reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

hej dziewczyny:-) widzę, że Wy już zgrane jesteście. Mam nadzieję, że przyjmiecie do grona jedną spoconą i kaczkowatą top model :-) termin mam na 13 czerwca, temperatura na dworze jest ostatnio moim wielkim wrogiem - masakra, pocę się dosłownie wszędzie. Najchętniej to siedziałabym w takim dmuchanym baseniku dla dzieci :p

p.s. na szczęście wyprałam i wyprasowałam sobie wszystko wcześniej, bo teraz nie mam już siły nawet na spacer. A tak w ogóle to ja prałam wszystko (razem z kołderką i poduszką) na 30st, i dodatkowo jeszcze to prasowałam, żeby zabić ewentualne bakterie. Nie wiem jak Wy, ale ja kupiłam proszek Dzidziuś, teoretycznie jestem z niego zadowolona, ale coś mało mi pachnie. Czy tak to ma wyglądać - któraś z Was go używa?
 
reklama
Cieszę się dziewczyny, że u was okej :-) Ale wam zazdroszczę, że już macie tak blisko do końca! agrawa - ty to już prawie koncówka, ale super! We Wrocławiu dziś chłodno, nie wiem jak u Ciebie, ale niestety w tygodniu znów mają być upały...
wyczekany - ja mam identycznie z moim brzuszkiem, 'ma swoje pory', ale na szczęście coraz rzadziej twardnieje, a jak tak, to z reguły tego bardzo nie czuję, na szczęście jest lepiej, a dopiero tydzień siedzę w domu :)

Mam takie pytanie 'z innej beczki' - może trochę intymne, ale może też któraś z was ma wiedzę na ten temat :-)
czy w przypadku właśnie twardniejącego brzuszka, ale jeśli szyjka macicy nie jest skrócona, czy w ogóle seks jest bezpieczny? Pomijam fakt, że siedząc w domu z reguły nie ma sił nawet na seks, ale jestem ciekawa, czy to nie zaszkodzi dzidzi i nie wpłynie jakoś na pogorszenie skurczy itp.?

Będę wdzięczna za odpowiedź, jeśli ktoś wie :) ja przy najbliższej wizycie też zapytam lekarza jak to jest :-)
 
Cześć! Na Śląsku dzisiaj koszmarna pogoda- zimno i deszczyk pada! To dobrze odpocznę trochę od upałów!

kociatka obudziłam się dzisiaj z koszmarnymi zakwasami, bolą mnie szczególnie pośladki- wchodziłam wczoraj po schodach i to chyba przez to:-)!!!!

wyczekany tak nauczycielka od zadań specjalnych:-D! Uczę historii w szkole specjalnej. A Ty czego uczysz???? Ja tez staram się codziennie ubrać. Ale od tego siedzenia w domu mam straszne cienie pod oczami. A taka blada to już nie pamiętam kiedy byłam!
Te twardnienia wyciszyły mi się po 28 tc. Nie mówię, że nie ma ich wcale, ale nie są uciążliwe. Może u Ciebie też tak będzie. Ja w ogóle teraz w tym 32tc trochę odpuściłam psychicznie. Wiem, że to jeszcze za wcześnie dla Hanki, ale to zawsze do przodu! U Ciebie już 28tc, a mnie od 28 do 32 zleciało szybko i miałam tylko jedno załamanie psychiczne związane z twardnieniem brzucha:-)! Dasz radę!

agrawa ja jeszcze nie prałam ciuszków dla Małej, ale ktoś mi mówił, że to specjalnie nie pachnie. Bo te aromaty zapachowe mogą uczulać, a dla dziecka ma być delikatne pranie. Podobno z tymi proszkami jest duży problem jak dziecko zaczyna jeść coś innego oprócz mleka. Trudno wyprać plamy!

kremka o seks najlepiej zapytać ginka. Bo to chyba zależy od danego przypadku. Ja też nie mam skróconej szyjki, a mam zabronione współżycie.
 
Dzien dobry dziewczynki!!

Nawet u nas pogoda skiepsciala. Widac musi popadac, strasznie jest tu sucho.

Witaj Argawa! Oj, to juz niewiele Ci zostalo. Fajnie - przy tej pogodzie w PL i tak pewnie Cie omina najgorsze upaly :) Ja mam termin na polowe lipca i pewnie jeszcze troche pocenia i sapania przede mna.

Kremka - najlepiej zapytac lekarza, ale z tego co ja wiem: pieszczoty (zwlaszcza sutkow), a szczegolnie orgazm poteguje skurcze, bo wyzwala oksytocyne... A to sie podaje do wywolania porodu. Mnie nawet odradzali masowanie brodawek recznikiem zeby je przygotowac do karmienia. Sperma dodatkowo zawiera substancje zmiekczajaca szyjke. Jednym slowem: zaleca sie seks, jesli chcesz szybciej urodzic, czyli pewnie dopiero w 9tym miesiacu. Wlasnie jakis czas temu zalilysmy sie, ze ta wstrzemiezliwosc jest okropna i az sie czlowiekowi glupoty snia;-) Ale zapytaj doktorka, zobaczysz co Ci powie.

Olenka, Kochnana, wychodzenie po schodach to juz sport ekstremalny. Wspinaczka wysokogorska prawie, wiec nic dziwnego :-D

Milego dnia!
 
hej Brzuchy!!

u mnie standardowo nocka do bani - pospalam moze ze 2 godziny, od rana mam taka zgage ze sie zastanawiam czy wogole mam jeszcze przelyk..masakra i leje jak z cebra brrr.
olenka ty jestes terminem tydzien po mnie a to rzut beretem:) ja sama jestem ciekawa jak to bedzie jak szew sciagna, czy porod bedzie po chwili czy jednak mala stwierdzi ze dobrze jej w brzuszku inie wychodzi. Badz co badz jak mnie tylko rozwiaza jade do kosmetyczki i fryzjera, bo jak patrze na tego kogos w lustrze to nie wiem czy sie smiac czy plakac:)
agrawa witaj Ty juz na samej koncowce - super!!!

wszystkim mamuskom milego dzionka!
 
Hello, sapiące Brzuchatki ;-).
Dyszę nawet pisząc na kompie ...:).
Za oknem zimnica i deszcz, za to spałam do 9.30! Oczywiście z twardym brzuszkiem.
Ogólnie samopoczucie ok, choć skurcze są cały czas. A może to nie skurcze? Tak jak pisałyście - może brzucho się stawia i jest twardy, a mimo to KTG nic nie pokazuje ?! Ja jeszcze nigdy jednak nie miałam KTG ...


agrawa, witaj :). Piorę w loveli, w ogóle nie pachnie, ale to chyba dobrze, czym mniej chemii i dodatków tym lepiej. Zgodnie z zaleceniami nastawiam na dwukrotne płukanie...

kremka, moja szyjka też długa, ale mam całkowity zakaz seksu, bo wpływa na skurcze. No i - jak pisała kociatka - żołnierzyki zawierają jakąś substancję, która przyspiesza poród!

kociatka, szczęsciara z Ciebie, że masz przy sobie chętną do pomocy mamę. Moja też kochana, ale niestety z poblemami zdrwotnymi, więc mało może się udzielać. Ale jakoś sobie radzimy...

maqnio, jestem ciekawa, czy urodzisz od razu po zdjeciu szwów. Różnie z tym ponoć bywa, czasem dziewczyny nawet przenoszą ciąże z rozwarciem.
Bierzesz coś na tę zgagę? Chyba rennie pomaga (ja nie mogę przy fenku :( ), ale dobrze mi robi zimne mleko, pite powolutku. Za to polecane migdały nie pomagają ani trochę.

Buziaki dla wszystkich!
 
mondy mam nadzieje ze moje rozpakowanie nie bedzie przeterminowane:) na zgage własnie tylko mleko mi pomaga - pihe je własciwie non stop, bo reni i migdały nie działaja. smieje sie ze przez to mleko mała bedzie miala kosci jak ze stali:)
 
Hej dziewczyny. U mnie zimno ale w tej chwili nie pada. Mimo, ze nalezałoby się cieszyć słoncem to u mnie w m był ostatnio taki upał, ze wole ten chłodek. Mnie dzis cholernie bolą wszystkie mięśnie, nawet w palcach, ramiona i biodra. Wstac nie mogłam w nocy siuśki i Pol musiał mnie podnosić. Żałosny wieloryb jestem a on do mnie mówi, ze śliczna jestem...hę może ma jakieś zboczenie z tych co lubią cieżarne. Bo jak mu może się podobać: słoniowe nogi, parówkowe palce i twarz jak balon. Dziś nawet powieki mi spuchły. Chcoiaż zaczyna złazić... W nocy złazi z nóg na twarz a w dzień wraca na nogi. Wodne wędrówki.
Pokoik oczywiście pstrykne i wstawię jak już wszystko zakonczymy. Wczoraj Pol walczył po szkole. Ja pomalowałam kilka kwiatków iiiiii osłabłam.
Brzuch dzis miekki cudownie i kilka lekkich BH tylko...
Poszłabym na basen
maqnio mi pomaga jeszcze muszynianka, ale reni tez tyle, ze nie zawsze a może spróbuj manti albo cos innego z apteki co nam wolno
Mondy no tak jesteśmy w klubie sapiących słoni, nic nie poradzimy ale juz coraz bliżej...
Kociatka mi własnie bardzo brakuje pomocy mamy, często wspominam jak Maciek miał się urodzic i ona szalała z wyprawką i pomoca. Teraz jest naszym Aniołkiem i strasznie za nią tęsknię
kremka tak jak dziewczyny piszą zapytaj gina. Ja mam zakaz przez szyjkę. Jednej z moich kolezankek gin pozwolił z prezerwatywa ale chyba nie miała szyjki krótkiej tylko twardy brzuch czasem
wyczekany ja czesto wciągam ciuchy dopiero przed powrotem Pawła z pracy albo Maćka ze szkoły. Lenistwo i tyle
Oleńka ja tez mam ciągle cienie pod oczami i bladośc wielką. Zombi jestem
argawa ja tez piore w lowelli , tyle, ze w płynie. Fakt nie pachnie wcale
Miłego dnia
 
Mam do Was jeszcze pytanko...bo miewam dość często również bóle podbrzusza jak na okres. czy któraś też tak ma i czy to coś poważnego?
 
reklama
wisienko Polowi sie podobasz, bo to miłosc Kochana miłosc:) tylko sie cieszyc:) i odpoczywaj duzo, nie forsuj sie skoro tak miesnie daja ci czadu. Ja rano tylko pychol mam zapuchniety, potem schodzi, reszta ciała w normie, bez opuchniec, za to kondycja - phii...dramat:)
 
Do góry