reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Myślałam że może gdzieś w Wawie masz lekarza tak jak ja:)
Co do TAC nie wyciąga się go przed rozwiązaniem, ciąża kończy się CC.
Szew ten (taśma) może zostać do konca życia w ciele kobiety.
Szew McDonalda ściąga się przed rozwiązaniem (ja mam obecnie ten szew +pessar) aczkolwiek TAC jest duzo skuteczniejszy i pewniejszy bo jest zakładany bardzo wysoko u podstawy szyki a McDonalda na koniec szyjki i tu jest duże ryzyko zakażenia wewnatrzmaciczego lub pęknięcia pęcherza płodowego czego przy TAC nie ma.
Nie trzeba też leżeć, można normalnie funkcjonować z TAC...duzo lepsze jak nie najlepsze rozwiązanie na ostrą niewydolność szyjki tak jak u mnie.

Patka010890 ja jestem tez w Wawie [emoji4] gdzie chodzisz prywatnie? I który szpital masz upatrzony? Na pewno wszystko będzie dobrze, mimo krótkiej szyjki [emoji8]
 
reklama
Myślałam że może gdzieś w Wawie masz lekarza tak jak ja:)
Co do TAC nie wyciąga się go przed rozwiązaniem, ciąża kończy się CC.
Szew ten (taśma) może zostać do konca życia w ciele kobiety.
Szew McDonalda ściąga się przed rozwiązaniem (ja mam obecnie ten szew +pessar) aczkolwiek TAC jest duzo skuteczniejszy i pewniejszy bo jest zakładany bardzo wysoko u podstawy szyki a McDonalda na koniec szyjki i tu jest duże ryzyko zakażenia wewnatrzmaciczego lub pęknięcia pęcherza płodowego czego przy TAC nie ma.
Nie trzeba też leżeć, można normalnie funkcjonować z TAC...duzo lepsze jak nie najlepsze rozwiązanie na ostrą niewydolność szyjki tak jak u mnie.
A jaki jest koszt takiego pasa? Może przy kolejnej dzidzi byłoby to dobrym rozwiązaniem bo na pewno już nie będę mogła sobie pozwolić na to by tyle lezec jak w tej chwili [emoji4]
 
Tu znajoma mówi,ze jej znajoma donosila dziecko, ciaza oczywosvie zakonczona cc,ale u nas w Trojmiescie jeden lekarz chcial sie podjac cc z tym pasem, bo przed samym cieciem trzeba wyjac pas... moze nie.jest doinformowana,a moze z innych przyczyn musiala miec pas wyciagany.
Hmm...to może tak jak piszesz z innych przyczyn musiała mieć wyjęty...
W każdym razie poki co najskuteczniejsza i najvezpieczniejsza metoda tylko mało popularna jeszcze w PL...:(
 
wiesz Tobie założyli szew i pessar, nie masz skurczy to pewnie nic Ci nie grozi, musisz tylko uważac na siebie, oszczedzać sie, wszystko bedzie dobrze
Mam nadzieję że wszystko bedzie ok...mam już jeden przedwczesny poród za sobą w 24+5 także mimo wszystko bez przerwy mam obawy...no ale jestem dobrej myśli i czekam do wtorku do wizyty kontrolnej :)
 
Patka010890 ja jestem tez w Wawie [emoji4] gdzie chodzisz prywatnie? I który szpital masz upatrzony? Na pewno wszystko będzie dobrze, mimo krótkiej szyjki [emoji8]
Ooo super :)
Ja chodzę do Doktora Tomasza Songina przyjmuje w Centermed na Waryńskiego 10a i jeszcze w dwóch innych miejscach ale ja chodzę tu na politechike :)
Szew mialam zakładany w szpitalu Orłowskiego na Czerniakowskiej i tam też przyjmuje mój ginekolog i tam też chcialam rodzić, jest to szpital z 3 stopniem referencyjnosci ale obecnie aż do lipca jest tam remont i ginekologia + położniczy zamknięty także biorę pod uwagę poki co szpital na Żelaznej albo na Kasprzaka...a jak uda mi się wytrwać w dwupaku do terminu czyli do 14 sierpnia to pojadę do szpitala na Czerniakowskiej ;)
A Ty gdzie chodzisz do lekarza? Który szpital?
 
A jaki jest koszt takiego pasa? Może przy kolejnej dzidzi byłoby to dobrym rozwiązaniem bo na pewno już nie będę mogła sobie pozwolić na to by tyle lezec jak w tej chwili [emoji4]
Szczerze to nie mam pojęcia ile to może kosztować i czy w ogóle się za to płaci...
Wydaje mi się że jeżeli zakładają ta taśmę w szpitalu to jest ona nieodpłatna... w necie nie trafiłam nigdzie na informacje o cenie ale poszukam jeszcze i jak coś znajdę dam znać :);)
No ja przy kolejnej ciąży również nie będę sobie mogla pozwolic na takie leżenie także ta taśma TAC to ratunek dla mnie!
 
Ooo super :)
Ja chodzę do Doktora Tomasza Songina przyjmuje w Centermed na Waryńskiego 10a i jeszcze w dwóch innych miejscach ale ja chodzę tu na politechike :)
Szew mialam zakładany w szpitalu Orłowskiego na Czerniakowskiej i tam też przyjmuje mój ginekolog i tam też chcialam rodzić, jest to szpital z 3 stopniem referencyjnosci ale obecnie aż do lipca jest tam remont i ginekologia + położniczy zamknięty także biorę pod uwagę poki co szpital na Żelaznej albo na Kasprzaka...a jak uda mi się wytrwać w dwupaku do terminu czyli do 14 sierpnia to pojadę do szpitala na Czerniakowskiej ;)
A Ty gdzie chodzisz do lekarza? Który szpital?

No to obyś dotrzymała do terminu to będzie maleństwo miało królewskie warunki :) świeżo odremontowany oddział :) ja chodzę do dr Dębskiej (Debski Clinic), i tez z tegoż powodu chciałabym rodzic w Szpitalu Bielańskim (jest tam i moja dr i fajna Polozna z kliniki), to tez 3 stopień referencyjności na ginekologii i neonatologii. Same badania natomiast typu krew, mocz itp robię z pakietu enelmed z pracy. Generalnie poprzednie ciąże prowadziłam w enelmed, ale z uwagi na braki w terminach w wawie w razie wątpliwości chodziłam do różnych lekarzy, nigdy więcej, co lekarz to opinia... jakoś jak jestem teraz w jednych rękach to się czuje bezpieczniej.. oczywiście korzystam tez awaryjne z IP jak coś się dzieje, to już kartę mam założona w bielańskim, śmieje się ze nie będziemy mieć problemu z trafieniem jak już będzie czas rodzenia [emoji4] a to w której części Wawy mieszkasz?:)
 
reklama
Szczerze to nie mam pojęcia ile to może kosztować i czy w ogóle się za to płaci...
Wydaje mi się że jeżeli zakładają ta taśmę w szpitalu to jest ona nieodpłatna... w necie nie trafiłam nigdzie na informacje o cenie ale poszukam jeszcze i jak coś znajdę dam znać :);)
No ja przy kolejnej ciąży również nie będę sobie mogla pozwolic na takie leżenie także ta taśma TAC to ratunek dla mnie!
No właśnie dlatego tak dopytuje bo u mnie też nie będzie możliwości leżenia bo najzwyczajniej nie będzie miał mi kto pomóc przy małym urwisie[emoji4]
 
Do góry