reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No dziś mi zdiagnozowali hipotrofie płodu :( bo wyszło, że Młody jest teraz w 3 centylu a na połowkowych był w 50 i nie wiadomo dlaczego przestał rosnąć. Po wyjściu ze szpitala będę jeździć na usg co ok tydzień by ocenić wzrastanie i przepływy, bo jak będą zle to będą wcześniej rozwiązywać ciąże. Póki co, odpukać, są w normie. I nic z tym nie można zrobić. Każą myśleć pozytywnie i się nie denerwować. Tylko jak to zrobić? Czy jak w końcu szyjka jest ok i mówili, że donosze to musi być znowu coś?
Kochana...współczuję przeżyć. .. i bardzo mocno trzymam kciuki za Was! Musisz być dobrej myśli, uwierz ze spokój i pozytywne myśli mogą wiele zdzialac:*
 
reklama
Ja jestem na heparyne. I ostatnio mnie lekarz straszył szpitalem i hipotrofia bo maluszek ma obwod brzuszka mniejszy o ponad 2 tygodnie od reszty. Ale dziwne bo jak byłam na prenatalnych u innego lekarza to wszystko było ok i mówił że pomiary moga się różnić od siebie. A dzisiaj mam dopiero 26 tydzień.. W piątek mam wizytę więc się dowiem co i jak. Jak nadzieję że szpital mnie ominie. Byłam tam niedawno i nie chciałabym wracać.
No właśnie też tak słyszałam że chyba do 2 tygodni jest taka dopuszczalna norma
 
Ja jestem na heparyne. I ostatnio mnie lekarz straszył szpitalem i hipotrofia bo maluszek ma obwod brzuszka mniejszy o ponad 2 tygodnie od reszty. Ale dziwne bo jak byłam na prenatalnych u innego lekarza to wszystko było ok i mówił że pomiary moga się różnić od siebie. A dzisiaj mam dopiero 26 tydzień.. W piątek mam wizytę więc się dowiem co i jak. Jak nadzieję że szpital mnie ominie. Byłam tam niedawno i nie chciałabym wracać.
Hmm...u mnie też obwód brzuszka jest mniejszy o 2 tyg od obwodu główki. Ale wszystkie wymiary mieszczą się w normach. .. ogólne ta główka jest do przodu tyle..i nóżki są tydz do przodu...ale jest między nimi różnica nawet 2,5 tyg
 
Ale 2 tyg różnicy między wielkością z wieku ciąży ogólnie czy między poszczególnymi czesciami ciała? Bo mi wielkość małej ogólnie wyszła znowu 4 dni starsza
Ogólnie się moga od siebie różnic te pomiary mój np był przez jakiś czas większy o tydzień a ostatnio tylko o 1 dzień:)
 
No dziś mi zdiagnozowali hipotrofie płodu :( bo wyszło, że Młody jest teraz w 3 centylu a na połowkowych był w 50 i nie wiadomo dlaczego przestał rosnąć. Po wyjściu ze szpitala będę jeździć na usg co ok tydzień by ocenić wzrastanie i przepływy, bo jak będą zle to będą wcześniej rozwiązywać ciąże. Póki co, odpukać, są w normie. I nic z tym nie można zrobić. Każą myśleć pozytywnie i się nie denerwować. Tylko jak to zrobić? Czy jak w końcu szyjka jest ok i mówili, że donosze to musi być znowu coś?
jejku...nie przejmuj sie wszystko bedzie dobrze na pewno..poprostu bedzie mniejszy. A może nawet nadgoni:) ja teraz tez sie stracham, bo w sob mam usg a ostatnio wyszlo ze wlasnie mala byla a na polowkowych tak jak u Ciebie wieksza. Łatwo mówić i pocieszać..a my i tak bedziemy przeżywać dopuki nie bedzie wszystko ok..trzymaj sie
 
reklama
Dziewczyny, czy usg III trymestr, te po 30 tc trzeba robić zawsze? Czy tylko wtedy gdy lekarz prowadzący ma jakieś watpliwosci?
 
Do góry