reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja zaleceń nie miałam tylko sama wyczytałam przed porodem i korzystałam. Ale co do octeniseptu dobrze wiedzieć że można. Akurat mam w domu nowy [emoji6]

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też nie miałam zaleceń. U nas dwa razy dziennie dezynfekują sami ale ja dodatkowo jeszcze korzystałam a później w domu i do pępuszka u córci.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja korzystałam z tantum rosa i tez ladnie sie goilo. Trochę znieczulalo.

Ja tez uzywalam Tantum Rosa. Polozna w szkole rodzenia sprzedala mi 5 lat temu taki patent,ze sie to rozrabia i wlewa do butelki z korkiem sportowym i pptem naciskajac na butelke, sprawia sie,ze plyn tryska i mozna sie swobodnie umyc nawet w szpitalu.
Widze dzieki Wam,ze nie tylko ja mam taki problem z korzystaniem z lazienek i wc w szpitalu. Nie moglabym usias na desce. Teraz lezalam i planuje rodzic w szpitalu, ktory nazywa sie wojewodzkim, choc w stolicy wojewodztwa nie mieszkamy. Maja 2 st referencyjnosci i b.dobra neonatologie (gdzie pracuje ktos z rodziny jako pielegniarka, moja siostra jwst polozna,ale juz kilka lat nie pracuje w zawodzie), ale warunki poza samymi salami porodowymi to masakra... Patologia 26 lozek i 2 wc na korytarzu, nigdy nie widzialam tam papieru toalwtowego, a lezalam tez 3 lata temu, teraz to juz nawet mydla w wc nie bylo... Przy przyjeciu - szyjka 20 mm, ze skurczami,ale lekarz informuje,ze powinnam brac inny magnez niz biore i ze musze lezec, tylko zebym sobie zeszla na parter do apteki kupic inny preparat. Paranoja.


3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
 
Ja zaleceń nie miałam tylko sama wyczytałam przed porodem i korzystałam. Ale co do octeniseptu dobrze wiedzieć że można. Akurat mam w domu nowy [emoji6]

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Oj octenisept to jest niesamowite odkrycie dla mnie ;-)
Jak lezalam z cora kiedys to pielegniarka dezynfekowala ja nim przed tym jak miala sie wysiusiac do badania moczu, zeby nie przeklamaly wyniku bakterie z zewnatrz.

3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
 
Ja tez uzywalam Tantum Rosa. Polozna w szkole rodzenia sprzedala mi 5 lat temu taki patent,ze sie to rozrabia i wlewa do butelki z korkiem sportowym i pptem naciskajac na butelke, sprawia sie,ze plyn tryska i mozna sie swobodnie umyc nawet w szpitalu.
Widze dzieki Wam,ze nie tylko ja mam taki problem z korzystaniem z lazienek i wc w szpitalu. Nie moglabym usias na desce. Teraz lezalam i planuje rodzic w szpitalu, ktory nazywa sie wojewodzkim, choc w stolicy wojewodztwa nie mieszkamy. Maja 2 st referencyjnosci i b.dobra neonatologie (gdzie pracuje ktos z rodziny jako pielegniarka, moja siostra jwst polozna,ale juz kilka lat nie pracuje w zawodzie), ale warunki poza samymi salami porodowymi to masakra... Patologia 26 lozek i 2 wc na korytarzu, nigdy nie widzialam tam papieru toalwtowego, a lezalam tez 3 lata temu, teraz to juz nawet mydla w wc nie bylo... Przy przyjeciu - szyjka 20 mm, ze skurczami,ale lekarz informuje,ze powinnam brac inny magnez niz biore i ze musze lezec, tylko zebym sobie zeszla na parter do apteki kupic inny preparat. Paranoja.


3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
Ja będę rodziła w szpitalu oddalonym o 60 km od mojego miejsca zamieszkania. Wolę dojechać do Łodzi do Matki Polki pomimo kiepskiej opieki po porodzie ale wiem, że w razie gdyby coś się działo z maluszkiem to wiedzą co robią i mają świetny sprzęt.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Takie pytanie z innej beczki. Dziewczyny czy któraś z Was popierała do przechowywania krew pepowinową albo zamierza przy porodzie?

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja się długo zastanawialam nad tym ale jednak z mężem doszliśmy do wniosku, że nie będziemy pobierać. Zraziłam się już całkowicie kiedy trafiłam na IP z lekkimi skurczami (moja gin.kazała mi jechać ) w każdym razie zastanawiali się czy mnie przyjąć i podpieli mnie pod ktg. Położna która sprawdzała zapis była jedną z przedstawicielek tego całego systemu pobierania bo nie wiem jak to dokładnie nazwać. Przez pół godziny nawijała mi o cenach i promocjach jakby mi chciała sprzedać odkurzacz. Serio. Tak się czułam. I że jeszcze jak kogoś namowię na to, to mam przez rok zniżkę. Poza tym była niekompetentna akurat w tym swoim przedstawicielstwie bo miałam wrażenie ze sama wiem więcej po przeczytaniu ulotek i informacji w internecie. Nie potrafiła mi odpowiedzieć w jaki sposób te komórki niwelują cechy autyzmu, bo ta pani twierdziła, że to jest już poparte badaniami ( akurat to mnie interesowało bo jestem też pedagogiem specjalnym ) no i jeszcze kilka kwestii było w których się mieszała. Nie mówiąc już o wyborze chwili bo ja czułam te skurcze i się bałam a ona mi tu truje o miesięcznej składce i pakietach itd.
Wiem,że ten kontakt z nią nie powinien mieć znaczenia, ale jednak poczułam,że ktoś mi coś chce wcisnąć na siłę.
 
Ostatnia edycja:
Ja się długo zastanawialam nad tym ale jednak z mężem doszliśmy do wniosku, że nie będziemy pobierać. Zraziłam się już całkowicie kiedy trafiłam na IP z lekkimi skurczami (moja gin.kazała mi jechać ) w każdym razie zastanawiali się czy mnie przyjąć i podpieli mnie pod ktg. Położna która sprawdzała zapis była jedną z przedstawicielek tego całego systemu pobierania bo nie wiem jak.to.dokładnie nazwać. Przez pół godziny nawijaha mi o cenach i promocjach jakby mi chciała sprzedać odkurzacz. Serio. Tak się czułam. I ze jeszcze jak kogoś namowię na to to mam przez rok zniżkę. Poza tym była niekompetentni akurat w tym swoim przedstawicielstwie bo miałam wrażenie ze sama wiem więcej po przeczytaniu ulotek i informacji w internecie. Nie potrafiła mi.odpowiedzieć w jaki sposób te komunikacji niwelują cechy autyzmu bo ta pani twierdziła ze to jest już poparte badaniami ( akurat to mnie interesowało bo jestem też pedagogiem specjalnym ) no i jeszcze kilka kwestii było w których się mieszała. Nie mówiąc już o wyborze chwili bo ja czułam te skurcze i się bałam a ona mi tu truje o miesięcznej składce itd.
Wiem ze ten kontakt z nią nie powinien mieć znaczenia ale jednak poczułam ze ktoś mi coś chce wcisnąć na siłę.
Wcale się nie dziwię, że tak to odebrałaś. Martwiła się o maleństwo i potrzebowała świat spokoju a nie przekonywania jakieś baby. Zastanawiamy się właśnie z mężem. Słyszałam różne opinie i nie wiem co o tym myśleć. Niektórzy twierdzą, że u Nas nie jest to na takim poziomie jak powinno być i nie warto.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny dobijam sie tymi skurczami bo ja nie wiem czy je mam? Niw potrafie wyczuc twardniejacego brzucha. Czasem mam twaedy brzuch, ale nie wiem czy to skurcz, czy maly sie tak ulozy ze sie wypycha? Mnie wtedy nic nie boli. Zastrzele sie... Lekarz na IP w szpitalu jak bylam ponad m-c temu powiedzial do mnie ze jak szyjka sie skroci do 28mm to mam przyjechac i podadza mi sterydy. Ja teraz mam max.27mm i moj gin nie kazal mi jechac na IP. Przeciez to idzie zwariowac
 
reklama
Justyna 34.84
Ja to pierwsze słyszę, żeby z powodu szyjki o długości 28 mm podawać sterydy. Moja ma około 28 mm i lekarz słowem nie powiedział, ze jest za krótka. Wszędzie piszą, ze norma jest do 25 mm, dopiero poniżej mówi się o skracaniu szyjki.
Skurcz to twardy brzuch, jak kamien, trwa to około 30 sekund do minuty i puszcza zupełnie. Jeśli brzuch cały twardnieje to raczej skurcz. Jedli to dziecko się wypycha to brzuch jest twardy tylko w tym miejscu, w jednej części brzucha, a reszta jest miękka.
 
Do góry