reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wiesz Kathleen boje sie, ze szyjka sie skrocila znowu i ze czeka mnie szpital. Mam wizje, ze uslysze, ze jej prawie juz nie ma czy cos. Wiem, ze to głupie, ale mnie jakos trzyma ten fakt, ze moge chociaż do toalety i na szybki prysznic raz na dwa dni. Głowę myje raz na 3 przy okazji prysznica, no i robi to maz, nie mamy typowego prysznica, tylko wannę, wiec zachlapałabym cala łazienkę, poza tym ciężko mi samej po prostu, staram sie nie brać rak do gory. Jem na leżąco, choc w koncowce 32 tc to uciążliwe, bo zgaga meczy. Takie irracjonalne leki wlasnie mnie ogarniaja. Nie lubie tych wizyt, bo trzeba sie ubrać, pojechać, wejść po kilku schodach, często poczekać chwile i juz mam w głowie, ze to za duzo. Ale na pocieszenie przyszedł mój posiew moczu i jest ok :) Jeszcze musze zrobic to gbs, nie wiem czy teraz mi pobierze czy za 2 tyg, to pewnie będzie zależało od stanu szyjki.

Kathleen pisałaś, ze miałaś konizacje, duzo Ci wycieli tej szyjki, jaka metoda miałaś robione? Ja mialam w 2014 metoda chirurgiczna, usunęli stozek, bez skracania. Blizne podobno mam.

W ogole to dzis mi napisała dziewczyna, z ktora leżałam na patologii, ze urodziła synka. Duzy klocek z niego 3400. Ona leżała z powodu nerek i teraz najlepsze. To mlodziutka dziewczyna 25 lat, poród miala wywoływany w momencie, jak zaleczono infekcje, nie mogla urodzić, szyjka tak mocno trzymała, ze popękała masakrycznie, musiała miec szyta. Przy wypisie Pani dr do niej z uśmiechem mowi- oj przy następnej ciazy mogą byc problemy przez ta zmasakrowana szyjkę, moze slabo trzymać. Chyba bym ja zatłukła na jej miejscu. Dziewczyna chciala miec jeszcze jedno dziecko na pewno, zamiast zrobic CC, kiedy akcja nie chciala sie rozkręcić, to ja tak wymęczyli. Wkurzyłam sie! Wiem, ze poród naturalny lepszy, ale nie za wszelka cenę.

@agulaa1 Rozumiem Cię bo sama nieraz miałam podobne leki ale najgorsze to sobie wyobrażać i wkręcać różne myśli, wyobrażenia a po co?chyba żeby to ściągnąć ... będziemy się martwić jak będą ku temu powody coś się wydarzy, teraz musimy spokojnie leżeć i relaksować się ;)

Konizacje miałam w 2008r i szczerze to nie pamietam jaka metoda...wiem, ze pod narkoza i miałam bliznę przez kilka lat ale chyba coś skrócili (ale nie mam pewności) bo przed ciąża miałam 30mm

O masakra, niektórzy lekarze to naprawdę jakby zero litości współczucia wyobraźni nie mieli ... jasne dla nich łatwiej SN a cesarka to dużo zachodu ... Jest ponoć taki szew TAC przezbrzuszny który zakłada się przed ciąża i ponoć niezawodny ale to przed ciąża trzeba go założyć, może warto by się skonsultowała z kimś kto to zakłada? Mam namiary tylko na lekarza z Łodzi jakby co.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzięki Agula :) ja właśnie wypróbowuje teraz przenośny detektor tętna. Nie czuję ruchów jednej dziewczynki, ale wyczuwam tętna ich obydwoch, więc się uspokoilam :) biją zupełnie inaczej niż moje serducho.

3jgxkw7iwtw0d6y7.png

Super ze coś takiego istnieje ;) Niesamowite jak technika i technologia idzie do przodu i jak potrafi uspokoić człowieka ;)

ja się tak kiedyś zastanawiałam jak Ty dajesz radę z ruchami dwóch maluchów u mnie jeden to tak kopie ze az mnie wzdryga czy az w pochwie czuje a co dopiero przy dwójce...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super ze coś takiego istnieje ;) Niesamowite jak technika i technologia idzie do przodu i jak potrafi uspokoić człowieka ;)

ja się tak kiedyś zastanawiałam jak Ty dajesz radę z ruchami dwóch maluchów u mnie jeden to tak kopie ze az mnie wzdryga czy az w pochwie czuje a co dopiero przy dwójce...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ha ha ja nie miałam problemu z rozróżnieniem która się rusza jak obie były ułożone głowami w dół :) jedna wyczuwalna była po lewej stronie pępka a druga po prawej :) ale dziś jedna się przekręcila i już tak łatwo nie było. Lekarz powiedział, że nie zawsze będę rozróżniać ruchy obu, więc staram się myśleć pozytywnie i nie załamywać jak którejś nie czuje :) fakt faktem jak jedna dokopie to aż mnie w środku wszystko boli, ale sobie przypominam, że to moja ukochana dzidzia to już nie myślę o bólu. Druga z dziewczynek jest o wiele spokojniejsza :) oby do piątku, wtedy robię echo serca żeby się upewnić, że wszystko jest ok. A z innej beczki... Mi Pessar zakładali przy szyjce 38mm, po tygodniu od założenia było 28mm, czy to możliwe, że to po prostu przez Pessar się skrócila?

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
Mnie też to ciekawi. Ja mam już szyjke 20 parę mm. Jak mi założy pessar to już wgl się boję ze poleci .
 
Kathleen jaka dawkę magnezu teraz bierzesz? Ja brałam 6x48mg ale teraz kupiłam sobie 100mg, ale babka w aptece mówiła, że tylko dwie dziennie przy tej dawce można brać. Wizytę mam dopiero 8marca, więc trochę czasu zostało, a pytań coraz więcej :(

3jgxkw7iwtw0d6y7.png

@Ania121986 ja biorę magne b6 - 48mg teoretycznie zapotrzebowanie w ciąży to Ok 500mg i staram się jej nie przekraczać raz mniej biorę raz więcej zależy od dnia sytuacji - teoretycznie nie są szkodliwe, bo są wydalane z moczem, może wystąpić biegunka itp


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie też to ciekawi. Ja mam już szyjke 20 parę mm. Jak mi założy pessar to już wgl się boję ze poleci .
Niby wiem teoretycznie jak to wygląda, że pessar ma obejmować szyjke, więc może ja trochę skrócić, ale nie wiem czy mój tok myślenia jest dobry. Ostatnio wieczorem miałam takie uczucie jakbym się dosłownie pruła od środka, trochę się wystraszylam ale, że nic się nie zmieniło to się uspokoiłam.

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
@agulaa1 Rozumiem Cię bo sama nieraz miałam podobne leki ale najgorsze to sobie wyobrażać i wkręcać różne myśli, wyobrażenia a po co?chyba żeby to ściągnąć ... będziemy się martwić jak będą ku temu powody coś się wydarzy, teraz musimy spokojnie leżeć i relaksować się ;)

Konizacje miałam w 2008r i szczerze to nie pamietam jaka metoda...wiem, ze pod narkoza i miałam bliznę przez kilka lat ale chyba coś skrócili (ale nie mam pewności) bo przed ciąża miałam 30mm

O masakra, niektórzy lekarze to naprawdę jakby zero litości współczucia wyobraźni nie mieli ... jasne dla nich łatwiej SN a cesarka to dużo zachodu ... Jest ponoć taki szew TAC przezbrzuszny który zakłada się przed ciąża i ponoć niezawodny ale to przed ciąża trzeba go założyć, może warto by się skonsultowała z kimś kto to zakłada? Mam namiary tylko na lekarza z Łodzi jakby co.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

tak słyszałam o tym szwie i wiem, ze trzeba go zakładać przed ciaza, to jest fajna sprawa przy takich ostrych niewydolnościach, bo wiem, ze wlasnie przy takich jest zalecany...
 
Mnie też to ciekawi. Ja mam już szyjke 20 parę mm. Jak mi założy pessar to już wgl się boję ze poleci .

Ech ja miałam zakładany przy 23mm a teraz 8mm a dopiero 23 tc wyjściowy to 30mm, słyszałam o przypadku dziewczyna miała w 3 mc szyjkę 0mm i donosiła do końca ... Wiec głowa do góry ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ech ja miałam zakładany przy 23mm a teraz 8mm a dopiero 23 tc wyjściowy to 30mm, słyszałam o przypadku dziewczyna miała w 3 mc szyjkę 0mm i donosiła do końca ... Wiec głowa do góry ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Dokladnie, to nie ma reguły, ja leżałam 3 tyg i mi poleciala z 26 na 19 mm, potem w szpitalu miala znowu 21 mm, po kolejnym tyg lezenia 23mm. A teraz moze byc roznie, szyjka jest niestety kapryśnym organem i skraca sie często bezobjawowo niestety.
 
reklama
Do góry