reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ach juz rozumiem.. Sorki dopiero od wczoraj zagłębiam sie w ten temat.. w takim razie mam nadzieje ze uda sie go założyć w ten czwartek.
A czy w związku z szyjka powinnam w jakiś specjalny sposób leżeć tak żeby jej nie obciążać ? Czy mogę np siedziec na fotelu z podnóżkiem w pozycji półleżącej ? Bardzo dziękuje za odpowiedzi:)

Niestety siedzenie w pozycji półleżącej tez obciąża szyjkę :) pewnie można ale z umiarem. Szyjka najlepiej ma wtedy gdy brzuch nie wywiera na nią nacisku czyli np. leżenie na boku ( lepiej lewym ze względów na krążenie) lub z pupa na poduszce ;)
 
reklama
hej @Patka010890, a ostatnio nawet myslalam o Tobie:) w ogóle my w większości mamy jakieś zastoje na forum... ja w czw jak posiew wyjdzie dobry to będę miala pessar zakładany. Wyniki z posiewu beda jutro..
@kluseczka89 ,
niby ciągle leże i mam mnóstwo czasu ale ostatnio pochłoneła mnie wyprawka dla maluszka i jakoś tak nie miałam kiedy sie odezwać...;)
ale zagladam tu co jakis czas i czytam wszystkie zaległe posty :)
a jakiej długości masz teraz szyjkę?
moja ledwo zipi, wszystko trzyma szew i pessar zostało mi jej 9mm ale mam nadzieje że jeszcze trochę wytrzyma...
 
Ach juz rozumiem.. Sorki dopiero od wczoraj zagłębiam sie w ten temat.. w takim razie mam nadzieje ze uda sie go założyć w ten czwartek.
A czy w związku z szyjka powinnam w jakiś specjalny sposób leżeć tak żeby jej nie obciążać ? Czy mogę np siedziec na fotelu z podnóżkiem w pozycji półleżącej ? Bardzo dziękuje za odpowiedzi:)
@Tusinka ,
Siedzenie obciąża szyjkę najlepiej leżeć na boku, albo na plecach ale z czymś pod nogami, aczkolwiek myślę, że jak trochę dnia spędzisz w pozycji półsiedzącej to też jakoś mega drastycznie nie skróci szyjki...
Ważne żeby nie siedzieć "na szyjce'' żeby nie wywierać na nią nacisku, nie chodzić cały dzień, nie schylać się na prostych nogach tylko lekko ugiętych, nie kucać (lepiej klękać) i ostatnio wyczytałam tu na forum że nie wolno myć głowy nad wanna , albo np wanny (chodzi o pozycję ) bo wtedy szyjka jest nadwyrężana i to też może ją skracać ...
 
Cześć Dziewczyny! To mój pierwszy post.. wczoraj dowiedziałam sie ze moja szyjka ma tylko 24 mm a to dopiero 17 tydzień ciąży.. w przyszłym tygodniu zakładamy pessar. Strasznie sie tym zmartwiłam .. 4 lata temu straciłam synka w 20 tyg ciąży po upadku ze schodów ale teraz przypuszczam ze przyczyniła sie do tego tez ta moja szyjka.. czy któraś z was miała podobna długość szyjki i udało sie donosić ciąże chociaż do 36 tyg ? Strasznie sie boje
Hej
Ja w pierwszej ciąży id 19 tyg szyjka 2,5 założony pessar dotrwałam do 36 tyg
Leżałam ale mało na dużo sobie pozwalałam zakupy itp
Teraz druga ciąża szyjka od 18 tyg 2,4 założony pessar obecnie 32+5
W domu 3 latek także nie poleżę za dużo ;/
 
Ostatnia edycja:
Hej
Ja w pierwszej ciąży id 19 tyg szyjka 2,5 założony pessar dotrwałam do 36 tyg
Leżałam ale mało na dużo sobie pozwalałam zakupy itp
Teraz druga ciąża szyjka od 18 tyg 2,4 założony pessar obecnie 32+5
W domu 3 latek także nie poleżę za dużo ;/
No właśnie ja mam w domu 6 letnia córeczkę. Niby juz duża i swietnie sobie daje radę ale niestety moze sie zdarzyć ze będę musiała zawieźć ją samochodem do przedszkola.. czy taka podróż 5 minut autem i przejście 100 metrów po płaskim mocno wpłynie na szyjkę ?:(
 
No właśnie ja mam w domu 6 letnia córeczkę. Niby juz duża i swietnie sobie daje radę ale niestety moze sie zdarzyć ze będę musiała zawieźć ją samochodem do przedszkola.. czy taka podróż 5 minut autem i przejście 100 metrów po płaskim mocno wpłynie na szyjkę ?:(
Nie powiem bo też od czasu do czasu wsiadam za kółko do teściowej podjadę
Ale teraz to już bardzo rzadko i częściej na pasażerce !/
Będzie dobrze ,ja musze obiad ogarnąć dać jeść synkowi ,kupka siku ciągle coś ;/
Mam nadzieję że dotrwam minimum do 36
 
Hej
Ja w pierwszej ciąży id 19 tyg szyjka 2,5 założony pessar dotrwałam do 36 tyg
Leżałam ale mało na dużo sobie pozwalałam zakupy itp
Teraz druga ciąża szyjka od 18 tyg 2,4 założony pessar obecnie 32+5
W domu 3 latek także nie poleżę za dużo ;/
A czy to znaczy ze Twoja szyjka stanęła na tym pomiarze z 18 tygodnia i teraz w 33 tygodniu jest taka sama ? Bardzo bym chciała żeby u mnie było podobnie...
 
A czy to znaczy ze Twoja szyjka stanęła na tym pomiarze z 18 tygodnia i teraz w 33 tygodniu jest taka sama ? Bardzo bym chciała żeby u mnie było podobnie...
Nie,mój lekarz po założeniu zmierzyl raz ta szyjkę ,szyjka 2,4 od końca stycznia i w połowie marca była bez zmian
Pod koniec marca trafiłam do szpitala z wykryta cukrzyca i tam lekarz stwierdził że jest rozwarcie zewnetrzne na opuszek palca ;( po czym stwierdził że u wielorodki to normalne i tak jakby tego rozwarcia nie było
I już od 26 tyg chodzę z tym rozwarciem ;/
Leżałam z dziewczyną która w drugiej ciąży miała identyczna sytuację jak ja i od 22 tyg pessar i rozwarcie urodziła w 38 przy czym mówiła że mało leżała bo w domu 1,5 roczne dziecko
 
reklama
Nie powiem bo też od czasu do czasu wsiadam za kółko do teściowej podjadę
Ale teraz to już bardzo rzadko i częściej na pasażerce !/
Będzie dobrze ,ja musze obiad ogarnąć dać jeść synkowi ,kupka siku ciągle coś ;/
Mam nadzieję że dotrwam minimum do 36
Juz Ci zostało bardzo nie wiele i z pewnością wszystko bedzie dobrze! Ja dopiero zaczynam tą walkę i długa droga jakieś 4 miesiące przede mną.. Dodałyście mi dziewczyny otuchy ! Bardzo Wam dziękuje
 
Do góry