reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mój jak się główka w dół obrócił to szyjka zaczęła mi się bardziej skracać... ale to nie ma reguły, u mnie po prostu nisko leży
Też się zdziwiłam, bo mi mówili, że jak jest pupą to mniej naciska i to dla szyjki lepiej; może niedawno się obróciła...ale się cieszę, bo liczę, że poród sn będzie równie ekspresowy jak pierwszy:-)
 
reklama
a co Ci mówili z tą waga? ze mala ze beda robić jakies badania???
No dziś mi zdiagnozowali hipotrofie płodu :( bo wyszło, że Młody jest teraz w 3 centylu a na połowkowych był w 50 i nie wiadomo dlaczego przestał rosnąć. Po wyjściu ze szpitala będę jeździć na usg co ok tydzień by ocenić wzrastanie i przepływy, bo jak będą zle to będą wcześniej rozwiązywać ciąże. Póki co, odpukać, są w normie. I nic z tym nie można zrobić. Każą myśleć pozytywnie i się nie denerwować. Tylko jak to zrobić? Czy jak w końcu szyjka jest ok i mówili, że donosze to musi być znowu coś?
 
No dziś mi zdiagnozowali hipotrofie płodu :( bo wyszło, że Młody jest teraz w 3 centylu a na połowkowych był w 50 i nie wiadomo dlaczego przestał rosnąć. Po wyjściu ze szpitala będę jeździć na usg co ok tydzień by ocenić wzrastanie i przepływy, bo jak będą zle to będą wcześniej rozwiązywać ciąże. Póki co, odpukać, są w normie. I nic z tym nie można zrobić. Każą myśleć pozytywnie i się nie denerwować. Tylko jak to zrobić? Czy jak w końcu szyjka jest ok i mówili, że donosze to musi być znowu coś?
A nie dostałaś heparyny?
 
No tego nie da sie przewidzieć-mi ciągle wychodzą bakterie z posiewu. Na wyniki czekam tydzień, na globulki kolejny tydzień(bo robione na zamówienie) i w tym czasie już może się rozwinąć infekcja, więc raczej trudno tu coś zaradzić; a nawet te antybiotyki nie dają gwarancji wyleczenia; ja nie straszę, ale tak to u mnie wygląda z tymi posiewami, więc nie robiłabym sobie wyrzutów @wojtyśka, że czegoś nie dopilnowałaś, bo tego nie da sie dopilnować w 100%
Dzięki @Hanu, niby nie moja wina ale wyrzut pozostaje
Uświadamiam tylkp onne mamy, bo wiele kobitek nawet nie wie co to jest posiew z szyjki! A giny też z tego cp obserwuje nie chętnie posiewy proponują, co jest przerażające
 
Melduje się po wizycie! Pan dr powiedział, że spokojnie mozemy przyjąć termin z usg,czyli dziś 26+5 dni. :) co wiecej- szyjka się nie zmieniła! !!nawet w jednym pomiarze miała 28 mm,czyli ciut się wydluzyla:):) mimo tego,że ostatnio w domu coś tam robiłam. ... ciesze sie:) a malutka waży juz 1075g:):) leżymy i walczymy dalej:) kluczową ma być wizyta 6 czerwca,wtedy będzie 31 tc,jak szyjka się skróci to na sterydy. No i posiew dziś pobrany profilaktycznie:)
A Ty masz pessar albo szew? Oby więcej takich dobrych wieści;)
 
Dzięki @Hanu, niby nie moja wina ale wyrzut pozostaje
Uświadamiam tylkp onne mamy, bo wiele kobitek nawet nie wie co to jest posiew z szyjki! A giny też z tego cp obserwuje nie chętnie posiewy proponują, co jest przerażające
Zgadzam się z Tobą - przeraża mnie to, że często nie chca skierować na posiew czy inne badania , mimo że powinni. Wyrzuty rozumiem. Po poronieniu długo z nimi walczylam i na nic zdaly się racjonalne argumenty i tłumaczenie.
 
reklama
Ja jestem na heparyne. I ostatnio mnie lekarz straszył szpitalem i hipotrofia bo maluszek ma obwod brzuszka mniejszy o ponad 2 tygodnie od reszty. Ale dziwne bo jak byłam na prenatalnych u innego lekarza to wszystko było ok i mówił że pomiary moga się różnić od siebie. A dzisiaj mam dopiero 26 tydzień.. W piątek mam wizytę więc się dowiem co i jak. Ale orzeplywy wychodzily bardzo dobre. Mam nadzieję że szpital mnie ominie. Byłam tam niedawno i nie chciałabym wracać.
Moja szyjka od początku jest krótka bo miała 3 cm. Teraz ma 2.7 cm więc podobna sytuacja jak u Ciebie @Mikasa7 i również nie mam nic założonego.
 
Do góry