reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mondy, Kochana - nie martw sie, nie podlamuj! Mnie za kazdym razem cos innego mierza dziwnie - raz dzieciak ma wielka glowe (naprawde duza:szok:), a brzuch za maly, potem odwrotnie... nigdy nie bylo idealnych wymiarow na dany tydzien. I wielki specjalnie tez nie jest - w 35 tyg wazyl niecale 2,4 kg. Ponoc to calkiem normalne, jak popatrzysz na tabelki. Nie kazdy dziec musi byc wielkoludem! To wcale nie jest zadna gwarancja zdrowia, duze odchylenia na plus to wprost przeciwnie. Wymiary referencyjne sa na Jasia Kowalskiego, a przeciez kazde malenstwo jest inne i nic w tym dziwnego. Glowa do gory. Sciskam:-)
 
reklama
hej!!

przepraszam, ale wklejam posta z lipcówek, mam nadzieje, ze wybaczycie:*
ja melduje sie po usg i generalnie mam nerwa.Byłam u tego igna, co zastepuje mojego i moge stwierdzic tylko tyle, ze mnie totalnie olał, pomierzył małą na odpier...ol. jego zdaniem wazy ok 3900 (taa...a tydzien wczesniej wyszło ze 3960), wielowodzie jak było tak jest. i on nic by z tym nie robił, ma sobie chodzic na ktg a za tydzien kolejne usg. takze nadal nic nie wiem i pewnie skonczy sie na porodzie sn ( w sumie bardzo dobrze, tylko to woielowodzie), bo kolejne dni bede kłębkiem nerwów...eh...a i ponoc długie włoski ma. tyle. takze czekamy nadal, a i przy nastepnej ciazy gina zmieniam, bo ten mnie na sama koncówke zostawił sama i olał. mam nadzieje ze juz go wiecej nie bede musiała oglądac.

mondy kochana, głowa do góry, tak jak pisza dziewczyny, to kwestia dokładnosci pomiarów. na szczescie jeszcze jest czas, zeby malenstwo podrosło a i to co gin mowi trzeba troszke przez palce przepuscic. czesto jest tak ze strasza a dzidz rodzi sie zdrowiutki. u nas na lipcówkach tez jedej dziewczynie dzidz przez miesiac nic nie urósl a potem mała bujnęła się z waga, takze poki co - spokój. trzymam kciuki!!!!
 
Ostatnia edycja:
mitaginka, kociatka, maqnio, Kochane - dziekuję!!! Co ja bym bez Was zrobiła ...
Też już posznupałam w necie, czytałam o tej hipotrofii, troszkę sie uspokoiłam. Wiem, ze badanie często obarczone jest błędem, ale problem w tym, ze wszystkie wymiary Maluszka stanęły, nie zmieniły się od zeszłego badania. A poza tym zauważyłam, ze brzuchol mi nie rośnie i ciągle jakiś malutki jest.
Ale wierzę, że będzie dobrze, dzięki za wsparcie!!!

maqnio, trzymaj się dzielnie, wierzę, że to stresik, ja też się będę mimo wszytsko stresować przez ten tydzień do kolejnej wizyty. Ale MUSI byc dobrze z naszymi dzidziami. Koniec i kropka, nie ma innej możliwości!

Sciskam!!!
 
Ostatnia edycja:
Hello dziewczynki... troszkę się nie odzywałam...mam natłok egzaminów...mały musi wytrzymać w brzuszku mamusi do niedzieli a wtedy zakończe sesje i luzik :-D
mam pytanko...czy to normalne że boli mnie że tak powiem pochwa???mam wrażenie jakby wszytsko się rozszerzało///nie wiem może rozwarcie idzie??? poza tym mały rusza się już bardzo nisko...czasami jego ruchy powodują ból w pochwie...nie wiem czy dobrze się wyrażam:szok:i czy rozumiecie o co mi chodzi ;/
będę wdzięczna za odpowiedzi :)
buziolki
 
Maqnio, odpisalam na lipcowkach:-)

Andrewa, niestety nie pomoge, jeszcze te przyjemnosci ciazowe mnie nie dopadly

Mondy, jak lozysko nie jest zwapnione to i dzieciaczek sie jescze podtuczy. Jaka klasa lozyska?
 
ufff, a jednak nie do końca spokojnie, ciągle o tym myślę.

Cisnienienie zaraz po przebudzeniu 145/95, czyli wysokie. Mocz pojechał do badania na obecnosc bialka, wyniki po południu, najwyzej znowu zgłoszę sie do ginka, tak się zastanawiam, czy trochę nie zbagatelizował tego ciśnienia.

kociatka, nie wiem, jaka klasa łożyska, lekarz nie powiedział, a ja nie wiedzialam o co pytać.

Dzisiaj mój dzień na żale :)
 
Czesc!!!

Korzystaj Misza! Przynajmniej pojechalas - ja musialam odwolac urlop w kwietniu (romantyczny wypad na Sardynie) i tylko sobie wyobrazalam, jak moglo byc pieknie:-( Trudno.

Mondy, ja miewalam podobne cisnienie - dopoki nie dostalam nifedipiny (w PL nazywa sie Cordafen). Zwykle mam ok 130/80, wiec jak wzrosnie do 145/95 to nie jest nic dziwnego w moim przypadku. Lek trzymal je w szachu, wcale nie obnizal nadmiernie. Do tego jeszcze hamowal skurcze. Nie napisali Ci na wydruczku jaka klasa lozyska?

&&&&&& za badanie - daj znac!

Od wczoraj mam skurcze i pobolewania. Pewnie jakies przygotowawcze...

Milego dnia!
 
Ostatnia edycja:
Mondy. Wlasnie zmierzylam - 140/90. Nic szczegolnego w moim przypadku, w dodatku brzuch mnie pobolewa (a to tez podnosi cisnienie). Dotychczas takie cisnienie nie wplywalo na wzrost dziecka, moze w Twoim przypadku to jednak inne czynniki... Oby to byl niedokladny pomiar!
 
andrewa- moim zdaniem może maluch włazic w drogi rodne i szyjka się rozszerzać
biggrin.gif
lepiej żebys nie zaczęła stękać na egzaminie
biggrin.gif

mój mały Franek to już studencik jest haha :D
ale będzie się działo jak zaczne tam rodzić hihi
 
reklama
Do góry