reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ale się nas nowych w ciągu ostatnich kilku dni dużo pojawiło. Cześć dziewczyny, mam nadzieje, że dotrwamy szczęśliwie do terminu porodu albo chociaż do momentu kiedy nasze maleństwa będą bezpieczne. Wizja tych kilkunastu tygodni w ciągłym napięciu czy wszystko będzie dobrze trochę mnie przeraza, bo choć wiem, ze trzeba myśleć pozytywnie to gdzies z tylu głowy kłębią się te zmartwienia i stres. Dobrej nocki :*
 
reklama
Ja z lezeniem już się pogodzilam, tylko jakby jeszcze ktoś dał gwarancję, że jak będę leżeć to dotrwam do terminu a tu pewności nie ma. Lekarz mówi żeby dotrwać do 30 tc ja jednak wolałabym minimum do 34.
 
Też dołączam do Was. To moja trzecia ciąża. Pierwsza 13 lat temu bezproblemowa. W drugiej 11 lat temu rozwarcie ujścia zewnętrznego od 25 tygodnia. Co ciekawe normalnie funkcjonowałam zajmując się dwulatkiem. Młodszy urodził się w 35 tygodniu. Niestety wdała się infekcja i miał wrodzone zapalenie płuc. Na szczęście leczenie sie powiodło. Teraz jestem w 22 tygodniu i szyjka ma tylko 2cm. Na razie bez rozwarcia i twarda. Brzuch mi się stawia. Jeśli zacznie się otwierać czeka mnie szew. Jakoś bardziej się teraz boję niż w poprzednich ciążach. Na dodatek jestem teraz przeziębiona i kicham i kaszle co nie pomaga [emoji17]
W czwartek czeka mnie usg. Myślicie, że zrobią mi usg szyjki jak powiem, że się skraca? Strasznie się boję co to będzie..


Witaj ,wiec wszystkie mamy te same obawy,ahh te szyjki..Rozumiem Twój strach,ale pod dobrym okiem lekarza,wszystko może zakonczyc się pomyślnie.Masz prawo pytac lekarza przy każdej wizycie jak się miewa szyjka i o jej stan np.dlugosc.Teraz tylko ważne ,żeby się oszczedzac i buc dobrej myśli:)Pozdrawiam
 
Ja z lezeniem już się pogodzilam, tylko jakby jeszcze ktoś dał gwarancję, że jak będę leżeć to dotrwam do terminu a tu pewności nie ma. Lekarz mówi żeby dotrwać do 30 tc ja jednak wolałabym minimum do 34.
Gwarancji nikt Ci nie da, ale lepiej chuchac na zimne. Zeby potem sobie nie zarzucic ze mozna by zrobić wiecej. Ja jestem przykladem ze szyjka przez 5tyg. Polegiwania, nie lezenia non stop nawet sie wydluzyla AZ o 3mm. A to budujące. Byle do konca listopada bedzie bezpiecznie.
 
cześć dziewczyny! ja na jutro sie umówiłam do doktor sprawdzić moje 2 cm szyjki. nie wytrzymałabym do 21 listopada. cały czas poleguję, w weekend trochę pochodziłam to mnie tak pachwiny bolały że żałowałam od razu. mam nadzieję że te nasze szyjki dadzą radę.
tak jak u Was, każdy kolejny tydzień to dla mnie kamień z serca
 
cześć dziewczyny! ja na jutro sie umówiłam do doktor sprawdzić moje 2 cm szyjki. nie wytrzymałabym do 21 listopada. cały czas poleguję, w weekend trochę pochodziłam to mnie tak pachwiny bolały że żałowałam od razu. mam nadzieję że te nasze szyjki dadzą radę.
tak jak u Was, każdy kolejny tydzień to dla mnie kamień z serca

Trzymam kciuki, żeby było wszystko Ok. Ja tez idę na wizytę wcześniej niż wyznaczyła mi lekarka, bo chyba jajo zniosę jakbym miała czekać do 29.11:/ w którym tygodniu teraz jesteś ?
 
Cześć dziewczyny .Dzisiaj miałam badania potwierdziło się wielowodzie 26 tc szynka tylko.1.4 .Cały.czas nam te twardnienie brzucha niestety i zalecenie jak najdłużej wytrzymać Lienka a co u Ciebie ?
 
reklama
Cześć dziewczyny .Dzisiaj miałam badania potwierdziło się wielowodzie 26 tc szynka tylko.1.4 .Cały.czas nam te twardnienie brzucha niestety i zalecenie jak najdłużej wytrzymać Lienka a co u Ciebie ?
A masz leżeć w domu czy wysyłają Cię do szpitala? Proponował Ci lekarz sterydy na rozwój plucek?
 
Do góry