reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Z tego co wiem zakladaja pessar przy ciąży bliźniaczej.. wiem ze masz wieksze obciazenie bo jednak masz dwojeczke tam w środku :) poczekaj do następnej wizyty mysle ze lekarz zrobi wszystko zeby było ok :) ja tez czekam z niecierpliwoscia na wizyte ale jak czytalas ja juz walcze ponad 10tygodni z szyjka.. jeśli bedzie kiepsko napewno zaloze pessar narazie moj gin nie widzial powodow bo szyjka 30mm jest w normie :)
Może dlatego jak na razie nie ma potrzeby założenia bo szyjka ma 30mm i jest zamknieta,dlatego muszę chodzić co tydzień żeby obserwować jak dalej bedzie się skaracala to będę lekarza męczyć o pessar,wiem tez ze przy tym krążku częściej wdają się infekcje a to niestety groźne dla ciąży.
 
reklama
Tak ale to nie znaczy ze zalapiesz infekcje a jesli sie bedziesz bała zawsze mozesz 2 razy na tydzien użyć globulke i łykac probiotyki dla kobiet w ciazy :)
 
Ale to też nie znaczy, że pomoze i infekcji nie będzie. Nie można wszystkiego generalizować. Każda kobieta jest inna. U niektórych to pomoże, u innych pesser spowoduje przedwczesny poród. Nie można twierdzić, że zawsze go trzeba założyć. To jednak jest ciało obce i każdy organizm reaguje inaczej. Dla niektórych lekarzy to za duże ryzyko.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Miki2014 Masz rację ja tez słyszałam że w Polsce wyjątkowo dba się o kobietę w ciąży - mam na myśli badania, usg itp Wiele kobiet przyjeżdża do Polski aby tu lekarz prowadził ciążę. W innych krajach np czy ciąża przebiega prawidłowo mierzą obwód brzucha czy rośnie, nie robią usg. Dla nas to absurd, ale tak w Europie też jest
 
Dziewczyny czy Wy też już tak macie, że maluszki tak się wypinają, że boli?
Z córką tak nie miałam. Urodziła się dość długa ale nie bolało mnie jak się ruszała. A teraz mały tak się rozpycha, że coraz częściej boli, a gdzie do końca jeszcze.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny czy Wy też już tak macie, że maluszki tak się wypinają, że boli?
Z córką tak nie miałam. Urodziła się dość długa ale nie bolało mnie jak się ruszała. A teraz mały tak się rozpycha, że coraz częściej boli, a gdzie do końca jeszcze.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam akurat mam że czasem jak dzidzia kopnie to aż potrafie krzyknąć aż tak boli .
 
Mam wrażenie, że mój synuś, który jest ułożony główkowo, u góry wypina pupę, a na dole prostuje nogi i wtedy to boli. A to jego ulubiony sposób wypinania [emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam wrażenie, że mój synuś, który jest ułożony główkowo, u góry wypina pupę, a na dole prostuje nogi i wtedy to boli. A to jego ulubiony sposób wypinania [emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom

Moja tez czasami tak figluje ze zaboli albo ze czuje dyskomfort... szczególnie jak jadę autem a ona mi wpycha pod zebra nogi . [emoji3] czasami aż do niej mowię Michalina uspokój sie myślisz ze matka ma tyle zdrowia ?;)
 
Moja dzidzia ułożona jest pośladkowo. A jak bardzo szaleje w brzuchu to proszę męża żeby rękę tam przyłożył i od razu się uspokaja.
 
reklama
Do góry