reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Adapali - wczesniak z pierwszej ciazy jest, nie wiedzialam ze jak krzyz boli to sa skurcze, wiec naiwna myslalam ze to normalne, i nic nie zglaszalsm. A ze w Szwecji sie szyjki nie sprawdza bez powoldu, to jak na IP pojechalam to juz urodzilam. Druga ciaza lezaca lezaalam od 26 z krotka szyjka, urodzilama w 39. Ta to juz trzecia,poki co nie leze a szyjka dluga i trzyma, ale luteine biore od 19 tygodnia i juz od jakos 14 sie starsznoe oszczedzam. Nic nie nosze, nie sprzatam, nie gotuje, zero spcerow. Praca i lezenie. I jakos jest ok.
Dowiem sie w poniedzialek jak co i jak, bo mam wizyte.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeny te ciaze sa nie do ogarniecia.. mnie krzyz boli od polowy ciazy, mimo ze leze;/ i niby tlumacza to ze miednica sie przystosowuje..
 
Barnek dzięki :-) takie historie chcę czytać. 34 tydzień i maluszek zdrowy :-)

Pokupiłam sobie rzeczy do szpitala - koszulki ciążowe, majtki i biustonosze. Mam podstawową wyprawkę ciuszkową dla małego w 99% skompletowaną przez moją mamę, która nie rozumiała dlaczego miesiąc temu na widok śpioszków wybuchałam płaczem. No i dzisiaj zamówiłam łóżeczko i materacyk. Tyle kupowania. Na resztę przyjdzie czas jak synek będzie na świecie zdrowiutki :-)

Gdzieś kiedyś czytałam, że maluszki z ciąż zagrożonych szybciej rozwijają plucka pod wplywem adrenaliny ale nie wiem czy to prawda.
 
Barnek dzięki :-) takie historie chcę czytać. 34 tydzień i maluszek zdrowy :-)

Pokupiłam sobie rzeczy do szpitala - koszulki ciążowe, majtki i biustonosze. Mam podstawową wyprawkę ciuszkową dla małego w 99% skompletowaną przez moją mamę, która nie rozumiała dlaczego miesiąc temu na widok śpioszków wybuchałam płaczem. No i dzisiaj zamówiłam łóżeczko i materacyk. Tyle kupowania. Na resztę przyjdzie czas jak synek będzie na świecie zdrowiutki :-)

Gdzieś kiedyś czytałam, że maluszki z ciąż zagrożonych szybciej rozwijają plucka pod wplywem adrenaliny ale nie wiem czy to prawda.

Podczas gdy adrenalina jest potrzebna to szczerze wątpię żeby wpływała pozytywnie na rozwój dziecka. Adrenalina to jeden z hormonów stresu i w dużych ilościach raczej blokuje rozwój (zwłaszcza połączona z pozostałymi hormonami stresu), zbyt duża ilość adrenaliny może też zablokować podobno poród ponieważ ciało uruchamia mechanizm strachu i ucieczki i niejako "zapomina" że jest w trakcie porodu.
Tak mówiła nam położna na szkole rodzenia w zeszłym tygodniu. Podobno najmniej problemów z porodem mają mamy pozytywnie nastawione i zrelaksowane (na ile to możliwe)

@Jadwiga orłowska uważaj z paracetamolem. Doczytałam ostatnio że może skutkować przedłużaniem się wstępnej fazy porodu ze względu na to że blokuje wydzielanie prostaglandyn które powodują dojrzewanie i mięknięcie szyjki.
 
Dzien dobry dziewczyny, jakie plany na dzis? U nas dzieciarnia do kina rusza z tata. A ja odpoczywam dzis.. pogoda akurat na ksiazke i lozko. A i kolezanka ma mnie odwiedzic :) wiec niedziela szybko przeleci.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Barnek ja mam zalozony szew...

Jadzia ten twoj maz niech sie ogarnie;) ostatnie spokojne dni Was czekaja a on takie fochy strzela?

Barnek ja dzis musze ogarnac swoja walizke do szpitala do tego corke spakowac do tesciow...
A moj ukochany wlasnie dzis wyjechal[emoji45]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry