reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ale się rozpisałyście;-) i witam nową koleżankę;-) ja jutro zapytam jeszcze swojego gina o jakaś porade na zgage bo rennie pomaga dopoki ssie, migdaly tez w sumie poki mam w ustach a jak tylko mi sie czknie to od razu piekło w przełyku. Do tego stopnia że już nawet nic gorącego nie mogę pić bo mnie przełyk boli.. Może to przez to że czuję małego tylko z prawej strony pod zebrami i o ile moja wiedza z bilogii jeszcze nie poszla w las, to tam jest watroba:p wiec może to przez to że mi tak watrobe obije tak mnie piecze:p chociaz slyszałam że jak ma się zgage w ciąży czesto to dziecko bedzie miało bujną czuprynę:p
Moje dzidzi zalicza czkawke srednio 2-3 razy dziennie i raczej jest to dziwne uczucie takiego podskakiwania rytmicznego w brzuchu... Co najmniej dziwne uczucie...
Co niektore dziewczyny jutro dobijamy pełny tydzień;)
@AgaBabajaga u ciebie pamietam ze licznik tez w srody przeskakuje i jeszcze u ktores dziewczyny, bo kojarze ze bylysmy trzy:blink:

Hej. A próbowałaś mleka?? Ja i przed ciążą często miewałam zgagi a teraz to już bardzo często jest mi szczególnie po obiadach i mięsnych daniach niedobrze i mleko pije hektolitrami zazwyczaj pomaga
 
reklama
Dziewczyny potrzebuje podpowiedzi i porady. Jestem w 14,5 tc bylam dzis na wizycie u mojej gin i ta wybadala mi ze szyjka ma 47 mm ze skrocila przez ostanie 2 tygodnie ale za to zrobila sie miekka. Pytalam czy moge cos brac ( na forum wyczytalam ze bierzecie luteine) to mi powiedziala ze nic mam nie brac tylko czekac do 21 na konsultacje z innym lekarzem. Boje sie bo w zeszlym roku niespodziewanie poronilam w 16 tc dziecko zylo a zawiodlo cos u mnie tj szyjka.
Do 21 jest daleko, i po drodze swieta mam jeszcze pare tabletek luteiny 100 w domu. Wziela bym ja tylko jak wam lekarze zalecaja branie luteiny dwa razy dziennie?
Czy cos moge jeszcze zrobic oprocz nospy i leżenia. Bo lekarza to na 99 % zmienie tylko zanim sie dostane do innego to zejdzie pare dni. Prosze Was macie tyle doswiadczenia podpowiedzcie co zrobic.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Justys, skąd on bierze te imiona?;) Mój tez wymyślił jedno takie dziwne i sobie jaja robi, ze tak młodą w urzędzie zarejestruje:)

Nina, ja kilka razy zgagę dopiero miałam ale jakos samo mi przechodziło. Za to Jak za dużo zjem to boli mnie cos na gorze brzucha, może jelita, może żołądek ...
Wątroba normalnie jest z prawej strony pod żebrami ale w ciazy wszystko się przesuwa wiec nie wiadomo gdzie teraz jest;) Zgaga to raczej od ucisku na żołądek...chyba najbardziej pomaga jak się je małe porcje, choć ja niestety nie umiem jesc małych ;)
 
Uff, ekstra że szew trzyma. No i waga już super! Na pocieszenie powiem Ci, że moja urodziła się 2500g a w pierwszej dobie spadła wagowo do 2340g. I ma się dobrze [emoji4]

Jak nastawienie do zdjęcia szwu?
No ja się cieszę bardzo ze jest wszystko ok ,choć to jeszcze całe 2 tygodnie. Bardzo bym chciała już po zdjęciu urodzić. Jak ma się przed sobą taką perspektywę 2 tygodni oszczędzania się to aż ciężko uwierzyć,że to już na prawdę końcówka. Jeśli mnie puszczą do domu to też ok choć wolałabym Uniknąć tego wyczekiwania. Tym bardziej że 7 maja mam komunie córki ☺
 
Dziewczyny potrzebuje podpowiedzi i porady. Jestem w 14,5 tc bylam dzis na wizycie u mojej gin i ta wybadala mi ze szyjka ma 47 mm ze skrocila przez ostanie 2 tygodnie ale za to zrobila sie miekka. Pytalam czy moge cos brac ( na forum wyczytalam ze bierzecie luteine) to mi powiedziala ze nic mam nie brac tylko czekac do 21 na konsultacje z innym lekarzem. Boje sie bo w zeszlym roku niespodziewanie poronilam w 16 tc dziecko zylo a zawiodlo cos u mnie tj szyjka.
Do 21 jest daleko, i po drodze swieta mam jeszcze pare tabletek luteiny 100 w domu. Wziela bym ja tylko jak wam lekarze zalecaja branie luteiny dwa razy dziennie?
Czy cos moge jeszcze zrobic oprocz nospy i leżenia. Bo lekarza to na 99 % zmienie tylko zanim sie dostane do innego to zejdzie pare dni. Prosze Was macie tyle doswiadczenia podpowiedzcie co zrobic.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Jezeli kobieta jest po poronieniu itp to powinna brac luteine od poczatku ciazy tak mowi moj lekarz. A jak cos sie dzieje to juz wgl. Ja biore luteine od poczatku a juz 31 tydz prawie.
Ja bym wziela i brala rano i wieczorem 1 tabletke luteiny 100. Ona utwardza tez szyjke . I poszlabym do innego gin bo jezeli w 1 ciazy byla niewydolnosc to juz do 20 tyg powinni zalozyc ci pessar. Tak jak sie to robi przy blizniakach np. Bo lepiej zapobiedz skroceniu . Moja sioistra mialy zalozony pessar w 16 tyg profilaktycznie. [emoji4]
 
Kurcze mi to cisnienie ciagle nie spada i mam w granicach 140/90 :( martwie sie :(
Kochana ja w 1 ciazy do 30 tyg mialam ok . Potem mialam wlasnie 140 na 80. Gdzie ja mam cosnienie typu 80/40 . Nogi mialam opuchniete i wgl . I tak do porodu . Mysle ze organizm juz sobie troszke nie radzi i to dlatego . Kontroluj ale bez stresu . [emoji4]
 
Dziewczyny potrzebuje podpowiedzi i porady. Jestem w 14,5 tc bylam dzis na wizycie u mojej gin i ta wybadala mi ze szyjka ma 47 mm ze skrocila przez ostanie 2 tygodnie ale za to zrobila sie miekka. Pytalam czy moge cos brac ( na forum wyczytalam ze bierzecie luteine) to mi powiedziala ze nic mam nie brac tylko czekac do 21 na konsultacje z innym lekarzem. Boje sie bo w zeszlym roku niespodziewanie poronilam w 16 tc dziecko zylo a zawiodlo cos u mnie tj szyjka.
Do 21 jest daleko, i po drodze swieta mam jeszcze pare tabletek luteiny 100 w domu. Wziela bym ja tylko jak wam lekarze zalecaja branie luteiny dwa razy dziennie?
Czy cos moge jeszcze zrobic oprocz nospy i leżenia. Bo lekarza to na 99 % zmienie tylko zanim sie dostane do innego to zejdzie pare dni. Prosze Was macie tyle doswiadczenia podpowiedzcie co zrobic.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Hamal ja też bym brała przynajmniej jedną dziennie. Na pewno nie zaszkodzi. I idź do innego lekarza koniecznie to skonsultować. Tym bardziej że jesteś po stracie dziecka. Bardzo współczuję. I witam Cię na forum ☺
 
reklama
Hajmal, 47 mm to jest długa szyjka. Jesli lekarka nic ci nie zaleciła to może nie ma powodu do niepokoju.
Ja tez mam podobno miękka szyjkę, było podejrzenie skracania ale ostatnio gin stwierdził, ze się nie skraca. Ma około 30 mm.

Ja mam skurcze, biorę na to Luteinę 2 razy dziennie po 100, dopochwowo. Oprócz tego nospe i dużo magnezu ( magne B6), czasem buscopan w czopkach. Do tego leżenie ...
Znajdź dobrego lekarza, to podstawa! I nie martw się bo to nie pomoze, będzie dobrze:)
 
Do góry