reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Jak to jest z tym rozwarciem? Macie rozwarcie szyjki a pomimo to szyjka jest dalej zamknięta? U mnie na odwrót szyjki praktycznie brak, tylko tyle co sam szew :(
Wczoraj na wizycie lekarz najpierw mnie zbadał rękami i stwierdził, że rozwarcia nie ma, ale powiedział, że trzeba to spr przez usg, bo może być rozwarcie wewnętrzne tj. że puszcza od środka. Także chyba może być ogólnie zamknięta z rozwarciem wewnętrznym.
 
Mój gin skierował mnie do szczecina na Pomorzany z powodu obciazonego wywiadu, podejrzewał niewydolosc szyjki macicy . Jednak w klinice nie zdecydowali się na założenie szwu, stwierdzili że poprzednia ciąża zakończyła się przedwcześnie 26tc że względu na infekcje bakteryjną, ktora spowodowała rozwarcie i skurcze. Sama nie wiem co myśleć , co lekarz to opinia.
a w którym jesteś tygodniu? jaka dł. szyjki, czy jest rozwarcie? Jak było w poprzedniej ciąży? Wlaśnie te bakterie są bardzo niebezpieczne, a po ingerencji tj. pessar/ szew to ponoć wszystko lubi się czepiać i trudno z tym walczyć..ja w poprzedniej ciąży po założeniu pessara caly czas miałam infekcje..w tej ciaży lekarz powiedział, ze im później pessar tym lepiej, wiec tyle ile wytrzymam to wytrzymam, a jak juz nie bedzie wyjścia to wtedy założy. Dlatego tak ważne są częstsze wizyty, żeby można było to kontrolować i w razie "w" zadziałać.
 
Hej, ja wlasnie siedzę w laboratorium na krzywej cukrowej. :) Mam nadzieję, że szybko czas minie ;)
ooo najbardziej ulubione drinki dla ciężarnych hehe, ja myslalam kiedyś ze nie dam rady tego wypić:) szkoda ze nie ma jakiejś małej tabletki, z taka zawartością cukru..to nie trzeba by było pić tego trunku..ja grzecznie leżę w łóżku a ta krzywą bede robić w przyszlym tygodniu.. milego siedzenia, mam nadzieje, ze masz jakas gazete i ile to ma trwać?
 
A ja zi
ooo najbardziej ulubione drinki dla ciężarnych hehe, ja myslalam kiedyś ze nie dam rady tego wypić:) szkoda ze nie ma jakiejś małej tabletki, z taka zawartością cukru..to nie trzeba by było pić tego trunku..ja grzecznie leżę w łóżku a ta krzywą bede robić w przyszlym tygodniu.. milego siedzenia, mam nadzieje, ze masz jakas gazete i ile to ma trwać?
Już po :) trwało 2 h :) ale szybko zleciało, miałam książkę. ;) Ale zrobiłam sobie dzisiaj spacer, bo z laboratorium na tramwaj, a jeszcze z tramwaju muszę dojść do domu. Potem będę cały dzień leżała. :D chociaż dzisiaj jak na razie brzuch ok, nie było żadnego skurczu :D
 
a w którym jesteś tygodniu? jaka dł. szyjki, czy jest rozwarcie? Jak było w poprzedniej ciąży? Wlaśnie te bakterie są bardzo niebezpieczne, a po ingerencji tj. pessar/ szew to ponoć wszystko lubi się czepiać i trudno z tym walczyć..ja w poprzedniej ciąży po założeniu pessara caly czas miałam infekcje..w tej ciaży lekarz powiedział, ze im później pessar tym lepiej, wiec tyle ile wytrzymam to wytrzymam, a jak juz nie bedzie wyjścia to wtedy założy. Dlatego tak ważne są częstsze wizyty, żeby można było to kontrolować i w razie "w" zadziałać.
Ja też muszę co 2 tygodnie obserwować, ale wolałbym obejść się bez tego pesaara.
 
Z tym rozwarciem jest chyba tak, jest wewnetrzne i zewnętrzne. U mnie wychodzi na to ze zewnętrzne na opuszek a ujscie szyjki zamkniete. Czy odwrotnie? Ja stosuje gynalgin i od niedawna lacibios femina.
 
Ja dopochwowo nie stosuje nic. A tak to biorę Trivagin doustnie. Szyjka nadal dobra oba szwy trzymają. Oszczędzam się ale nie leżę. Dzisiaj 26t5d.
 
reklama
Mi znowu wyszly jakies bakteriezaczynam więc leczenie duomox i lactovaginal przez 5 dni...obym szybko się ich pozbyła:-) jak ten czas wolno leci...
 
Do góry