reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

slonko na ja miewałam przez jakiś czas i takie bóle raczej do dobrych nie nalezą, szybko umów się do nowego gina a jakby się nasilały to IP
maqnio masz rację pewnie to miłośc. Powiem ci, ze mi się zdawał, że kilka kwiatków namalowanych, czy 15 minut w kuchni t nic wielkiego ale widzę, ze jednak dało efekt. U mnie tez ta kondycja tragiczna, nie ma co się dziwic ja od 6tc na L4 z zaleceniem bardzo oszczędnego trybu zycia
 
reklama
wisienko to mamy identycznie - od 6tc na l4 i racja - odbija sie na kondycji, szczególnie jesli prowadziło sie aktywny tryb zycia - a moj był bardzo, i teraz widze tego skutki, sapie, parskam, tchu brak, chód kaczki - jeszcze tylko laski brakuje i czysta babinka ze mnie:)ale to juz niedługo, potem zrobie z siebie lachona hihhi:) a co! niunia nie moze sie mamci wstydzic:-)a poza tym mnie samej brakuje tego, zeby ładnie wygladac, wiec po porodzie gnam sie upiekszac:-)
 
zdrzemnie sie czlowiek, a tu prosze jaki ruch :)

Pada, pada i pada. I zimno. Ale wole to niz upaly bo wieloryb mniej wielorybowaty w chlodku jakos :-D Ja leze od 24 tygodnia, wczesniej bylam aktywna. I widze, jak kondycha poleciala w tak krotkim czasie:baffled: Wszyscy mowia, ze po porodzie jeszcze mniej czasu zeby sie "odgruzic". Moze zaczne przed? Tylko jak pochechac z lozkiem do salonu kosmetycznego???

Wisienka, mama to skarb, bardzo wspolczuje... Dobry chlop, wie co mowic i jak! Jak nie instuowany wczesniej, to tym bardziej punkt dla niego. Ze kocha to nie ma watpliwosci, ale ja na wszelki wypadek mojemu mezowi podrzucalam artykuly dla przyszlych tatuskow. A tam stalo, zeby mowic ze jestesmy piekne. I mowi, jak kazali ;-)

Mondy, wlasnie mleko Ci mialam polecic na zgage. Na mnie nic innego nie dziala. Ale na szczescie ta zmora dopada mnie rzadko

Magnio, przedterminowe porody sa zakazane oficjalnym dekretem o ile pamietam, wiec nawet o tym nie mysl!

Slonko, takie bole niezbyt dobrze wroza (jak pisza dziewczyny), wiec uwazaj na siebie. Trzeba o wszystkim powiedziec lekarzowi

Zabieram sie do maminego barszczyku, mniam!
 
Mondy u nas ktg w szpitalu robią po 30 tc. Może jeszcze nie miałaś robionego. Podobno nie każde twardnienie brzucha oznacza skurcz.

Dziewczyny ja planuję kosmetyczkę jeszcze przed porodem:-)!!!! Myślę, że się umówię po 36 tc. Mam tak strasznie zapuszczone stopy, że szok. Przez brzuch nic nie potrafię z nimi zrobić!!! Włosy miałam zrobione przed świętami wielkanocnymi. Mam znajomą fryzjerkę, która przyszła do domu, rzuciła na szybko kolor i podcięła grzywkę i końcówki.

U nas dzisiaj koszmarna pogoda. Leje od rana. Pojechaliśmy do teściowej na obiad i mojego rozpieszczonego na maksa psiaka mąż musiał wnieść na rękach, bo przecież nie zamoczy sobie łapek:-D!
 
Olenka ja uczę j. polskiego w szkole podstawowej (kl.IV-VI) ale miałam też zajęcia z uczniem, który powinien chodzić do szkoły specjalnej, ale rodzice się nie zgodzili więc pracowaliśmy z nim indywidualnie. Szkoła specjalna to niezłe wyzwanie, choć z reguły ponoć takie dzieci są bardziej wdzięczne no i szczere, bo te moje gzubki to czasami potrafią dac w kość, ale i tak za nimi tęsknię.

u nas też pogoda do bani, ale mi to nie przeszkadza, bo jest chlodno i mam przynajmniej czym oddychać. Dziś przesadziłam z jedzeniem. tz. od wczoraj nie mogłam się wypróżnić więc z rana wypiłam aktivię, zjadłam śliwki suszone, wypiłam maślankę i zjadłam trochę jabłka. nie powiem ruszyło, ale teraz boli mnie żołądek i mam okrutne gazy (naprawdę aż strach przejść obok) no ale ponoć przy twardnieniu brzuszka zaparcia nie sa wskazane (przynajmniej tak mi mówila położna w szpitalu, że one mogą się przyczyniac do skurczy) dlatego musiałam podjąc radykalne środki i teraz mam za swoje.

za tydzień wizyta u gina już nie mogę się doczekać. Wiem, że od 28 tc to już niejako z górki, mam nadzieję, że czas szybko mi zleci bez większych ekscesów, przynajmniej do tego 32, a potem 34, 36, no i w 37 to już moge rodzić:-) będe miała robione teraz podczas wizyty USG mam nadzieję że synek duży i silny.

Wisienka ja też ubieram się dopiero koło 15 jak brat wraca ze szkoły i mama z pracy, a wcześniej nawet stopy nie wychylam spod kołderki, rano mama przynosi mi na góre herbatkę w termisie i kanapki więc nie muszę wstawac. a po 15 ubieram się jak babuleńska schodze po schodach na doł na telewizor i tam na kanapie już leżę do wieczora, wstję tylko na siku i do obiadu, kolację też już jem na leżąco. w weekendy wstaję wczesniej razem ze wszystkimi, ale też leżenie na kanapie. ja leżę od 20 tc wcześniej polegiwałam. A teraz już nie znajduje pozycji do spania, do leżenia przed telewizorem, normalnie masakra. wszystko mnie boli. i wiecie co wam powiem. najbardziej miękki brzuch mam gdy półsiedzę, wcale nie gdy leżę na boku. jak półsiedzę, albo leżę z pupą do góry (ale ostatnio ni emoge złapac przy tym oddechu) to najmniej mi wszystko dokucza i czuje dzidziusia wysoko, a na boku to czuję go nisko i częściej łapią mnie twardnienia. dziwne to wszystko.

a i wiecie co przedwczoraj zauważyłam pierwsza kropelkę siary w piersi, taka malutka żółta kropelka. od tamtego czasu narazie nic, ale byłam w takim szoku, bo doszło do mnie jakoś tak naocznie, że ja faktycznie będę mamą, że będe karmiła piersią. Aż się popłakałam ze wzruszenia. Głupia jestem co nie?:-)
 
Ostatnia edycja:
Wyczekany powiem ci szczerze, że ja już nie nadaję się do "normalnej" szkoły. Moje dzieci są całkiem inne- oczywiście jest duzo patologii,ale oni są na prawdę bardzo wdzięczni. Nie wstydzę się z nimi jechać do kina czy na wycieczkę. Na początku było koszmarnie, ale teraz jest ok. Już 9 lat ich uczę i teraz za nimi tęsknię!

Ja odpukać nie mam większych problemów z zaparciami- tylko w szpitalu, ale to dlatego, że to nie był mój kibelek. Zawsze tak mam na wyjazdach. Ale położne w szpitalu, jak twardniał mi brzuch często się pytały jak często korzystam z toalety, bo to może wpływać na twardnienia. Więc dobrze zrobiłaś, że się wypróżniłaś!

A ja jeszcze nie zaobserwowałam siary:-(! Ale wszystko przede mną:-)!
Trzymam kciuki za wizytę. Ja mam w czwartek i też zobaczę Malutką!
 
olenka ja teraz tak sie zastanawiam i chyba tez zajrze do mojej kosmetyczki jak mi szew zdejma - wlasnie zeby przede wszystkim stopy, brwi i iwlosy zrobic, malz mnie zawiezie i ponudzie sie troche na salonowej kanapie, i torbe do szpitala bedziemy w aucie wozic, tak na wszelki wypadek:) Podziwiam cie jako nauczycielke w szkloe specjalnej, moj braciak do takiej nalezy, a lekcje ma w domu wlasnie z nauczycielami z takiej szkoly. te kobitki sa genialne, pelne ciepla i cierpliwosci - rispekt my dear:) &&& za wizyte!!
wyczekany i w Twoja strone ukłon Kochana, bo te zdrowe dzieciaczki tez potrafia za skóre zajsc:) dobrze ze problemy jelitowe pokonane:) &&&& za wizyte!!!
 
A ja postawiłam sobie za punkt honoru samej się do porządku doprowadzać, pazurki u rąk i nóg, depilacja - zobaczymy jak długo dam radę. Fryzjer? Nawet nie pamietam, kto to ;-). Nie wiem, czy dałabym radę wyginac się na fotelu do mycia, farbowania, suszenia z tym brzucholkiem. Może jakoś znajdę czas po porodzie. Ale nareszcie wiem, jaki jest mój natualny kolor :-).

Dziewczyny nauczycielki - podziwiam. Mama jest nauczycielką (też polonistka), koleżanki są nauczycielkami i dla mnie to niezła jazda. Gdy słyszę do czego zdolne są dzieciaki ... Ciężko, a czasem i straszno!

Byłam dzisiaj na deserku w centrum handlowym i w paru sklepach na przeszpiegach. Kurcze, jak się kładłam w listopadzie (na L4 od 1 dnia ciaży) to dopiero zimowe rzeczy się pojawiały, a tu teraz pełno letnich ciuchów i butków, kolorowo i ogromny wybór. Ale bym sobie zaszalała! Za to kupiłam w C&A parę ciuszków dla dzieciaczka z przeceny, już takie większe, bo do pół roku mam w zasadzie wszystko.

Hmmm, dziwne, dzisiaj miałam więcej ruchu i bez skurczy, trzy poprzednie dni leżące, a brzucho twardy jak nie wiem. Mam tak jak wyczekany - najbardziej twardy, gdy leżę.

wyczekany, a ja jeszcze nie mam siary :(. A jak nie będę miała pokarmu ? Ciekawe, kiedy poznać, że wszystko ok? Wstrzymuję się więc z kupnem laktatora, stanik do karmienia kupuje się też ponoć przed samym porodem, bo wielkość biustu jeszcze może się zmienić.

Oleńka, mój ginek nie robi KTG - tylko wtedy, gdy się coś dzieje. No i przed samym porodem. Nie ma w gabinecie, musialabym jechać do szpitala. Ale podpytam na najbliższej wizycie w piątek.
 
reklama
mondy ja tez sie zastanawiam jak sie wygne na fotelu do mycia u fryzjera, ale sama mysl ze sie wybiore jest pokrzepiajaca:):):) nie martw sie mnie tez siarka jeszcze nie leci, ponoc to nic zlego, moze dopiero przed samiutkim porodem poleciec wiec poki co ja jestem spokojna:)
 
Do góry