reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
gornkowiec typu szpitalnego nie wiem jak sie to nazywa w kazdym bądz razie pęcherzyca noworodkowa.Ja miałam cesarkę ,a pare dni przed posiew moczu i pochwy bo rozwarcie bylo .na posiewie wyszło ok
 
dziwnie.
ja mam wynik posiewu ujemny i wtedy trzba zrobic kolejne badania na ktorych wyniki sie czeka do kilku ytyg ale ja za miesaic rodze wiec nie weim...musze mojej gin zaytac co robic
 
Zalezy od lekarza wszystko.Jak lezaam w szpitalu to kazdy z lekarzy mial zwykle inna opinie.jakis lekarz mi wypatrzyl krwiaka na usg,drugi zeby potwierdzic zrobil usg i powiedzial ze to cos tam innego .potem by 3 bo nic juz nie widezieli i 3 nic nie widzial! tak mialam do karty podpiete 3 usg z 1 dnia ze krwiak ze cos tam i ze brak krwiaka i brak czegos tam.Do teraz nie wiem czy by czy nie.pozatym by lekarz ktry zostawia jak twardy brzuch a inni uwazali ze moze byc.A z kolei w szpitalu w mojej miejscowosci to wogole cuda sie dzieja.Jeden lekarz zostawia na badania i jak zostanie doktor P na dyrzuze to wypisuje popoudniu.

Kiedys lezała dziewczyna z lozyskiem przodujacym .trafia na krwotok.byla w 35tygodniu.Ordynator kazal zostać do końca,a jak poszedł do domu jeszcze w ten sam dzien była wypisana przez doktor P
 
Ostatnia edycja:
no ja jak lezalam w szpitalu w pazdzierniku to jeden lekarz stwierdzil ze lozysko sie odkleilo, inny powiedzial ze to normalne ze czsami w ciazy sie krwawi a inny powiedzail ze grozi mi poronienie;//
tak sie na nich wkurzylam. ni wiedzialam co jest prawda;// lezalam tydzien w szpitalu i faszerowali mnie tabletkami ;// masakra.
 
Witam. Mam problem...
Jestem w 34tyg ciąży. 4 dni temu trafiłam do szpitala. Wieczorem miałam skurcze... Utrzymywały się przez noc i do rana. Rano miałam kłucie w podbrzuszu. Pojechałam do szpitala.
Okazało się że muszą mnie zatrzymać. Na usg wykryto skrócenie szyjki o 3cm. Dostałam zastrzyki na rozwój płuc dziecka. Mały miał idealne tętno 140. Na ktg miałam skurcze na poziomie 20-25 (wg położnej lekkie). Po 3 dniach wypuszczono mnie do domu. Dostałam no-spa, luteinę i asmag. Mam nakaz leżenia.
Teraz nie wiem czy się obawiać czy nie. Synek bardzo się wierci. Co jakiś czas czuję ucisk na dno i kłucie w cewce moczowej... Podczas krótkich przechadzek po mieszkaniu muszę za chwilę siadać, bo zapiera mi dech... czuję jak brzuch mi się cały napina. Miewam napady gorąca.

Mam się spodziewać wcześniejszego porodu? Może wstawać tylko do ubikacji?
Bardzo proszę o radę.
 
Myślę, że powinnaś bardzo uważać i faktycznie wstawać TYLKO do ubikacji! Po porodzie leżałam na patologii ciąży (bo nie było miejsca na położnictwie) i wieczorem przyjechała dziewczyna z lekkimi skurczami i takie tam właśnie w 34 tc. podali jej zastrzyk rozkurczowy. w nocy jej odeszły wody i godzine potem urodziła zdrową, śliczną choć malutką dziewczynkę. obserwuj czy nie odeszły ci wody, i sprawdzaj czy masz regularne skurcze. jezeli tak natychmiast jedz do szpitala. ja na twoim miejscu w ogole bym im kazala cie przyjac ale to moze dlatego ze jestem panikara. lepiej dmuchac na zimne wiec jezeli nie przejdzie ci po tych lekach na twoim miejscu jeszcze razy bym poszła do szpitala i sie tam położyła na siłę:) powodzenia mam nadzieje ze wszystko bedzie wporzadku!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki... Wiesz, ja mam ten może plusik że synek ma już ponad 2.5kg z tego co wyliczono z usg.
Nie wiem już jak rozpoznać czy to skurcz czy on się tak wypina... Czasem mam właśnie twardszy brzuch jak przy skurczu...
Dzisiaj mnie częściej kuło i też nie wiem czy to mały tak powoduje czy coś innego :(
 
Do góry