reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

ja tak okolo 10kg na plusie, teraz 30tydz:) Brzucho w porównaniu do brzuszków koleżanek, ktore sa w ok 2miesiace młodszej ciazy to mam polowe mniejszy..co jeszcze wczoraj mnie martwilo..a dzis jestem juz po usg..i moja mala bardzo dobrze sie rozwija, wszystkie przeplywy itd wszystko w normie, waga szacunkowa ok 1500g!!! co tak sie martwilam bo w 27 tyg miala 758g. Jestem taka szczęśliwa:)
Mówiłam Ci że nadrobi, ale rozumie stres też tak mam cały czas się czymś stresuje [emoji8]
 
reklama
Ja pije zapobiegawczo codziennie sok z żurawiny;
do tej pory przytyłam dokładnie tyle ile waży dzidzia-jednak jak się leży to masa mięśniowa zanika(a ona chyba waży najwięcej), a posiłki mam lekkostrawne i zero słodyczy, glutenu i produktów mlecznych, więc raczej trudno przytyć na takiej diecie; ja biorę probiotyki-pomagają ogólnie na trawienie, perystaltykę jelit i wzdęcia (leżący tryb życia jednak mocno zakłóca funkcjonowanie całego organizmu)
Co do globulek i szwu, to biore je od srody i zobaczymy, czy szew zniknie, ale chyba na tym etapie ciazy (31tc) juz nie beda drugiego zakladali.... jak myslicie? (pesarów co do zasady u mnie w szpitalu sie nie praktykuje)
 
Co do żurawiny to w tym tygodniu odwiedzika mnie położna i też kazała jeść, właśnie ta suszona i pić herbatę z żurawina. Mąż kupił mi jesscze dzisiaj w aptece taki 100% sok tylko że drogie to diabelstwo bo 30 zl butelka i trzeba zuzyc w ciągu 14 dni. W ogóle położna mówiła żeby bardzo dużo pic i wypkukiwac ewentualne bakterie bo jakaś infekcja może niestety przyczynić się tez do wcześniejszego porodu.
Dziewczyny bralyscie w ciąży moze espumisan, ulgix itp? Bo ja często mam taki brzuch jakby napompowany....sana już nie wiem czy to wzdęcia i najchętniej wzięła bym tabletkę chociażby po to żeby się przekonac że to "tylko" wzdęcia
Ja biorę czasem espumisan i pije sok z żurawiny 2 x dzień po 35 ml. Tak mam na opakowaniu. Do tego żurawit 1 tabletka.
 
Super :) oby tak dalej.


Kurcze 2 kg? Ale malutko. Ja 9kg a jestem 31+4.A ile ważyłas przed? Ja tez mam jedną koleżankę która mało przytyla i urodziła 4 kg chlopca.


Ale urosła!!super :) mam nadzieję że u mnie będzie podobnie bo też lekarz mówił że mogłaby być troszke większa. Ale wizyta dopiero w kolejny poniedziałek, 21 maja.
Waga sprzed ciąży 64... obecnie 66 na początku trochę schudłam
 
reklama
Ja pije zapobiegawczo codziennie sok z żurawiny;
do tej pory przytyłam dokładnie tyle ile waży dzidzia-jednak jak się leży to masa mięśniowa zanika(a ona chyba waży najwięcej), a posiłki mam lekkostrawne i zero słodyczy, glutenu i produktów mlecznych, więc raczej trudno przytyć na takiej diecie; ja biorę probiotyki-pomagają ogólnie na trawienie, perystaltykę jelit i wzdęcia (leżący tryb życia jednak mocno zakłóca funkcjonowanie całego organizmu)
Co do globulek i szwu, to biore je od srody i zobaczymy, czy szew zniknie, ale chyba na tym etapie ciazy (31tc) juz nie beda drugiego zakladali.... jak myslicie? (pesarów co do zasady u mnie w szpitalu sie nie praktykuje)
W takim późnym tygodniu juz nie zakładają. Ja jak byłam w 27 to już ponoc ostatni moment. Aż się na zabiegowym dziwili, że szew zamiast pessara mam.
 
Do góry