reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Katerinka ja od 2...któregoś tygodnia nie amietamiegan czy 24
Czy 28 mam pessar, mam
Małego syna w domu w zeszła sobotę skończył 2 lata i plan był taki ze od sierpnia idzie do przedszkola
Ja wtedy wygladowalam w szpitalu po raz pierwszy i ... młody niestety choruje mocno wiec korzystam bardzo z pomocy dziadków , w
Domu wszystkie obowiązki przejął maz - nawet gotowanie ja leżę i bawię sie z dzieckiem wiec tez nie jest to leżenie na maxa bo tu trzeba pojechać z nim do lekarza
Ostatnio nawet 2xw
Tygodniu... ciagle
Cos trzeba przed porodem
Jeszcze załatwić ... ale dużo odpoczynku i odpuszczenie wszelkich ciężkich prac
Domowych . Ja tez nie czułam w ogole
Jak mi
Sie szyjka skracała ... a w poprzedniej ciazy trzymała pięknie ,
Ba syna porod był 3 krotnie wywoływany oxytoxyna, nawet przebicie wód płodowych nie wywołało skurczy , dopiero info
Ze idziemy na sale
Na Cc:)


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
reklama
Katerinka, ja tez jestem 22 ale u mnie poki co szyjka okej- to trzecia ciaza. Natomiast w drugiej maialam podobna sytuacje jak ty. Syn mial 3 lata,chodzil do przedszkola, -ale zatrudnilismy pania do pomocy, odbierania i tez sprzatania. Szwu nie miałam, wiec ja leżałam całe ostatnie 4 miesiące. Dasz radę, tylko musisz wszystko w miarę dobrze zorganizować.
Teraz u mnie szyjka okej ale i tak mamy pomoc w odbieraniu dzieciaków plus sprzątanie. Tak abym ja nic nie robiła tylko po pracy mogła odpocZac.
 
Ali
gratuluje synusia, trzymajcie się dzielnie i uczcie siebie na wzajem :)

Ziemniaczek,
kciukasy za jutrzejsze zdejmowanie szwu :) pewnie jeszcze troche pobujasz się z brzuszkiem :)
Katierinka
witamy na szczęśliwym forum szyjkowo-brzuszkowotwardnieniowym :)
 
Katerinka ja od 2...któregoś tygodnia nie amietamiegan czy 24
Czy 28 mam pessar, mam
Małego syna w domu w zeszła sobotę skończył 2 lata i plan był taki ze od sierpnia idzie do przedszkola
Ja wtedy wygladowalam w szpitalu po raz pierwszy i ... młody niestety choruje mocno wiec korzystam bardzo z pomocy dziadków , w
Domu wszystkie obowiązki przejął maz - nawet gotowanie ja leżę i bawię sie z dzieckiem wiec tez nie jest to leżenie na maxa bo tu trzeba pojechać z nim do lekarza
Ostatnio nawet 2xw
Tygodniu... ciagle
Cos trzeba przed porodem
Jeszcze załatwić ... ale dużo odpoczynku i odpuszczenie wszelkich ciężkich prac
Domowych . Ja tez nie czułam w ogole
Jak mi
Sie szyjka skracała ... a w poprzedniej ciazy trzymała pięknie ,
Ba syna porod był 3 krotnie wywoływany oxytoxyna, nawet przebicie wód płodowych nie wywołało skurczy , dopiero info
Ze idziemy na sale
Na Cc:)


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
Emka a kiedy szare Ci sciagaja? To dziewczynka teraz czy chlopiec?
 
Hej Dziewczynki. Witam nowe mamusie. Ali gratuluję! Śliczne imię ma Twój Synuś ;-) <3 podczytuje Was, ale mam troszkę gorsze dni, więc nie będę Wam zamulać. Ściskam mocno!
 
Ali gratuluje porodu;)

Katierinka kochana ja mialam zakladany szew na szyjke 23mm, ale cale szczescie zamknieta i twarda!
Mam w domu 6 latke a maz jest za granica...z moja szyjka sie polepszylo bo jest ciut dluzsza i nadal zamknieta i twarda...
Co do uplawow to przy luteinie normalne ...ja zmieniam pare razy dziennie wkladke...
Trzymam kciuki za prawidlowy posiew i szybkie zalozenie szwu... po zalozeniu szwu wazne by lezec pare dni plackiem, musisz maksymalnie duzo lezec bo juz masz jakies rozwarcie. Ja sie poruszam po domu, nierobie tyle co dotychczas i jest ok.

Ziemniaczek daj znac jak sciagane szwu i czekamy na info jak sytuacja;)
 
Dziekuje wszystkim za taki szybki odzew! Julia0903,rozwarcie jest niewielkie od wewnatrz,wyglada to na zdjeciu usg jak taki dziubek,na szczescie w ocenie lekarki szyja w ogole jest wysoko i nie wspominala,zeby byla miekka. Takze tym sie pocieszam. Lezenie pare dni plackiem czeka mnie po zabiegu,bo trzymaja jeszcze tydzien w szpitalu na obserwacji i tak.
Okropnie sie boje,ale czytam Wasze historie i pocieszam sie nimi,ze da sie zapanowac nad ta sytuacja i donosic ciaze szczesliwie.
 
Dziewczyny dam wam znać napewno.
Jutro idę do szpitala ale ściągnięcie szwu będę miała w poniedziałek rano jak mój lekarz będzie zchodzil z dyżuru.
Ali
Gratuluję porodu

Katierinka
U mnie było tak hehe i znowu będę pisać to samo no ale co się nie zrobi dla koleżanek z forum.
Mam nadzieję że wszystko zapamietalam.
Więc tak.
W 12 tyg na prenatalnych dowiedziałem się że moja koleżanka szyjka ma 2.7 cm później w 18 tyg miałam w szpitalu założony szew w znieczuleniu ogólnym a szyjka miała 2.5 cm.
Lekarze kazali mi normalnie chodzić jak zawsze więc chodziłam.
Na wizycie w 20 tyg szyjka miała pół cm i tak do 30 tyg.
Później miałam już 1..5 cm nie wiem jakim cudem ale tak było.
Mój lekarz kazał mi leżeć i może dlatego
Posiew miałem robiony 3 razy w szpitalu i zawsze był ujemny.
Taraz mam zapalenie pęcherza i biorę urofuraginum który działa cuda.
Zapalenie pęcherza to coś strasznego nigdy nie miałam gorszego bólu jak ten.
Ale ta infekcja to od tego szwu.
To tak w skrócie sorry za błędy ale pisze o 02.40 bo nie mogę spać przez mojego chrapie jak traktor dzisiaj wyjątkowo bo wypij parę piwek przy meczu.
 
Hej Ziemniaczek ja tez nie mogę spać. Obudził mnie tak silny skurcz, ze się przestraszylam i tak leżę i obserwuje co będzie dalej. Do tego mnie zemdlilo. Dziś kończę 32 tydzień.
 
reklama
Do góry