reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

U mnie różni się jakoś 10 dni. Ale to dlatego że raz miałam miesiączkę co 20 dni a raz co blisko 40. Lekarz powiedzial że mam sie trzymać terninu wg usg a wg miesiączki zapomnieć. Z kokei wg kalkulatora w necie wg daty zapłodnienia (a jesteśmy jej pewni) termin wypada mi 4 dni szybciej niż wg usg
O widzisz,dziękuję za odpowiedź. 10 dni to już też duża różnica. .. ja miałam miesiączki dość regularne co 27-29 dni. Maz podczas owulacji książkowej przypadającej na 14 dc był w delegacji... powiedzmy wyjechał w pon,sr-czw miałam mieć owulacje. Czyli prawdopodobnie owulacja miała miejsce wcześniej. To jestem szczęśliwa, te 5 dni to dla mnie duzo:)
 
reklama
Dziewczyny a mówił Wam cos lekarz do którego tygodnia musicie leżeć? Mi coś wspomniał że po 34 tygodniu bede mogla trochę poluzowac a jak uda mi się dorwać do 37 tygodnia to będzie idealnie. I jeszcze jedno bo chyba się pogubiłam. Jutro mam 31+0 Tc. Czyli że wejdę w 32 tak? I za tydzień będę mieć skończony 32?bo tez lejarz wspominał że dotrwanie do 32tc to takie minimum z minimum.
I serdeczne gratulacje dla tych z Was ktore osiągnęły 37 tc. Zazdroszczę :rolleyes:
U mnie na chwilę obecną ciągle leżenie bez szans na wstawanie... dziś mam wizytę, zobaczymy co dalej. Mi tłumaczono to tak jak opisałas jeśli chodzi o tygodnie.
 
Mikasa7 5 dni to bardzo dużo. zwłaszcza przy naszym mało aktywnym życiu każdy dzień mniej leżenia jest na wage złota
Daria33 koniecznie daj znać! Powodzenia na wizycie :happy2:
 
:o:o
Mi lekarz tylko mówił że hormony będę brać i leżeć do 34 tyg ciazy więc to już chyba będzie bezpieczny czas na urodzenie  :) a znowu w sobotę na badaniach prenatalnych lekarka mówiła że dzidziuś musi mieć wagę 2.500 kg żeby mógł się bezpiecznie urodzić
U mnie lekarz powiedział, że 32 tydzień skończony to już w miarę a 34 jest juz ok.
 
Mikasa7 5 dni to bardzo dużo. zwłaszcza przy naszym mało aktywnym życiu każdy dzień mniej leżenia jest na wage złota
Daria33 koniecznie daj znać! Powodzenia na wizycie :happy2:
Dlatego strasznie się ciesze,ze zaraz zacznę 28 tydzień, do 32 zleci szybko:)a później 34,36...:):):)
 
Dziewczyny,czy Wasze terminy z OM dużo różnią się od tych wyliczonych z usg?wyczytałam, że w USA bazują juz tylko z terminów wyliczonych z usg I trymestr. U mnie różnica ta wynosi 5 dni,termin z OM na 15 sierpnia,z usg na 10 sierpnia. I teraz tak sobie myślę, że pewnie miałam szybciej owulacje,bo nawet test ciążowy wyszedł mi na 2-3 dni przed miesiączka. W pierwszej ciąży test wyszedł dzień po spodziewanej. 5 dni to dużo, mogłabym wtedy przyjąć, że w piątek wchodzę w 28 tydzień :):):)
U mnie roznica wynosi 6 dni i bardziej pasuje do moich wyliczeń. Mam nieregularne miesiączki. A mój maluszek tez na badaniach często ma więcej niż na dany tydz. Ale to różnie bywa... dwa tygodnie temu na badaniach wychodził o tydz większy... a na ostatnim spowolnil i był jak z wyliczeń OM.
 
U mnie roznica wynosi 6 dni i bardziej pasuje do moich wyliczeń. Mam nieregularne miesiączki. A mój maluszek tez na badaniach często ma więcej niż na dany tydz. Ale to różnie bywa... dwa tygodnie temu na badaniach wychodził o tydz większy... a na ostatnim spowolnil i był jak z wyliczeń OM.
No tak,bo maluszki mają różne tempa wzrostu. Do tego dochodzi błąd pomiaru itp. Dlatego do terminu porodu liczy się wynik z USG 1 trymestr, wtedy maluszki rosną podobnie.
 
U mnie lekarz też mówi oby do 34 i żeby maluszek miał tak 2,5 kilo to będzie dobrze;)
Dziś wizytą 31+5 także odliczam dni zostało mi do 34 tygodnia 16 dni ( przy takim strachu to wieczność )
 
reklama
Hmm to może muszą byc te dwa warunki, tzn 343tc i waga powyżej 2500. W sumie jak teraz myślę to też mi kiedyś lekarz powiedział że waga noworodka w normie to od 2,5 do 4,5kg. Kurcze a nasza gwiazdeczka jest zdziebko za mała :-( :( i w ogóle np glowka i udo odpowiada mniej więcej rozmiarowi na dany tydzien a brzuszek jest jakby o tydzień do tylu. A jak jest z tyn u was?
Wymiary mogą się różnić nawet do dwóch tyg. i jest to w normie
 
Do góry