reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dlatego ja triche jesnego odchowalam, teraz chodzi do przedszkola. Maz wozi syna rano i przywozi po pracy, to moge lezec. Wczesniej jak bylo ok,to ja go odbieralam troche szybciej. Bo tez i tesciow i rodzicow nie mam na miejscu. Wszystko sie da zrobic. A mwledycyna idzie do przodu. Dlatego bedziecie mialy na pewno szanse na spokojniejsze ciaze:) tego Wam zycze z calego serca. Bo ja juz koncze "produkcje";););) dzieci to cos wspanialego i najpiekniejszego co sie moze przytrafic:) jednak po drugim takim przebiegu na pewno sie nie zdecyduje...
 
reklama
Dlatego ja triche jesnego odchowalam, teraz chodzi do przedszkola. Maz wozi syna rano i przywozi po pracy, to moge lezec. Wczesniej jak bylo ok,to ja go odbieralam troche szybciej. Bo tez i tesciow i rodzicow nie mam na miejscu. Wszystko sie da zrobic. A mwledycyna idzie do przodu. Dlatego bedziecie mialy na pewno szanse na spokojniejsze ciaze[emoji4] tego Wam zycze z calego serca. Bo ja juz koncze "produkcje";););) dzieci to cos wspanialego i najpiekniejszego co sie moze przytrafic[emoji4] jednak po drugim takim przebiegu na pewno sie nie zdecyduje...

Mnie się zawsze marzyła 3 [emoji7] dość późno się zabrałam za temat, nie myślałam w sumie, że mogą być jakiekolwiek problemy, kto to wiedział, ze to nie jest takie łatwe [emoji18]zaraz będzie trzy lata od pierwszego pozytywnego testu, a my nadal czekamy na to pierwsze upragnione urodzone dziecko [emoji5] wierze, ze w końcu się uda i zdążę z dwójka kolejnych[emoji28]
 
Dziewczyny,
A mam pytanie do wszystkich dziewczyn z niewydolnością szyjki, slyszalyscie o zakładaniu taśmy TAC?
Jest to taśma która zakłada się przez powłoki brzuszne lub laparoskopowo przed zajściem w ciążę i ma podobno 95% skuteczności.
Przy tej taśmie można w miarę normalnie funkcjonować i może zostać na kolejne ciążę...minus taki ze ciaza konczy sie CC alw mimo wszystko mysle ze warto!
W USA TAC zakłada się od 1985 u nas od niedawna kilku lekarzy w Polsce ja zakłada, najbardziej znany z tej metody jest profesor Krasiński który pracuje w szpitalu w Łodzi...ja gdybym wiedziała że w kolejnej ciąży będę borykala się z niewydolnością szyjki na pewno bym się na tą metodę zdecydowała, teraz już niestety za późno :(

Profesor nazywa się Krasomski. Byłam u niego na wizycie po stracie syna w 23 tygodniu. Nie zostałam zakwalifikowana do założenia TAC, procedurę kwalifikacji objaśnia profesor na wizycie i warto się z nim skonsultować przed planowana ciążą.
 
Dlatego ja triche jesnego odchowalam, teraz chodzi do przedszkola. Maz wozi syna rano i przywozi po pracy, to moge lezec. Wczesniej jak bylo ok,to ja go odbieralam troche szybciej. Bo tez i tesciow i rodzicow nie mam na miejscu. Wszystko sie da zrobic. A mwledycyna idzie do przodu. Dlatego bedziecie mialy na pewno szanse na spokojniejsze ciaze:) tego Wam zycze z calego serca. Bo ja juz koncze "produkcje";););) dzieci to cos wspanialego i najpiekniejszego co sie moze przytrafic:) jednak po drugim takim przebiegu na pewno sie nie zdecyduje...
My też chcielibyśmy 3 ale zobaczymy co los przyjedzie , narazie niech synuś się urodzi i będzie wszystko ok a potem będzie się myśleć o kolejnym [emoji4]
 
No to obyś dotrzymała do terminu to będzie maleństwo miało królewskie warunki :) świeżo odremontowany oddział :) ja chodzę do dr Dębskiej (Debski Clinic), i tez z tegoż powodu chciałabym rodzic w Szpitalu Bielańskim (jest tam i moja dr i fajna Polozna z kliniki), to tez 3 stopień referencyjności na ginekologii i neonatologii. Same badania natomiast typu krew, mocz itp robię z pakietu enelmed z pracy. Generalnie poprzednie ciąże prowadziłam w enelmed, ale z uwagi na braki w terminach w wawie w razie wątpliwości chodziłam do różnych lekarzy, nigdy więcej, co lekarz to opinia... jakoś jak jestem teraz w jednych rękach to się czuje bezpieczniej.. oczywiście korzystam tez awaryjne z IP jak coś się dzieje, to już kartę mam założona w bielańskim, śmieje się ze nie będziemy mieć problemu z trafieniem jak już będzie czas rodzenia
emoji4.png
a to w której części Wawy mieszkasz?:)
O tym szpitalu też słyszałam i też się zastanawialam nad nim ale w końcu pozostała przy tamtych , aczkowiek liczę na Orłowskiego :)
Lekarz i zaufanie do niego to bardzo dużo w zupełności Cię rozumiem że zdecydowałaś się na jednego ;)
Ja mieszkam poza Warszawą, dokładnie 70 km od Wawy obok Garwolina także kawałek do szpitala mam ale nie wyobrażam sobie rodzić tu w okolicy nie uda tym szpitalom ...
 
Profesor nazywa się Krasomski. Byłam u niego na wizycie po stracie syna w 23 tygodniu. Nie zostałam zakwalifikowana do założenia TAC, procedurę kwalifikacji objaśnia profesor na wizycie i warto się z nim skonsultować przed planowana ciążą.
O jej przykro mi, a co było przyczyną braku kwalifikacji ?
 
reklama
Do góry