reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

O kurde co ty gadasz że tak nisko on jest. [emoji33] myślałam że jakoś wyżej. Wiecie co wam powiem [emoji23][emoji23][emoji23] na samą myśl już mnie cipka boli .
Dam wam znać jak mi to będą zakładać i trzymajcie kciuki hahah [emoji23][emoji23] Już mnie z bezsilności glupawka dopada.
Nie panikuj :D on u mnie tak się obniżył, bo się macica obniżyła. U Ciebie wcale nie musi tak być :) każda z nas jest przecież inna, ale tak jak koleżanka wyżej pisała Trzeba uważać na zaparcia no i zero seksu, co bynajmniej u mnie i tak się nie zmieniło ;) o dziwo ja która przed ciąża ciągle walczyłam z bakteriami, zapaleniami, w ciąży mam z tym spokój :) ale zaniepokoilo mnie to co koleżanka wyżej napisała... Mi też się wpukla pęcherz w szyjke, więc na następnej wizycie poproszę o podsunięcie pessara.

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
reklama
Nie panikuj :D on u mnie tak się obniżył, bo się macica obniżyła. U Ciebie wcale nie musi tak być :) każda z nas jest przecież inna, ale tak jak koleżanka wyżej pisała Trzeba uważać na zaparcia no i zero seksu, co bynajmniej u mnie i tak się nie zmieniło ;) o dziwo ja która przed ciąża ciągle walczyłam z bakteriami, zapaleniami, w ciąży mam z tym spokój :) ale zaniepokoilo mnie to co koleżanka wyżej napisała... Mi też się wpukla pęcherz w szyjke, więc na następnej wizycie poproszę o podsunięcie pessara.

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
A monitorujecie to same jak to tam wygląda ? Że wiecie że pęcherz się uwypukla ? Czy lekarz wam mówi o tym . Sory że tak pytam [emoji4]
 
To czy się pęcherz wpukla to z tego co mi wiadomo tylko przez usg dopochwowe można stwierdzić. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jest to jedyny sposób.

3jgxkw7iwtw0d6y7.png

Nie wiem dlaczego ale przy pesarze nie powinno się robić usg dopochwowego ( nigdy nie zapytałam lekarzy) wpuklenie widać napewno przez usg brzuszne czasami jak się obsunie to można czuć go ze złe leży ( mi zawsze jak wydawało się ze się obsunął to wychodziło ze infekcja się wdała ale to raczej zbieg okoliczności ;)

A tak generalnie to ja mam wstręt lek palce tam wkładać by nie daj Boże poczuć pessar - Wiec do wszystkiego używam aplikatora ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem dlaczego ale przy pesarze nie powinno się robić usg dopochwowego ( nigdy nie zapytałam lekarzy) wpuklenie widać napewno przez usg brzuszne czasami jak się obsunie to można czuć go ze złe leży ( mi zawsze jak wydawało się ze się obsunął to wychodziło ze infekcja się wdała ale to raczej zbieg okoliczności ;)

A tak generalnie to ja mam wstręt lek palce tam wkładać by nie daj Boże poczuć pessar - Wiec do wszystkiego używam aplikatora ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja słyszałam też, że przy pessarze nie ma możliwości dokładnego zmierzenia długości szyjki. To wszystko nadal jest dla mnie nowe. Kathleen ja nie używam żadnych globulek, więc aplikatora też nie używam. Na szczęście nie mam aż tak dużych uplawow po założeniu pessaru. Jak to powiedział mi lekarz (trochę się zdziwiłam) najlepiej poznać po zapachu wydzieliny czy coś się dzieje. Stosując się do tych zasad na razie u mnie jest wszystko ok.

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
Ja słyszałam też, że przy pessarze nie ma możliwości dokładnego zmierzenia długości szyjki. To wszystko nadal jest dla mnie nowe. Kathleen ja nie używam żadnych globulek, więc aplikatora też nie używam. Na szczęście nie mam aż tak dużych uplawow po założeniu pessaru. Jak to powiedział mi lekarz (trochę się zdziwiłam) najlepiej poznać po zapachu wydzieliny czy coś się dzieje. Stosując się do tych zasad na razie u mnie jest wszystko ok.

3jgxkw7iwtw0d6y7.png

Aj to dla mnie egzotyka po zapachu czy kolorze ;) ja to luteinę dopochwowa biorę Wiec w tym celu aplikator i od 2 dni te nieszczęsne globulki bo antybiotyk wybił cała florę i się grzybki wylegają :/

Z tym pomiarem to tez tak mówią, ze ciężko zmierzyć najważniejsze zeby pessar dobrze obejmowal szyjkę


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja brałam duphaston i luteine dopochwowa. Ale jak mi założyli pessar to zrezygnowali całkiem z duphastonu a luteine dopochwowa zastąpili ta pod język. Ja byłam w szoku jak lekarz po badaniu dopochwowym najpierw spojrzał na swoje palce a później je powachal (szok!). Chciałabym zobaczyć swoją minę jak on to robił, bo musiała wyrażać nieźle zdziwienie :D ale faktycznie jak sprawdziłam sama kolor przezroczysto Bialawy i jakiegokolwiek zapachu brak, więc jest ok :)

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
Jak sie w ogole czujecie dziewczyny? I mam do Was techniczne pytanie, moze głupie, ale sie schizuje. Jaka jest Wasza dobowa"aktywnosc"? Kibelek wiadomo kilka razy dziennie, prysznic codziennie? Sorry za tak szczegółowe pytania, ale ja ciągle sie zamartwiam czy nie za duzo chodzę czy siedze,choc nie wychodzi tego wiecej niż 20 min dziennie. Jecie w pozycji leżącej czy takiej na wpol? Mi kregoslup siada, zawsze mialam z nim problemy. Troche pomaga zmiana łóżek i leżenie choc troche całkowicie bez poduszek w prostej linii na boku. W piątek mam wizytę, boje sie strasznie. Pozdrawiam Was cieplo!
 
@Madzien1234, to czy pessar jest głęboko, czy nisko w pochwie nie zależy od tego, czy trzyma, tylko od tego, na jakiej wysokości jest macica. U mnie podnosił się i opadał w zależności od pozycji dziecka. Zakładanie bardzo nie bolało, zdejmowanie bardziej, ale ból trwał krótko.
 
reklama
Jak sie w ogole czujecie dziewczyny? I mam do Was techniczne pytanie, moze głupie, ale sie schizuje. Jaka jest Wasza dobowa"aktywnosc"? Kibelek wiadomo kilka razy dziennie, prysznic codziennie? Sorry za tak szczegółowe pytania, ale ja ciągle sie zamartwiam czy nie za duzo chodzę czy siedze,choc nie wychodzi tego wiecej niż 20 min dziennie. Jecie w pozycji leżącej czy takiej na wpol? Mi kregoslup siada, zawsze mialam z nim problemy. Troche pomaga zmiana łóżek i leżenie choc troche całkowicie bez poduszek w prostej linii na boku. W piątek mam wizytę, boje sie strasznie. Pozdrawiam Was cieplo!

@agulaa1 Czemu się boisz wizyty? Właśnie fajnie bo upewnisz i uspokoisz się ze wszystko jest dobrze itp a gdyby co to nawet lepiej wcześniej interweniować niz ma być za późno ;)

Ja do niedawna leżałam plackiem ( jadłam leżąco, prysznic 2x w tyg plus szybka higiena części intymnych ) i tylko szybkie wc. od kilku dni troszkę się aktywowałam zdarza mi się jeden posiłek zjeść przy stole i wstać do kuchni po coś ale to wszystko to max 20-25min na dzień, leżę na bokach lub w pozycji biodra wysoko na noc obniżam bo szkoda kręgosłupa; na płasko nie mogę bo zaczyna szyjka bolec. Po 30 tyg mam ponoć głównie na lewym boku leżeć śle to jeszcze daleko ;) ale tez się boje czy nie przesadzam z tym wstawaniem i mam wyrzuty sumienia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry