reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Hej, witajcie!

Ależ miałam fajny weekend, praktycznie cały czas poza domem :).
I paskudną noc - na własne życzenie. Najadłam się wczoraj późno wieczorem u znajomych, którzy z Węgier wrócili, bograczy i innych pyszności + duuuuużo surowej papryki, w nocy koszmar. A do tego jedna mała słodka nózia mojego małego słodkiego synusia jest pod samym biustem, chyba tak na wysokości żołądka i ... cała uczta całą noc wracała.... Ale głupolek ze mnie, mam nauczkę :-).
W piątek mam wizytę u ginka, po - jak na mnie - długiej 3-tygodniowej przerwie :).

maqnio, rany bomba, Ty się nie wygłupiaj z myciem okien. Są ponoć przyjemniejsze sposoby na wywołanie skurczy i porodu :-D.

mama Kubka, musisz wytrzymać jezszce chwilkę... A te skurcze to jakieś bolesne są? Bo zwykle skurcze to ja mam caly czas, jeszcze 2 tyg. i też odstawiam fenka ! Też się obawiam, jak to wpłynie na mój brzuchol.

kociatka, wg mojego ginka fenoterol będę odstawiać w 37 tygodniu. I chyba powolutku a nie od razu i gwałtownie. Mówi, że muszę ciążę donosić do min. 38 tyg (tj. zakończyć 38 tydz.). A potem - umawiamy się na cc! To już tak blisko!!! :happy2:. Na własną rękę zmniejszyłam luteinkę z 3 x 1 na 2 x 1, bo już cholery od leków dostaję. Magnez i witamini cały czas biorę, ale ponoć magnez też jakieś 2 tyg. przed porodem trzeba odstawić.

A u nas dzisiaj super chłodno i deszczowo i tak mi dobrze ! Miłego dnia i dobrego samopoczucia!!!
 
DSC05535.jpgDSC05536.jpgDSC05534.jpg

I jeszcze obiecane zdjęcia z pokoiku Młodego. Nie jest gotowy - musimy pozbyć się kilku gratów, a kilka rzeczy dodać (pościel, obrazki, ozdóbki itp.). No i cięgle zmienia się koncepcja ustawienia ....
 
Hej Mondy! Super pokoik:-) Nasz malutki bedzie miec tylko maly kacik na razie, wiec nie ma co fotografowac :) Ale kiedys...

Ja jestem w 37 tyg i dlatego sie wlasnie zastanawialam... Skonczyl mi sie lek przepisany w Lux, w zamian dostalam tu Cordafen. Jednak 3 razy slabsza dawke, wiec postanowilam brac jeszcze do konca tygodnia. Nie bralam nic przez dobe i byla wyrazna roznica. Mam nadzieje, ze urodze jak odstawie. Tez zaczelam brac 2 razy mniej progesteronu, bo dawke mialam konska. W niedziele przestane brac i to.

Mnie tez jest dobrze w taka pogode :) Oj, wspolczuje sensacji zoloadkowych, brrrrrrr. Ja jestem jak odkurzacz - wchlaniam wszystko i nic mi nie szkodzi jak na razie

Milego popoludnia!
 
witam miłe panie :-)
a wiec jestem juz po wizycie i tak : moja ksiezniczka ma sie swietnie, wazy 3200 kg :-) jednak leniuszek sie nie odwrocil no i dostalam skierowanie na cc. nie mam jechac od razu tylko czekac na znak tzn wody albo mega skurcze jak na @ .
co do fenka to jutro mam juz wziasc tylko 3 polowki a pojutrze odstawic!!!
 
mondy przesliczny pokoik :-)
ale jestem z siebie dumna !! normalnie az skrzydel dostalam kiedy uslyszalam od pani dr GRATULUJE DONOSZONEJ CIAZY :-)
czego i WAM wszystkim zycze !!! sciskam!!!
 
Mama Kubka, przyjmij gratulacje i od nas:-) Malenstwo pieknie uroslo i teraz juz tylko czekac na znak:)

U mnie dzis zwiekszony ucisk na miednice, wszystko pobolewa. Chyba sie "rozlaze":-)
 
Hej kochane.
Mondy sliczny pokoik i wiesz tak samo trzymam wanienkę:-)
mamakubka gratulacje donoszonej ciązy
misza fajnie, ze wykorzystałas okazję z rabacikiem
kociatka, maqnio buziaki lipcówki
wyczekany ja u ciebie?

A mi dzis zaczął odchodzić czop. Paskudztwo straszne, wyłazi po kawałku od rana. Bóli ani skurczy żadnych. Miałam jeszcze rewolucje żołądkowe wymioty i nadprogramowy kibelek ale bez ekscesów. Ciekawe kiedy to wszystko sie rozkręci.
Buziaki
 
Dzieki Misza. Biore do konca tygodnia w takim razie.
Jak Cie to katarzysko nie opusci, idz do lekarza, potrzebny bedzie antybiotyk byc moze. Bralam Augmentin 3 razy w czasie ciazy, to jest pochodna penicyliny, a wiec jest bezpieczny - na pewno bezpieczniejszy niz ostre lub przewlekle infekcje (tak mowili lekarze).
A jak sie czujesz poza tym katarem i innymi przyjemnosciami przeziebieniowymi?

Wisienka, trzymamy mocno za Ciebie

Wyczekany cos nie pisze ostatnio niestety
 
reklama
mama Kubka, gratulacje!!! Teraz to już chwilka. Jesli chodzi o cc, to chyba są różne szkoły - albo czekanie na objawy porodu (jak masz zalecone) albo umówienie się na konkretny termin (tak ma być w moim przypadku).

Wisieńka, czop? To znaczy, ze już będziesz rodzić? Trzymam kciuki!

misza, zdrowiej!

wyczekany, puk, puk, czekamy na info!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry