reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Joasia, u Ciebie ostatnia prosta,wlasciwie to ostatnie metry,powodzenia!

Aniay,witaj w gronie mam brzuchowo-szyjkowych:) jakie to dla mnie dziwne,swoja droga,ze jeden lek tak powszechnie uzywany w jednym kraju,jest zabroniony w innym. Ja np. wyszlam ze szpitala z zaleceniem brania nospy,tam tez mi ja podawano na twardnienie brzucha po zabiegu. Mowili Ci,czym tlumacza ten zakaz?

Ja z kolei okropnie marzne w domu,t ak z innej beczki:) Mamy 21 stopni,co dla alergikow na roztocza (mam z tym wielki problem) jest i tak duzo,i tyle mniej wiecej staramy sie utrzymac w okresie jesienno-zimowym. Ale po szpitalnej temperaturze nie moge sie przestawic. Tam bylo chyba z 25 stopni na oddziale!
 
Julia to mój 3 dzidziuś i każdy poród był cc jak bym mogła wybierać na pewno bym pierwszy poród spróbowała naturalnie nie stety zadecydowali za mnie lekarze. Teraz już 3 cc wiem co mnie czeka i nie ukrywam że się boję
 
Asiek tak naprawde chcialabym unikac CC niesjest to takie fajne jak sie moze wydawac.
Mysle sobie ze z polozna swoja moze dam rade i w razie czego bedzie szybko interweniowac...
Niestety mam w glowie porod znajomej co zakonczylo sie ze maly ma teraz problemy...i jak z tego wybrnie nie wiadomo...a mial byc zdrowiutkim chlopcem...ehhhh smece
 
Hej Asiek przeczytalam twoj ostatni wpis.
U mnie cesarka straszna distalam krwotoku i wyladowalam na intensywnej terapii, do dzis ze mna zle to znaczy z moja krwia, bo zamiast cieszyc sie z macierzynstwa to ja slabne i mdleje.
Z dziewczynkami za to wszystko ok.
 
Julio, bardzo mi przykro z powodu Twoich dzieciątek...

Dziewczyny ja biorę nospe 2 miesiące, w szpitalu prawie miesiąc kroplówki z nospy i szyjkę mam twardą... ale mam też luteinę dopochwowo, która szyjkę wzmacnia podobno... pytałam mojego gina czy mi nospa szyjki nie osłabia ale twierdzi, że nie ma ryzyka. Fakt, że na skurcze też średnio działa... wytrzymamy jakoś :-)
 
Znajoma niedawno rodziła sn bardzo duże dziecko ponad 4,5 kg i tak ją poszarpało, że na uśpieniu zszywali krocze. Dziecko ok ale też wymęczone niemiłosiernie aż twarzyczka sina. Moja siostra miała złamany obojczyk przy porodzie sn. Ona z kolei miała cc i wygoiła sie bardzo szybciutko. Cc to podobno szok dla dziecka. Z kolei przy porodzie sn może złapać jakieś dziadostwo w kanale rodnym. Każdy poród niesie jakieś ryzyko, tak cc jak i sn. Ból to nic, najważniejsze zdrowie matki i dziecka.
 
reklama
Joasia, u Ciebie ostatnia prosta,wlasciwie to ostatnie metry,powodzenia!

Aniay,witaj w gronie mam brzuchowo-szyjkowych:) jakie to dla mnie dziwne,swoja droga,ze jeden lek tak powszechnie uzywany w jednym kraju,jest zabroniony w innym. Ja np. wyszlam ze szpitala z zaleceniem brania nospy,tam tez mi ja podawano na twardnienie brzucha po zabiegu. Mowili Ci,czym tlumacza ten zakaz?

Ja z kolei okropnie marzne w domu,t ak z innej beczki:) Mamy 21 stopni,co dla alergikow na roztocza (mam z tym wielki problem) jest i tak duzo,i tyle mniej wiecej staramy sie utrzymac w okresie jesienno-zimowym. Ale po szpitalnej temperaturze nie moge sie przestawic. Tam bylo chyba z 25 stopni na oddziale!

Tutaj Nospa jest stosowana na zmiękczenie szyjki (dożylnie) więc w ciąży nie pozwalają. Tutaj na wszelkie bóle paracetamol. ;)
Dużo zależy od leków tradycyjnie używanych w danym kraju. (Nospa, sama w sobie jest kategorii C (testy na zwierzętach wykazały efekty negatywne dla płodu ale nigdy nie była testowana na ciężarnych) i w Polsce zapisuje się ją dlatego że stosowano ją od lat więc i teraz się stosuje. Do tego dochodzą inne zasady testowania i klasyfikacji leków.
 
Do góry