reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Kathleen006 taaa te bezsenne noce, cudownie! Ale najlepsze jest to, ze ja jestem znaczona, zasypiam,maz mi gasi światło, a po godz oczy jak 5 zl.

@AgaBabajaga mowilam Ci, ze czasem i slepej kurze trafi sie ziarno;P tak serio, to zachwalać nie chce, ale fajny z niego gosc, lubie go :)

@kimi ja teraz to mam częściej, jakieś 15 dziennie, a wcześniej to do 10 dziennie ale tj pisze Aga, jak sie tylko zestresowałam, to potrafiłam miec kilka na godz. W szpitalu mialam czesto, bo tam sie denerwowałam, wiec mi dawali kroplówki z mg ;)
 
reklama
Kimi90, ja tak dokładnie to nigdy nie liczyłam, czasem mam około 10 na dobę, a czasem po 3 czy nawet 6 na godzinę. I mi ewidentnie stres te skurcze nasila wiec wole ich nie liczyć bo się tym zestresuje, ze ich tyle jest i będzie jeszcze więcej ;)
Dziekuje za odpowiedz :) ja ststam sie na tych skurczach nie skupiac, ale licze od jakiegos czasu. Czy skurcze wywolane zmiana pozycji, np z lewego boku na prawy, badz podczas wstawania z lozka liczymy normalnie? Czy to naturalne i nie wliczamy tego? Az wstyd bo to moja druga ciaza, ale na szczescie w pierwszej takich problemow nie mialam.
 
Hej kochane! Od razu piszę, że u mnie teraz 33 tyg.+ 3 dni. Skurcze wyciszone a mimo to szyjka na ostatku. Nie panikuję bo wiem, że nie jest tragicznie ale zwyczajnie mam stres. A tutaj zwariować można. Codziennie inni lekarze na dyżurze. Każdy mówi coś innego. Po wieczornym obchodzie dowiedziałam się, że jeśli jutro ktg będzie ok to mam pójść do domu. Pytam o szyjkę, że w dwa dni niecałe tak mocno się skróciła a on mówi no jest krótka ale pani jest w 33 tyg. To jak pani będzie rodziła to pani przyjedzie...a ja wolę chyba tutaj jeszcze zostać.
Mój mąż jest też przekochany! Wspiera mnie na każdym kroku. Nie mogę złego slowa na niego powiedzieć. Ale faceci na swój sposób się denerwują i nie zawsze potrafią to pokazać w dojrzały sposób ☺ trochę jak te laski opisane które leżą na PC. Dzięki Bogu teraz trafiły mi się na prawdę fajne dziewczyny na sali.
A zgaga tez mnie nęka od jakiegoś miesiąca. Szczególnie kiedy zasypiam.
 
@kimi a u Ciebie który tydz? U mnie to juz chyba sa skurcze przepowiadające, bo to 37.1,sa troszkę bardziej bolesnei występują częściej. Ale kij z nimi. Dla.mnie 100 razy bardziej bolesne sa teraz ruchy Młodego tam w dole, jak prostuje raczki czy sie wyciąga i zahacza o nerw kulszowy
, to zdarza mi sie normalnie poplakac, tak mnie to boli.

@Agata1010 jeszcze kilka dni i będziesz miala 34 tydz, a to juz ok, mi ciągle w szpitalu polozne i lekarze powtarzali jak mantre, ze 32 tydz musze dotrwać a 34, to juz super. A ja mowilam, ze dotrwam do 37 i juz. Także Ty tez dasz rade. Lez teraz na maksa duzo i powiedz, ze nie chcesz do domu, żeby Cie jeszcze zostawili na obserwacje. A taka szyjka, to w usg czy badaniu ręcznym? Bo w ręcznym, to ja tez mialam 0.5 cm, a w usg wychodziło i 25 mm ;) glowa do gory, choc wiem jak sie boisz .
 
@Agata1010 jeszcze kilka dni i będziesz miala 34 tydz, a to juz ok, mi ciągle w szpitalu polozne i lekarze powtarzali jak mantre, ze 32 tydz musze dotrwać a 34, to juz super. A ja mowilam, ze dotrwam do 37 i juz. Także Ty tez dasz rade. Lez teraz na maksa duzo i powiedz, ze nie chcesz do domu, żeby Cie jeszcze zostawili na obserwacje. A taka szyjka, to w usg czy badaniu ręcznym? Bo w ręcznym, to ja tez mialam 0.5 cm, a w usg wychodziło i 25 mm ;) glowa do gory, choc wiem jak sie boisz .[/QUOTE]
Dzięki Kochana. Szyjka z usg ale sama widziałam ja za każdym razem przy badaniu i teraz to już na prawdę ostatki. A skróciła się tutaj w szpitalu przy ciągłym. Lezeniu praktycznie wiec tym bardziej nie to dziwi. Pogadam jutro z lekarzem ze chce zostać jeszcze przynajmniej jeden dzień. Zobaczymy co powiedzą.
 
@kimi a u Ciebie który tydz? U mnie to juz chyba sa skurcze przepowiadające, bo to 37.1,sa troszkę bardziej bolesnei występują częściej. Ale kij z nimi. Dla.mnie 100 razy bardziej bolesne sa teraz ruchy Młodego tam w dole, jak prostuje raczki czy sie wyciąga i zahacza o nerw kulszowy
, to zdarza mi sie normalnie poplakac, tak mnie to boli.

@Agata1010 jeszcze kilka dni i będziesz miala 34 tydz, a to juz ok, mi ciągle w szpitalu polozne i lekarze powtarzali jak mantre, ze 32 tydz musze dotrwać a 34, to juz super. A ja mowilam, ze dotrwam do 37 i juz. Także Ty tez dasz rade. Lez teraz na maksa duzo i powiedz, ze nie chcesz do domu, żeby Cie jeszcze zostawili na obserwacje. A taka szyjka, to w usg czy badaniu ręcznym? Bo w ręcznym, to ja tez mialam 0.5 cm, a w usg wychodziło i 25 mm ;) glowa do gory, choc wiem jak sie boisz .
U mnie dzisiaj 36+2 wiec tez przypuszczam, ze macica sobie cwiczy, ale juz mi sie marzy 19 kwietnia, kiedy w teorii mam sie zjawic w szpitalu.
Niestety, w temacie ruchow w dole brzucha tez moge cos powiedziec. Moja mala juz nisko i tez mi gmyra w pachwinach. A najgorzej jak sie prostuje i napina to musze sobie blizne trzymac, bo mam wrazenie, ze mi za chwile strzeli, tyle ma sily. Temat rzeka.

Mowilam mezowi, ze gdyby to byla moja pierwsza ciaza, to mielibysmy tylko jedno dziecko. W innym wypadku zaraz po lub juz w trakcie wyladowalabym w wariatkowie. :)
 
Witam się w niedziele:) piękna pogoda sie zapowiada, wczoraj bylo 23 C wiec dziś pewnie podobnie. Ale bym na spacer poszła:( u mnie noc względnie spokojna, tylko 3 pobudki i skurcze tylko przy wstawaniu. Kimi90 to u ciebie już końcówka, super:) Ja po pierwszej trudnej i leżącej ciazy przez ponad 8 lat nie chciałam słyszeć o kolejnej ciazy, tez się ciesze ze teraz to już drugie bo tym razem ciąże mam jeszcze gorsza niż za pierwszym razem. I się naprawdę zastanawiam czy mnie na koniec nie zamkną w psychiatryku przez te wszystkie jazdy, które mam ;)
 
@Kathleen006 taaa te bezsenne noce, cudownie! Ale najlepsze jest to, ze ja jestem znaczona, zasypiam,maz mi gasi światło, a po godz oczy jak 5 zl.

@AgaBabajaga mowilam Ci, ze czasem i slepej kurze trafi sie ziarno;P tak serio, to zachwalać nie chce, ale fajny z niego gosc, lubie go :)

@kimi ja teraz to mam częściej, jakieś 15 dziennie, a wcześniej to do 10 dziennie ale tj pisze Aga, jak sie tylko zestresowałam, to potrafiłam miec kilka na godz. W szpitalu mialam czesto, bo tam sie denerwowałam, wiec mi dawali kroplówki z mg ;)

@agulaa1 mam to samo dziś 18 razy wstawałam do łazienki, wydawało mosiężne pol nocy minęło a tu dopiero 30min ..a o 5 jak na spanie mnie zbiera to się szpital budzi do życia ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzien dobry wszystkim [emoji16][emoji16]
Dosc ze sie nie wyspalam to doszlo mi zmartwienie. Swedzi mnie brzuch i nogi . Okropnie. Jejku nakrecam sie ze to choleostaza . [emoji23] mam do lekarza 10 kwietnia. Mam nadzieje ze dotrwam i sie nie zadrapie . [emoji23][emoji23]
 
Do góry