reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tak myslalam ze moze za duzo przesadzialas i co sie skrocila. Mi wystarczyło odkurzanie, zakupy, obiady i szyjka z 30mm poszla na 23mm z rozwarciem. Odpoczywaj, ja dzieci nie mam więc mi łatwiej.. ale wytlmacz moze małemu ze mama musi leżeć bo sie źle czuje mysle ze zrozumie :) i nie denerwuj sie bo to potęguje skurcze , i twardnienie brzuszka :) bierz tez magnez b6 mi bardzo pomogl na twardnienia :) i glowa do gory , jak widzisz sama nie jesteś wiele mam ma z tym problem...
 
reklama
Dzieki Waszym wpisom dowiedzialam się że magnez b6 pomaga i właśnie wczoraj wieczorem zaczęłam też brać 2 x 1 tab.
Dzięki Merlie123 :)
Tez mam tak że jak leżę to brzuch miękki a jak pochodzę to twardy. Wczoraj to miałam dola i wydawało mi się że cały czas był twardy
 
Witaj. Ja mialam krótka juz w 11 tc. Obecnie jestem w 22 tc od początku mam progesteron naturalny 400g dopochwowych na noc. Duzo leżę, dzieki temu wydluzyla mi sie szyjka macicy.. lekarz dolozyl mi 3 razy magnez i od tej pory nie stawia mi sie macica. Rozumiem ze sie denerwujesz. Kiedy masz.następną wizyte?jesli mialas juz poronienie i przy następnej wizycie ci sie skróci proponuje zeby ci zalozyl pessar.. krążek na szyjke macicy. U mnie tez mial byc ale ze sie wydluzyla szyjka lekarz zrezygnowal. Ja mam wizyte za 2 tygodnie i zobaczymy czy cos sie zmienilo... nie denerwuj sie ani nie stresuj to bardzo pomaga uwierz mi bo sama to przerabialam :) glowa do gory wszystko bedzie dobrze :) pozdrawiam
Staram się nie denerwowac bo wiem ze dzieciom to szkodzi
 
Staram się nie denerwowac bo wiem ze dzieciom to szkodzi
Staram się nie denerwowac bo wiem ze dzieciom to szkodzi.Ale po wcześniejszej traumie teraz na wszystko bardziej uważam,chociaż wtedy też bardzo o siebie dbalam.Teraz mam wizytę na dlg szyjki w następnym tygodniu bo chodzie i badań co tydzień,dzisiaj byłam żeby lekarz pobrał mi wymaz i od razu sprawdził czy szyjka zamknięta i dobrze ze jest zamknięta to najważniejsze.Mam nadzieje ze tym razem będzie wszystko dobrze nie na darmo teraz mamy bliźniaczki ja uznalam to za jakiś znak z góry i od razu zaczelam myśleć ze wszystko będzie dobrze wiec mam nadzieje ze tak będzieJuz polowa minęła wiec nawet jeśli będę musiała leżeć plackiem to dam radePozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego
 
Anna1107 mnie w 29 tc szyjka skróciła się do 23 mm. Dostałam Luteine 2 razy dziennie i magnez z B6 3 razy dziennie. Dużo leżałam to fakt ale nie cały czas. Trochę sprzątałam, gotowałam, krótki spacer do sklepu. Po 3 tygodniach miałam wizytę i szyjka wydłużyła się do 30mm. Także bądź dobrej myśli. Pozdrawiam.
Dziękuje bardzo za odpowiedź mam nadzieje że wszystko będzie dobrze,musi być
 
@Anna1107 witaj :) gratuluje bliźniaków . Nie dziwię się że się stresujesz po takich przeżyciach , ale postaraj się nie denerwować bo to tez powoduje skurcze. 3 cm szyjka to jeszcze nie tak źle ważne że jestes pod kontrolą , oszczędzaj się żeby szyjka się dalej nie skracała a może nawet spowrotem się wydluzy jeśli trochę przystopujesz :) ważne to mieć pozytywne nastawienie:*

@Tilibi dobrze że lekarz kontroluje szyjkę w razie co przepisze Ci leki albo może zalozy pessar i będzie ok ważne to być dobrej myśli :) ja jestem w pierwszej ciąży i nie dość że od miesiąca szyjka się skraca to też mam cukrzycę ciążowa także u mnie akurat wszystko na raz :p. U mnie w ciągu miesiąca szyjka skróciła się o ponad 2 cm mimo leków i leżenia. Ale jeśli będziesz się oszczędzać to bardzo możliwe że przestanie się skracac albo nawet wydluzy :)

hchylhb820bsn4sa.png
 
Witaj. Ja mialam krótka juz w 11 tc. Obecnie jestem w 22 tc od początku mam progesteron naturalny 400g dopochwowych na noc. Duzo leżę, dzieki temu wydluzyla mi sie szyjka macicy.. lekarz dolozyl mi 3 razy magnez i od tej pory nie stawia mi sie macica. Rozumiem ze sie denerwujesz. Kiedy masz.następną wizyte?jesli mialas juz poronienie i przy następnej wizycie ci sie skróci proponuje zeby ci zalozyl pessar.. krążek na szyjke macicy. U mnie tez mial byc ale ze sie wydluzyla szyjka lekarz zrezygnowal. Ja mam wizyte za 2 tygodnie i zobaczymy czy cos sie zmienilo... nie denerwuj sie ani nie stresuj to bardzo pomaga uwierz mi bo sama to przerabialam :) glowa do gory wszystko bedzie dobrze :) pozdrawiam
A jaka mialas długość szyjki jak ci się skróciła jeśli mogę wiedzieć?A na ile potem się wydłużyła?
 
Ja w 11tc mialam 26mm w 14tc 30mm w 18tc 23mm i w 21tc 30mm dwa razy miałam rozwarcie wew szyjki... teraz jestem w 22tc+2dni.. u ciebie zle nie jest.Wizyta za 13dni.Ja duzo leżę nic nie robie w domu wszystko przejal maz, nawet mam babeczke ktora przychodzi raz na tydzień ogarnac mi dom. Moj lekarz przy 30mm sie cieszy i mowi ze jest ok. Oszczedzaj sie, nie dzwigaj, nie sprzataj i bedzie ok :)
No to rzeczywiście u Ciebie dużo szybciej Sie skróciła.U mnie chodzi tez o to ze to ciąża blizniacza i jest większe obciążenie na szyjkę i tez przy ciąży bliźniaczej nie jest zalecany żaden szew jedynie jak cos to pessar ale tez nie bardzo.Mam nadzieje ze juz jakoś mocno się nie skróci
 
reklama
@Anna1107 witaj :) gratuluje bliźniaków . Nie dziwię się że się stresujesz po takich przeżyciach , ale postaraj się nie denerwować bo to tez powoduje skurcze. 3 cm szyjka to jeszcze nie tak źle ważne że jestes pod kontrolą , oszczędzaj się żeby szyjka się dalej nie skracała a może nawet spowrotem się wydluzy jeśli trochę przystopujesz :) ważne to mieć pozytywne nastawienie:*

@Tilibi dobrze że lekarz kontroluje szyjkę w razie co przepisze Ci leki albo może zalozy pessar i będzie ok ważne to być dobrej myśli :) ja jestem w pierwszej ciąży i nie dość że od miesiąca szyjka się skraca to też mam cukrzycę ciążowa także u mnie akurat wszystko na raz :p. U mnie w ciągu miesiąca szyjka skróciła się o ponad 2 cm mimo leków i leżenia. Ale jeśli będziesz się oszczędzać to bardzo możliwe że przestanie się skracac albo nawet wydluzy :)

hchylhb820bsn4sa.png
No ja teraz to od poczatku się oszczedzam,praktycznie nic nie robię,większość do tej pory lezalam.I jakoś zaczęła się skracać no ale może przystępujeU mnie to juz ostatnia szansa z ciąża bo wiek tez jest taki jaki jestwiec mam nadzieje ze teraz wszystko się uda
 
Do góry