reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mnie się zawsze marzyła 3 [emoji7] dość późno się zabrałam za temat, nie myślałam w sumie, że mogą być jakiekolwiek problemy, kto to wiedział, ze to nie jest takie łatwe [emoji18]zaraz będzie trzy lata od pierwszego pozytywnego testu, a my nadal czekamy na to pierwsze upragnione urodzone dziecko [emoji5] wierze, ze w końcu się uda i zdążę z dwójka kolejnych[emoji28]
Ja też bym chciała 3 ale póki co czekam na pierwsze a dalej zobaczymy :)
 
reklama
O jej przykro mi, a co było przyczyną braku kwalifikacji ?

To już szczegóły mojej historii medycznej i wolę je zostawić dla siebie. Profesor zalecił mi próbowanie ze szwem okreznym i się nie pomylił, bo dzisiaj jestem w 28 tygodniu i lecimy dalej ;) a wcale leżec nie musiałam, jedynie oszczędzam się od 13 tygodnia. To duża ulga że taśma TAC nie była potrzebna.
 
To już szczegóły mojej historii medycznej i wolę je zostawić dla siebie. Profesor zalecił mi próbowanie ze szwem okreznym i się nie pomylił, bo dzisiaj jestem w 28 tygodniu i lecimy dalej ;) a wcale leżec nie musiałam, jedynie oszczędzam się od 13 tygodnia. To duża ulga że taśma TAC nie była potrzebna.
Jasne , rozumiem i nie wypytuje :)
Ja niestety mam ostrą niewydolność szyjki i mimo tego że się oszczedzam to od 2 trymestru szyjka się skraca i to bardzo szybko dlatego dla mnie TAC byłaby zbawienna...
 
To już szczegóły mojej historii medycznej i wolę je zostawić dla siebie. Profesor zalecił mi próbowanie ze szwem okreznym i się nie pomylił, bo dzisiaj jestem w 28 tygodniu i lecimy dalej ;) a wcale leżec nie musiałam, jedynie oszczędzam się od 13 tygodnia. To duża ulga że taśma TAC nie była potrzebna.
Kiedy masz następna wizytę ? Ja też już ,"dopiero" 28 tydzyen i modle się o 32 !!
W przyszla środę kontrol szyjki jeszcze 10 dni ;/
I jak dieta ?
 
Jasne , rozumiem i nie wypytuje :)
Ja niestety mam ostrą niewydolność szyjki i mimo tego że się oszczedzam to od 2 trymestru szyjka się skraca i to bardzo szybko dlatego dla mnie TAC byłaby zbawienna...

Profesor to dobry specjalista i po zebraniu wywiadu i badaniu szyjki-ręcznie jest w stanie coś zalecic. Taśma TAC to poważna ingerencja i nie proponuje jej dziewczynom z donoszonymi ciążami z pomocą zwykłego szwu. Dawniej trzeba było doświadczyć dwóch wysokich strat ciąż aby zostać zakwalifikowanym. Do niedawna profesor Dębski zakładał też taśmy TAC ale już z tego zrezygnował na rzecz wysoko zakładanych szwów okreznych.
 
Profesor to dobry specjalista i po zebraniu wywiadu i badaniu szyjki-ręcznie jest w stanie coś zalecic. Taśma TAC to poważna ingerencja i nie proponuje jej dziewczynom z donoszonymi ciążami z pomocą zwykłego szwu. Dawniej trzeba było doświadczyć dwóch wysokich strat ciąż aby zostać zakwalifikowanym. Do niedawna profesor Dębski zakładał też taśmy TAC ale już z tego zrezygnował na rzecz wysoko zakładanych szwów okreznych.
Czekam na szczęśliwe rozwiązanie u mnie i zobaczymy co dalej tak czy inaczej przy kolejnej ciąży będę na pewno chciała pojechać na konsultacje do profesora.
O profesorze Debskim też czytałam im zakładał TAC laparoskopowo z tego co.pamietam nie wiedziałam że już się tym nie zajmuje...
 
A u nas dzisiaj tetno było takie sobie i się oczywiście martwilam. Teraz niby było ok zobaczymy rano. Właśnie ostatnio zastanawiałam się czemu mam te biegunki i myślałam że już się coś zaczyna a tu może faktycznie to od tego magnezu.
 
reklama
A u nas dzisiaj tetno było takie sobie i się oczywiście martwilam. Teraz niby było ok zobaczymy rano. Właśnie ostatnio zastanawiałam się czemu mam te biegunki i myślałam że już się coś zaczyna a tu może faktycznie to od tego magnezu.
A czym spowodowana ta zmiana tętna??
U mnie to na pewno magnez nic innego nie ma takich skutków ubocznych a odkąd zwiększyłam dawkę to nie załatwiam się normalnie...
 
Do góry