reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witam,
Może ktoś mi nakreśli co to mogło być. od Przedwczoraj mam prawie cały czas twardy brzuch jestem 28 tyg. Wczoraj był to twardy brzuch i kłucie po prawej i lewej stronie u dołu. Po jakimś czasie przeszło. Trudno mi było się poruszać. Natomiast brzuch jest twardy dalej wizyte mam dopiero 14tego. Żadnych niepokojących innych objawów nie mam ale w pierwszej ciazy nie miałam takich przypadłości wiec nie wiem co to aha i jeszcze przy tym wszystkim jest mi słabo i pojawiaja sie uderzenia gorąca, duże rozkojarzenie. Jakieś pomysły ? :) Pozdrawiam

Aha mała sie rusza. Jak jest bardzo twardy to wtedy nie.
 
reklama
Twardnienie brzycha są to skurcze .Na twardy brzuch sie bierze nospe a w pzniejszym etapie fenoterl,bo niestety twardy brzych skraca i rozwiera szyje
 
Pysia tak myślałam, tyle że jak biore nospe to nie widze zadnej różnicy. Brzuch jest taki sam jak przed nospą :(
 
Powiem tak odczuwam to jako twardy i mniej twardy. teraz jest np mniej twardy. ale to nie jest tak ze jest twardy np minute czy 2, tylko raczej w godzinach bym to odmierzała.
 
Probowałaś skontaktować się ze swoim lekarzem? zadzwonić, spytać? mi brzuch też twardnieje, ale właśnie na kilkadziesiąt sekund i odpuszcza, mam założony od 24tc pessar na szyjkę, bo mi się skracała, leżę niemalże plackiem, a z lekow biorę 3x1 no-spę forte, 3x1 duphaston, 2x2 luteinę dopochwową...
Myślę, że dobrze byłoby skontaktować się choćby telefonicznie z ginem i zobaczyć, co powie...możesz do niego zadzwonić?
 
nospa 1 nic nie daje.bierze się 4 razy dziennie nospe forte.a zwykłych 8. ja miałam na brzuch twardy ciagle 8 nosp FOrte (które wrzucałam do torebki bo uznałam ze porabało ich) spocolany fenoterol. ispotin ,kroplówke itp ,zresztą co ja nie miałam.potem skurcze ale to juz nie chce mi się pisać.Ogólnie bierze się 2 zwykłe nospy 4-3 razy dziennie.tak apropo nospy:D kolezanka moja miała twardy cały dzien brzuch,poradziłam jej żeby wzieła nospe to wzieła ją:D:D na drugi dzień przychodzi zbulwersowana i mówi"wiesz co!! hamska jestes! mówiłaś ze mam wziaść nospe ,ja powiedziałam lekarzowi że wziełam a on się czerwony zrobił i tłumił śmiech!!" to ja taka zdziwiona"może za dużo wziełaś??" a ona "nie chyba nie,wziełam ćwiartke nospy ale nic nie pomogła!!":D ja do teraz się z tego śmieje:D biedna taka przestraszna była że wziela tylko cwiartkę jej zeby dziecku nie zaszkodziła:D i wiadomo czego lekarz tłumił śmiech:D:D


A co do mnie i nospy to ja mogłam zjeść 3 pudełka na raz i ani kszty mi nie pomogla.NOspa na wiele dziewczyn nie działa.Kiedyś koleżanka wyladowała w spzitalu z silnymi bólami przy okresie i lekarz się zapytał czy brala cos ona że nospe to już wyśmiał że nospe to może w noc sobie wsadzić ,że wogóle ona nie działa
 
Ostatnia edycja:
Sie usmialam ostatni Twoj akapit to prawda :) mnie na okres nigdy ta nospa nie pomagala tez w zadnych ilosciach :) dzwonie własnie do gina ale nie odbiera albo ma dyz albo pacjetke.
 
reklama
ehh byłam w szpitalu. Ale trochę podirytowana wyszłam. Na szczęście okazało się że nic się nie dzieje. - Tzn. tak powiedziała pani doktor. Jednak na wypisie ze szpitala napisała wskazania do hospitalizacji. Wiec już nie rozumiem. Powiedziała też że ona nic nie bedzie decydować niech moja lekarka zadecyduje.
 
Do góry