reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dlatego strasznie się ciesze,ze zaraz zacznę 28 tydzień, do 32 zleci szybko:)a później 34,36...:):):)
Ja jutro kończę 33 :) bardzo
No tak,bo maluszki mają różne tempa wzrostu. Do tego dochodzi błąd pomiaru itp. Dlatego do terminu porodu liczy się wynik z USG 1 trymestr, wtedy maluszki rosną podobnie.
To by było super... wtedy 6 dni do przodu :)
 
reklama
Hmm to może muszą byc te dwa warunki, tzn 343tc i waga powyżej 2500. W sumie jak teraz myślę to też mi kiedyś lekarz powiedział że waga noworodka w normie to od 2,5 do 4,5kg. Kurcze a nasza gwiazdeczka jest zdziebko za mała :-( :( i w ogóle np glowka i udo odpowiada mniej więcej rozmiarowi na dany tydzien a brzuszek jest jakby o tydzień do tylu. A jak jest z tyn u was?
Dzieciątka nigdy nie są rowne w każdej części ciała rosną wzrostowo:) raz brzuszek większy raz nozka raz główka itd itd także spokojnie
 
U mnie roznica wynosi 6 dni i bardziej pasuje do moich wyliczeń. Mam nieregularne miesiączki. A mój maluszek tez na badaniach często ma więcej niż na dany tydz. Ale to różnie bywa... dwa tygodnie temu na badaniach wychodził o tydz większy... a na ostatnim spowolnil i był jak z wyliczeń OM.
Tym się nie ma co przejmować u nas w 29 tyg brzuszek był za mały a już na następnej wizycie wszystko wróciło do normy. Pani doktor powiedziała że każde dziecko rośnie w swoim tempie także trzeba być dobrej myśli :)
 
@Mikasa7 - u mnie różnica między terminami usg a om to 3 dni.
@Ann1986 - spokojnie, różnice w pomiarach poszczególnych części ciała dziecka mogą być zróżnicowane. Po badaniach połówkowych każde dziecko zaczyna być trochę indywidualistą pod tym kątem - tak jak my jesteśmy różne:)
 
Ja w pierwszej ciazy bralam leki i mialam nakaz lezenia do skonczonego 38 tygodnia-wg teorii to dopiero wowczas jest ciaza donoszona; porod przed tym terminem to jest nazywany przedwczesny, a dziedziatko to wczesniak(wczesny lub późny); oczywiscie dla nas lezacych kazdy dzien sie liczy, ja odliczam teraz do srody-bedzie skonczony 31 tc,

ale zdaje sie ze @Majcyss masz juz 37 i tez jeszcze lezysz?
 
U mnie 37+4 od tyg chodzę od 2 nie biorę lekow i narazie cisza:errr: a już bym chciala. 37 skonczone to już ciaza donoszona.
 
Mmm ale Wam dziewczyny zazdroszczę tych skończonych 37 i 34 tygodni. Ja leżę dopiero 4 tygodnie i strasznie się męczę.... Raz ze nie wiem co ze sobą zrobić, dwa że się denerwuje że czasem dosłownie co 5 minut muszę wstać i iść siku a przede wszystkim to mnie boli wszystko....plecy, nogi, biodro, jestem wzdeta, moje jelita zdecydowanie gorzej pracują. i czesto mam taki jakby zcierpniety brzuch. W szpitalu też tak miałam i powiedzieli mi że to od niewygodnego więc się raczej o to nie martwie. I w sumie często jak wstaje to czuję jakąś minimalna ulgę. Chociaż dzisiaj pobolewa mnie trochę podbrzusze. Nie mocno, ale czuję jakiś dyskomfort. Mam nadzieję że nie oznacza to niczego złego.
I dzięki za pocieszenie co do wymiarów naszego malucha :)
 
reklama
Daria nic mi nie mówili o chodzeniu sama odstawiłam leki i sama zaczęłam chodzić. Niby luteine odstawiamy się w 34 tyg a mi dawali do prawie 37 dopiero jak przyszła na wizyte inna lekarka to złapała się za głowę wiec ja juz od tyg nie brałam tylko wyrzucalam. Chce to niech się rodzi tez juz chce do domu po tych 3 mies tu:(
 
Do góry