reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja przytyłam tylko 2 kg ale lekarz powiedział, że niby wszystko ok. Natomiast brzuch mam już sporych rozmiarów. Chyba sama nie dam rady obciąć paznokci u nóg... ;)
 
Dziewczyny a jak tam wasza waga? Tyjecie bardziej odkąd prowadzicie kanapowy styl życia? Ja niby nie mam jakiegoś drastycznego wzrostu wagi ale wydaje mi się że nogi to już mam utuczone jak u świnki....
ja tak okolo 10kg na plusie, teraz 30tydz:) Brzucho w porównaniu do brzuszków koleżanek, ktore sa w ok 2miesiace młodszej ciazy to mam polowe mniejszy..co jeszcze wczoraj mnie martwilo..a dzis jestem juz po usg..i moja mala bardzo dobrze sie rozwija, wszystkie przeplywy itd wszystko w normie, waga szacunkowa ok 1500g!!! co tak sie martwilam bo w 27 tyg miala 758g. Jestem taka szczęśliwa:)
 
Mi kazał brać 5 dni 3×2 tab, zrobić posiew ale chyba przed braniem furaginum, a ja zrobilam mocz i posiew zaraz 3dni po wybraniu tej furaginum. Może mialas wiecej tych bakterii i leukocytow, ja ogolnie mialam nie dużo i dlatego furaginum dal, a wczesniej cos kolo 17tyg ciazy inny gin nic mi nie dawał a mialam wiecej tych bakterii, bo takie "male infekcje" zazwyczaj przechodza same. Pilam duzo i żurawinę, zrobilam mocz po kilku dniach i już nie bylo nic
Dzieki! Ja miałam dużo tych bakterii, miesiąc temu robiłam badanie moczu i było ok, a teraz dużo leukocytów wyszło... a tą żurawinę to suszoną jadłaś czy jakąś do picia miałaś? Jak to picia to jaką?:happy:
 
Kochane, daje znać, dziś miałam wizytę 30+ 5, Pessar trzyma mocno, szyjka ok, już nie mierzona niestety długość ale gin była zadowolona. Dzidziuś 2 kg szczęścia, zakrył się rączkami :)

Super :) oby tak dalej.

Ja przytyłam tylko 2 kg ale lekarz powiedział, że niby wszystko ok. Natomiast brzuch mam już sporych rozmiarów. Chyba sama nie dam rady obciąć paznokci u nóg... ;)
Kurcze 2 kg? Ale malutko. Ja 9kg a jestem 31+4.A ile ważyłas przed? Ja tez mam jedną koleżankę która mało przytyla i urodziła 4 kg chlopca.

ja tak okolo 10kg na plusie, teraz 30tydz:) Brzucho w porównaniu do brzuszków koleżanek, ktore sa w ok 2miesiace młodszej ciazy to mam polowe mniejszy..co jeszcze wczoraj mnie martwilo..a dzis jestem juz po usg..i moja mala bardzo dobrze sie rozwija, wszystkie przeplywy itd wszystko w normie, waga szacunkowa ok 1500g!!! co tak sie martwilam bo w 27 tyg miala 758g. Jestem taka szczęśliwa:)
Ale urosła!!super :) mam nadzieję że u mnie będzie podobnie bo też lekarz mówił że mogłaby być troszke większa. Ale wizyta dopiero w kolejny poniedziałek, 21 maja.
 
Co do żurawiny to w tym tygodniu odwiedzika mnie położna i też kazała jeść, właśnie ta suszona i pić herbatę z żurawina. Mąż kupił mi jesscze dzisiaj w aptece taki 100% sok tylko że drogie to diabelstwo bo 30 zl butelka i trzeba zuzyc w ciągu 14 dni. W ogóle położna mówiła żeby bardzo dużo pic i wypkukiwac ewentualne bakterie bo jakaś infekcja może niestety przyczynić się tez do wcześniejszego porodu.
Dziewczyny bralyscie w ciąży moze espumisan, ulgix itp? Bo ja często mam taki brzuch jakby napompowany....sana już nie wiem czy to wzdęcia i najchętniej wzięła bym tabletkę chociażby po to żeby się przekonac że to "tylko" wzdęcia
 
Dzieki! Ja miałam dużo tych bakterii, miesiąc temu robiłam badanie moczu i było ok, a teraz dużo leukocytów wyszło... a tą żurawinę to suszoną jadłaś czy jakąś do picia miałaś? Jak to picia to jaką?:happy:
ja pilam herbaty z żurawiną i duzo duzo wody, zeby czesto sikać. Teraz juz nie pije tylko biore w tab żurawit, który polecila mi dr na IP i sprawdza sie świetnie. żurawit chyba 3×2tab w stanach zapalnych ale musze spr bo dawno mi to nspisala, a ostatnio brałam sama to 3×1tab.
 
Co do żurawiny to w tym tygodniu odwiedzika mnie położna i też kazała jeść, właśnie ta suszona i pić herbatę z żurawina. Mąż kupił mi jesscze dzisiaj w aptece taki 100% sok tylko że drogie to diabelstwo bo 30 zl butelka i trzeba zuzyc w ciągu 14 dni. W ogóle położna mówiła żeby bardzo dużo pic i wypkukiwac ewentualne bakterie bo jakaś infekcja może niestety przyczynić się tez do wcześniejszego porodu.
Dziewczyny bralyscie w ciąży moze espumisan, ulgix itp? Bo ja często mam taki brzuch jakby napompowany....sana już nie wiem czy to wzdęcia i najchętniej wzięła bym tabletkę chociażby po to żeby się przekonac że to "tylko" wzdęcia
ja bralam espumisan w tamtej ciąży caly czas, a w tej tylko na początku. Mi chyba nie pomagalo..
 
reklama
Super :) oby tak dalej.


Kurcze 2 kg? Ale malutko. Ja 9kg a jestem 31+4.A ile ważyłas przed? Ja tez mam jedną koleżankę która mało przytyla i urodziła 4 kg chlopca.


Ale urosła!!super :) mam nadzieję że u mnie będzie podobnie bo też lekarz mówił że mogłaby być troszke większa. Ale wizyta dopiero w kolejny poniedziałek, 21 maja.
a ile wazyla ostatnio? na pewno podskoczy z waga:)
 
Do góry