reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Hej, postanowiłam do was dołączyć ponieważ również mam problemy z ta nieszczęsna szyjka. Jestem w 27 tc i oprócz składającej się szyjki mam rozwarcie na op. Jestem już po sterydach na rozwój plucek dzidziusia i leżę plackiem w domu od 22tc. Mam nadzieję wytrwać chociaż do 34tc
Musisz byc dobrej mysli. Pewnie przestudiowalas juz przypadki z tego forum wiec wiesz ze wszystko moze skończyć się dobrze. Wypoczywaj, leki pewnie dostalas wiec będzie dobrze.
 
To już moja 3 ciaza. W pierwszej też skracala mi się szyjka, ale dopiero musiałam leżeć od 26 tc i po lezeniu wydluzyla się i strach minął. Od 34 tc zaczelam juz troche chodzic i urodzilam w 39+6. A teraz po 3 tygodniach leżenia plackiem zrobilo mi się rozwarcie i trudno mi zachować optymizm. Po raz drugi mam tez cukrzyce ciazowa, ale to mnie juz tak nie przeraża jak ta szyjka. W środę mam wizytę i mam nadzieję że będzie ok.
 
Też dołączam do Was. To moja trzecia ciąża. Pierwsza 13 lat temu bezproblemowa. W drugiej 11 lat temu rozwarcie ujścia zewnętrznego od 25 tygodnia. Co ciekawe normalnie funkcjonowałam zajmując się dwulatkiem. Młodszy urodził się w 35 tygodniu. Niestety wdała się infekcja i miał wrodzone zapalenie płuc. Na szczęście leczenie sie powiodło. Teraz jestem w 22 tygodniu i szyjka ma tylko 2cm. Na razie bez rozwarcia i twarda. Brzuch mi się stawia. Jeśli zacznie się otwierać czeka mnie szew. Jakoś bardziej się teraz boję niż w poprzednich ciążach. Na dodatek jestem teraz przeziębiona i kicham i kaszle co nie pomaga [emoji17]
W czwartek czeka mnie usg. Myślicie, że zrobią mi usg szyjki jak powiem, że się skraca? Strasznie się boję co to będzie..
 
To prawda,kaxdy tydzień na wage zlota,odliczam tak od 12 tc..teraz zaczynam 17 i czekam na 20 ,a potem oby jakos przetrwac
Szybko zleci :)
Ja też pamiętam dopiero ten 16 tc w którym zakładali mi szewek... I ten strach.. A już jutro kończymy 32tc i wchodzimy w 33 [emoji16]
Ale może dlatego tak leci, bo ja nie jestem w 100 % leżąca... bardziej oszczedzajacy tryb prowadzę ;)
 
Szybko zleci :)
Ja też pamiętam dopiero ten 16 tc w którym zakładali mi szewek... I ten strach.. A już jutro kończymy 32tc i wchodzimy w 33 [emoji16]
Ale może dlatego tak leci, bo ja nie jestem w 100 % leżąca... bardziej oszczedzajacy tryb prowadzę ;)

Ale Ci zazdroszczę..jeszcze chwila i będziesz miala dzidziusia
 
reklama
Szybko zleci :)
Ja też pamiętam dopiero ten 16 tc w którym zakładali mi szewek... I ten strach.. A już jutro kończymy 32tc i wchodzimy w 33 [emoji16]
Ale może dlatego tak leci, bo ja nie jestem w 100 % leżąca... bardziej oszczedzajacy tryb prowadzę ;)
Przy lezeniu to dzień się dłuży strasznie...

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
Do góry