników ? Wspomniał tez ze co 3 dni będę musiała zastosować globulke przy pessarze..
Jeżeli posiew jest jałowy (bez bakterii ) wynik będzie w ciągu 3 dni, jeżeli coś rośnie nawet do 7 dni trzeba czekać na wynik, ponieważ muszą sprawdzić na jakie antybiotyki bakterie są wrażliwe.
Laboratoria pracują również w weekendy wiec jak posiew został wysłany wczoraj myślę, że do czwartku będzie wynik.
Mój lekarz powiedział, że warunkiem założenia czegokolwiek (pessar/szew) jest jałowy posiew!
Jakiekolwiek bakterie trzeba leczyć, a pisząc o zamykaniu szyjki miałam na myśli zamykanie szwem czy pessarem ale w przenośni ;) chodziło mi o zabezpieczenie szyjki :)
 
Do góry