reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja leżę od czterech miesięcy... wstawałam tylko do toalety i coś zjeść, ale od kilku tygodni jadłam tez na leżąco. Mam skurcze od 20 tygodnia, ciagle na lekach. Ale mój lekarz jak mi mierzył szyjkę i widział, ze się skraca, to tylko mówił, ze jescze jest jej sporo. Zaczynałam od 36mm. Trzy tygodnie temu miała 24 niecałe, ale dla niego było ok. Kazał przyjść za trzy tygodnie... trochę mi się to długo wydawało ciagle się bałam, ze te skurcze mi za bardzo szyjkę skrócą, a nikt tego nie zauważy. I jak mi dokuczały teraz bardziej, to zdecydowałam pójść do innego lekarza. A tamten od razu szpital... a w szpitalu panika, bo doszło jakieś plamienie(być może po badaniu) i od razu zastrzyki, w razie by się rozkręciło...

Rozumiem, a pisząc skurcze masz na mysli twardnienia brzucha? Ile ich miałaś dziennie mniej wiecej? Ja mam takie twardnienia kilkusek wlasnie, ale w szpitalu na ktg nie pisało skurczy, dlatego leków mi nie podali, bo twierdzili, ze to fizjologiczne. Teraz mam ich tak 5-7 dziennie, szczególnie, jak zmieniam pozycje. Mozesz wstawać do wc czy podają Ci pompe z tego fenoterolu?

@Madzien1234 a widzisz co lekarz to opinia, u mnie w szpitalu nie zakładają szwu na szyjce po konizacji, ordynator twierdzi, ze to mija sie z celem, cytował mi wyniki jakis badan amerykańskich, ale bylam.za bardzo zestresowana, żeby go sluchac. Chociaż u mnie to byl 29 tydz, wiec moze tez bylo za pozno.
 
reklama
Fenoterol dostaje w kroplowce, chodzę z nią do wc... a ja miałam twardnienia bardzo często, jednego dnia nie było wcale innego co chwile. A skurczy kilka na dzień czasem... ale ostatnio bardziej uczucie takiego twardego brzucha i ociężałego...
 
Rozumiem, a pisząc skurcze masz na mysli twardnienia brzucha? Ile ich miałaś dziennie mniej wiecej? Ja mam takie twardnienia kilkusek wlasnie, ale w szpitalu na ktg nie pisało skurczy, dlatego leków mi nie podali, bo twierdzili, ze to fizjologiczne. Teraz mam ich tak 5-7 dziennie, szczególnie, jak zmieniam pozycje. Mozesz wstawać do wc czy podają Ci pompe z tego fenoterolu?

@Madzien1234 a widzisz co lekarz to opinia, u mnie w szpitalu nie zakładają szwu na szyjce po konizacji, ordynator twierdzi, ze to mija sie z celem, cytował mi wyniki jakis badan amerykańskich, ale bylam.za bardzo zestresowana, żeby go sluchac. Chociaż u mnie to byl 29 tydz, wiec moze tez bylo za pozno.
Zobaczymy co mi na dniach powiedzą. Mam nadzieję, że jakimś cudem nic się już nie będzie złego dziać [emoji4][emoji4]
 
Fenoterol dostaje w kroplowce, chodzę z nią do wc... a ja miałam twardnienia bardzo często, jednego dnia nie było wcale innego co chwile. A skurczy kilka na dzień czasem... ale ostatnio bardziej uczucie takiego twardego brzucha i ociężałego...

rozumiem, będzie dobrze, wycisza Ci te skurcze, wiem, ze teraz przezywasz wielki stres, ale jestes pod opieka lekarzy, beda monitorować. Na patologii leżała obok laska ze skurczami i szyjka skracajaca i przez tydz byla w szpitalu ( 32 tc), podawali jej wlasnie pompę i miala co chwile ktg, po tyg sie uspokoiło i poszla do domu, dobrze, ze dostajesz fenoterol, to skuteczny lek.
 
Niestety do 25-26tyg nie ma szans uratować; ale spokojnie 32mm to naprawdę dużo. Ja miałam wyjściowa 30mm nie będę pisać ile nam teraz w 22tc żeby się denerwować ;) Miałaś robiony posiew szyjki?
Niestety dopadają tez bezobjawowe infekcje szyjki - dobrze jest regularnie robić posiew z szyjki i posiew moczu.

Gdzie masz te bóle? I co bierzesz ? Mi lekarz kazał brać w pewnym momencie niezależnie czy boli czy nie to czopki scopolan/buscopan i nospe forte. Polecam bardzo szybki ciepły prysznic mi bóle po tym puszczają jak było zle..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Znam przypadki gdzie 23,24 tydzień dzieci przeżyły. Każdy przypadek jest inny i lepiej tu nie generalizować.
 
Jak tam dzis dziewczyny? @Nygusek wiadomo cos wiecej?
ja mam dzis takie klucia jakby w szyjce, juz sie nakręcam i zastanawiam czy jechac na IP. Wizytę mam za tydzień, ale jestem pewna, ze szyjka sie skraca dalej,
a leze na prawde cale dnie, wstaje ze 4-5 razy dziennie do toalety i prysznic max 3 min, co 3 dzien troszkę dluzej, bo włosy trzeba umyć, no wiadomo mycie zębów itp, ale to przy okazji toalety. Zwariować można. Dziewczyny ja mam twardnienia brzucha, ale zupelnie nie wiem jak sie odczuwa skurcze? Nie chce pominac czegoś niepokojącego...
 
reklama
U mnie dziś pojawił się pierwszy skurcz... Ale po paru minutach puścił i więcej się nie pojawił. Ale brzuch twardnieje i wtedy biorę 2xnospe forte i 2xmagnez. Aktualnie czekam aż troszkę zmięknie. I strasznie gazuję od paru dni :/

3jgxkw7iwtw0d6y7.png
 
Do góry