reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Inis, zakwasy na łydce to całkiem dobre porównanie ;)
Agata, moja jeszcze do żeber nie sięga na szczęście. Kurcze nie przypominam sobie żeby mnie syn tak mocno kopał, nie pamietam takiego bólu....
Marcysia, tez mysle o tej twojej wizycie i się zastanawiam co ci powie gin. A hak die czujesz, boli cie dziś ? Mnie trochę boli, pewnie dlatego, że się poruszałam.
A o której nasz w środę te wizytę?
 
reklama
Madzien, to tu masz teraz 30 tc? Teraz mu sie wydaje, ze po 30 tygodniu to już leci szybciej. Tak chyba miałam w pierwszej ciazy...
W każdym razie super, ze twój lekarz ma takie podejście no i naprawdę dobrze, ze w razie czego bez problemu cie położy w szpitalu. U nas z tym dużo gorzej niestety. Gdybym ja musiała iść teraz do szpitala to mój gin by musiał sie mocno postarać żeby mi gdzies miejsce znaleźć...bo mnie tylko do szpitala o 3 stopniu referencyjności teraz by przyjęli, a nie jest łatwo o miejsce w tych szpitalach.
Dlatego tak bardzo juz bym chciała być w tym 32 tc, wtedy mógłby mnuevwzuac do swojego szpitala bo tam przyjmujące razie czego dzieci od 32 tygodnia. Jeszcze 4 tygodnie muszę wiec wytrwać :)
 
Madzien - zazdroszczę że już jesteś po [emoji7] no i super wieści! Najważniejsze to fajny lekarz, ja od swojego też zawsze wyluzowana i spokojna wychodzę. Ale rzeczywiście ma rację - już jest bezpiecznie [emoji106]
 
Justyna. To Ty jesteś waga piorkowa. Ale powiedziałas o lodach i juz mnie ochota nasza :) ale ja mam slaba wolę :/.
Racja pogoda ma się popsuć więc dzisiaj trzeba dzien dobrze wykorzystać
Dzieki Kochana czy piorkowa to nie wiem? Przed ciaza 56.4kg a obecnie 63.8kg a wzrostu mam172cm.wszyscy mowia ze brzuszek nie wskazuje 8m-ca tylko moze 5-6.
lekarz mi mowi prosze nie zwracac uwagi na kalkulatory bo kazdy inaczej tyje. Normalna waga jest podobno miedzy 9-12kg
 
Ostatnia edycja:
Mnie mala tak kopie, ze niekiedy wyje z bolu i moj maz sie na mnie patrzy przerazony czy to juz [emoji14] rozciaga sie strasznie, a juz malo miejsca ma. Najbardziej nie lubie jak po zebrach dostaje kopniaki.

@Madzien1234 super, ze maly sie w koncu obrocil. Dobrze, ze jakby co to dostaniesz skierowanie do szpitalam. Na pewno dasz rade do 37 tygodnia :) A mowil ile tych twardnien brzucha jest dopuszczalnych?
To zalezy od ilosci i od czas trwania . Jak masz takie jak ja krotkie i w sumie nie jakos czesto to spoko . Ale jak sa dlugie i czeste to juz leki trzeba. Nie mowil ile. Ale sama czuje ze jeszcze jest oki .
 
Madzian moje gratulacje! Najwazniejsze to dobre nastawienie.

Inis czekamy na wiesci i 3mamy kciuki!

Justyna a kiedy dzieciatko sie Tobie obrocilo glowka w dol? Caly czas mysle o tym i rozmawiam z synkiem ze ma byc glowka w dol. Ja mam w srode usg o 10.20 to bedzie wszystko jasne. Przed wizyta wciagne jakiegos niezdrowego batonu typy twix, zeby niunio byl aktywny bo za 275zl to fotki maja byc 1wsza klasa :)
wszyscy do mnie mowia ake masz buzie opalone i faktycznie co zawsze najgorzej mi sie opalalo. Nogi dzis troche wystawiam ;) a brzunio w cieniu.
 
Madzien, to tu masz teraz 30 tc? Teraz mu sie wydaje, ze po 30 tygodniu to już leci szybciej. Tak chyba miałam w pierwszej ciazy...
W każdym razie super, ze twój lekarz ma takie podejście no i naprawdę dobrze, ze w razie czego bez problemu cie położy w szpitalu. U nas z tym dużo gorzej niestety. Gdybym ja musiała iść teraz do szpitala to mój gin by musiał sie mocno postarać żeby mi gdzies miejsce znaleźć...bo mnie tylko do szpitala o 3 stopniu referencyjności teraz by przyjęli, a nie jest łatwo o miejsce w tych szpitalach.
Dlatego tak bardzo juz bym chciała być w tym 32 tc, wtedy mógłby mnuevwzuac do swojego szpitala bo tam przyjmujące razie czego dzieci od 32 tygodnia. Jeszcze 4 tygodnie muszę wiec wytrwać :)
Dzis mam 30 tydz 1 dzien
 
hej kochane. No wczoraj byl kiepski dzien, bo wszystko mnie bolało po cieciu, slabo mi bylo i boli strasznie gardło od rury intubacyjne. @AgaBabajaga z tym moim porodem, to jazda bez trzymanki, jal sie okazali. Dzis mi lekarka powiedziała, ze cale szczęście, ze mi wody w domu nie odeszły, bo bym dziecka nie miala. Generalnie skurcze mi sie zaczęły ok 3, takie co 20 min, zasnęłam. Ok 5 juz co 10-15, poszlam pod prysznic. Potem juz regularnie co jakieś 5-7 min, to pojechaliśmy na izbę. Polozna, ktora mnie zobaczyła, stwierdziła, ze to nie dzis, no ale mam poczekać na lekarza. Po hodz schodzi lekarka, bada i mowi, ze rozwarcie na 2.5 palca, zabiera mnie na porodówkę. Tam sobie skacze na pilce, biorę prysznic i takie tam. Jak mam skurcze co jakies 3 min dostaje znieczulenie. Po znieczuleniu super. Przychodzi lekarka i pyta o zgodę na przebicie pęcherza plodowego, no ok. Chlusnęło tymi wodami tak, ze obie z położna były mokre. Ta mi wkłada palucha i nagle oczy jak 5 zl i krzyczy do poloznej, lec po panią profesor. Przybiega jakas starsza lek, wkłada palucha, i tez krzyczy, żeby wolac panią profesor. W końcu przychodzi slawetna pan profesor, cos tam gadają, a o a, ze niemożliwe. Wkłada palucha, no i sie zaczyna, krzyczy na te laski, ze sala operacyjna ma byc gotowa za 5 min, bk ona będzie operować. Z tym paluchem, a raczej z jej reka w środku jedziemy na blok. Pytam o co chodzi, nikt mi nic nie mowi, tylko dają zgody do podpisu. W końcu anestezjolog daje mu relanium, bo ja sie trzęsę jak szalona. Potem znieczulenie ogólne i juz nic nie kumam. Podobno całość trwała jakies 10 min, ale mój maz myslal, ze umarłam serio. Okazało sie, ze grozila nam zamartwica. Pępowina podwinęła sie pod glowke i w momencie odejścia wod spadla na nia i po prostu zabrakłoby tlenu. Generalnie Młody dostał 10 pkt, ale byl chwilkę w inkubatorze ze względu na szok adaptacyjny. To sie podobno zdarza w momencie zbyt gwaltownej cesarki. No wiec tka nasza historia. Ogólnie Młody dość grzeczny, ale nie lubi byc na rękach, woli leżeć obok i w łóżeczku. A juz zmiana pieluchy, to największy dramat jest. Drze się strasznie. Karmie go MM, psychicznie dosyc mocni to przeżyłam, nie dałabym chyba rady sie jeszcze męczyć z karmieniem. Mam troche wyrzutów sumienia, ale z drugiej strony przecież go nie glodze. Po cieciu pokarmu nie mialam wcale. A tak, to zakochałam sie w nim, wiadomo. Słodki jest taki. Na razie duzo śpi, je i robi kupki, wiadomo. Czasem sie awanturuje, ale na prawde mało na razie. Pewnie to sie zmieni, wiec korzystam na razie z urokow. Dzis cala nic z głowy, bo koleżanka walczy z laktacja, wiec jej Młody darł sie w nieboglosy. Masakra serio. Czytam Was dziewczynki dalej, bo dyzo postow doszło ;)
 
reklama
Madzian moje gratulacje! Najwazniejsze to dobre nastawienie.

Inis czekamy na wiesci i 3mamy kciuki!

Justyna a kiedy dzieciatko sie Tobie obrocilo glowka w dol? Caly czas mysle o tym i rozmawiam z synkiem ze ma byc glowka w dol. Ja mam w srode usg o 10.20 to bedzie wszystko jasne. Przed wizyta wciagne jakiegos niezdrowego batonu typy twix, zeby niunio byl aktywny bo za 275zl to fotki maja byc 1wsza klasa :)
wszyscy do mnie mowia ake masz buzie opalone i faktycznie co zawsze najgorzej mi sie opalalo. Nogi dzis troche wystawiam ;) a brzunio w cieniu.
Mala obrocila sie ok. 30 tygodnia, bo wtedy na usg wyszlo, ze jest glowka w dol. Ale slyszalam, ze roznie to bywa. Moze sie nawet pozniej obrocic.
 
Do góry