reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tylko że ja praktycznie codziennie jem to samo. I raz brzuch boli a raz jest ok. Wiec nie mam pojęcia co mi może szkodzić. Te bułki z lidla jem bo właśnie wydawalo mi się że dobrze się po nich czuje. Ale może faktycznie na dłuższą metę szkodzą ? I pewnie te soki owocowe ktire robię... Ale znowu wydaje mi sie ze po nich jest mi latwiej w kibelku. Wczoraj nie wypiłam soku i dziś dopiero za 3 podejściem udało się cos "wycisnac" i to w zasadzie tyle co nic więc od rana juz czuje się tak sobie.... Ehh ja tam wszystko zniose, może boleć, rozpierac, sciskac tylko najgorsze jest to że boje się że to źle wpływa na dziecko i szyjke:( albo że to sa jednak te twardnienia brzucha a ja błędnie myślę ze to wzdęcia... Niech już jest przyszły poniedziałek, już chce do lekarza i chce usłyszeć że nie jest gorzej niz ostatnio...

Pieczywo kupuje mąż i raczej różne. Prosze go zawsze zeby patrzył ma skład ale bp ja wiem czy faktycznie patrzy? A lepiej na drożdżach czy na zakwasie?

G_Dominika trzymam kciuki za szybki powrót do donu :*
Zdecydowanie na zakwasie lepsze.
 
reklama
Dziewczyny a Wy sobie pozwalacie na jakieś wyjście na podwórko na leżaczek? Typ leżaczka w zdjęciu :) Chyba nie powinnam się czegoś obawiać, bo w łóżku do końca też na płasko nie leżę. Troche sie boje bo to dopiero 26 tc, ale pogoda taka ladna na dworze ze ciezko w sumie usiedsiec w chacie.
 

Załączniki

  • Screenshot_20180513-153102.png
    Screenshot_20180513-153102.png
    84,5 KB · Wyświetleń: 38
Dziewczyny a Wy sobie pozwalacie na jakieś wyjście na podwórko na leżaczek? Typ leżaczka w zdjęciu :) Chyba nie powinnam się czegoś obawiać, bo w łóżku do końca też na płasko nie leżę. Troche sie boje bo to dopiero 26 tc, ale pogoda taka ladna na dworze ze ciezko w sumie usiedsiec

mi mąż kupil taki ze mozna leżeć i tak na troche z podniesionym tylem zeby wyzej miec głowę ale mimo to leżący. Jezeli w miare sie w nim ułożysz to ok, zebys nie siedziala tylko.
 
Ja jestem właśnie na Komunii i lezalam na takim lezaczku 2 h. ..no i brzuch mnie trochę boli i plecy,wiec poszłam do pokoju na łóżko teraz... tylko ze ja nogi na ziemi miałam. Ale gdybym miała ogrodek na codzień, to bym chyba sobie pozwalala na godzinkę dziennie. ..
 
mi sie zaczely robic chyba po porodzie z synem..ale nie wiedzialam ze to hemoroidy.. później wszystko przeszlo by powrócić w tamtym roku w sierpniu..tak ze nic nie moglam robic..siedziec, leżeć, gadać i żyć..chyba nic gorszego mnie nie spotkało z takich dolegliwości..a teraz w tej ciąży znów masakra. Guzek na guzku..nawet nie wiem gdzie tam jest ujście odbytu..wewnetrzne i zewnętrzne..a po kazdym cięższym wypróżnieniu co najmniej 2 tyg horroru.. jezeli masz hemoroidy to bedzie Cie odbyt bolał albo swędział, albo jedno i drugie. Mozesz kupic proctoglyvenol czopki i maść. 2×dziennie, rano i wieczorem, najpierw smarowanie okolic odbytu i guzkow jeżeli sa, a później wkladamy czopek. Rodzinny powiedzial mi ostatnio ze moge tego caly czas używać. Ale generalnie kuracja 5 dni. Jezeli znow sa mozna uzywac ponownie, ponoc te leki nie maja żadnego wpływu na ciaze i dziecko. Tylko w I trymestrze nalezy uważać, bo z reguły sie dmucha i chucha tak mi powiedział. A moj gin tez wczesniej mi polecał te czopki i lactulose.
O jejku współczuję z tymi hemoroidami....
Zdecydowanie na zakwasie lepsze.
Dziękuję :)

Co do leżaka to w piątek w jysk mąż kupił mi taka leżanke-wiec leżę na płasko. Mam jeszcze na niej położona poduche od leżaka i wczoraj pół dnia spędziłam na tarasie. W końcu trochę tlenu.
 
Zazdroszcze tego polegiwania na świeżym powietrzu :) U mnie niestety balkon i brak odpowiedniej leżanki, więc jedyne co mogę zrobić to otworzyć okna
 
Dziewczyny a Wy sobie pozwalacie na jakieś wyjście na podwórko na leżaczek? Typ leżaczka w zdjęciu :) Chyba nie powinnam się czegoś obawiać, bo w łóżku do końca też na płasko nie leżę. Troche sie boje bo to dopiero 26 tc, ale pogoda taka ladna na dworze ze ciezko w sumie usiedsiec w chacie.

Cześć, a jak tam z Twoją szyjką? Ja na ostatniej wizycie miałam 25 mm- i lekarz powiedział, że mam więcej odpoczywać i polegiwać. Więc nie leże ciągle plackiem- wiadomo nie dźwigam itd i nie męcze się, ale jadę na jakieś krótkie zakupy czy w odwiedziny gdzieś i później znowu poleguję. I właśnię trochę na kanapie, trochę na leżaku ale ogólnie normalnie funkcjonuję. A jak tam z wami?
 
No wiem właśnie, tylko charakterystyczny dyskomfort i parcie na pęcherz tez się przy tym pojawia... i trzyma chwile
@Mikasa7
Mam dokładnie tak jak Ty, tylko u mnie to sporadycznie kilka razy w ciagu dnia się zdarza, zazwyczaj jak do łazienki wstaję albo zmieniam pozycję, ale odczuwam to dokładnie tak jak Ty i też zastanawiam się czy to nie szkodzi szyjce...
 
reklama
mi sie zaczely robic chyba po porodzie z synem..ale nie wiedzialam ze to hemoroidy.. później wszystko przeszlo by powrócić w tamtym roku w sierpniu..tak ze nic nie moglam robic..siedziec, leżeć, gadać i żyć..chyba nic gorszego mnie nie spotkało z takich dolegliwości..a teraz w tej ciąży znów masakra. Guzek na guzku..nawet nie wiem gdzie tam jest ujście odbytu..wewnetrzne i zewnętrzne..a po kazdym cięższym wypróżnieniu co najmniej 2 tyg horroru.. jezeli masz hemoroidy to bedzie Cie odbyt bolał albo swędział, albo jedno i drugie. Mozesz kupic proctoglyvenol czopki i maść. 2×dziennie, rano i wieczorem, najpierw smarowanie okolic odbytu i guzkow jeżeli sa, a później wkladamy czopek. Rodzinny powiedzial mi ostatnio ze moge tego caly czas używać. Ale generalnie kuracja 5 dni. Jezeli znow sa mozna uzywac ponownie, ponoc te leki nie maja żadnego wpływu na ciaze i dziecko. Tylko w I trymestrze nalezy uważać, bo z reguły sie dmucha i chucha tak mi powiedział. A moj gin tez wczesniej mi polecał te czopki i lactulose.
To dziwne bo mnie nic nie boli ale jest opuchlizna :baffled: zapytam lekarza w środę a jak nie to wizyta u specjalisty ehhh :/
 
Do góry