reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Julianna - super wygimnastykowne Twoje dziewczynki, a Zuzia to jakaś mistrzyni Ci rośnie. U mnie do kiwania jeszcze trochę, niedawno Adaś, szczuplejszy, dał radę dupinkę podnieść do góry ale to tylko jednego dnia tak potrafił. Teraz znowu grawitacja silniejsza:-D Za To pełzanie Ani idzie dobrze, czasem nie można za nią wzrokiem nadążyć. Do tego jak leży na brzusku podnosi się na rączkach, czasem jedną puszcza i chwyta coś u góry i wtedy też głowę wysoko trzyma, niedługo będę musiała obniżyć poziom w łóżeczku. A Adaś jest teraz na brzuszku na etapie ćwiczenia najsłynniejszej chyba sceny Toma Cruise z filmu Mission Impossible

jjka
- ja na podobnym etapie z Leonem zaczęłam go przewijać "w biegu", bo nie dało rady położyć go gdziekolwiek. Z tym, że ja po każdej kupie leciałam do bidetu obmyć dupsko, tak też robię do tej pory. Ide do łazienki, tam ściągam pieluchę na stojąco (jak był mniejszy to opierałam brzuchem o kolano i tak mi wisiał), staram się pieluchą jak najwięcej kupy wytrzeć, w razie czego wspomagam się papierem toaletowym albo ręcznikami papierowymi, które lepiej zbierają niż mokre chusteczki. Potem sadzam na bidet trzymając jedną ręką z przodu pod pachami, drugą myję cały interes.
Jak jestem poza domem i bidetu niet, to próbuję na umywalce:zawstydzona/y:

Emilek - widocznie dziewczynki nasze tak mają, bo u mnie Ania też miesiąc temu mleko przestała lubić, tylko że moje. Modyfikowane jej jakoś smakuje :-)
 
reklama
Dolores - witaj w naszym wątku. Śliczne masz dzieciaczki. Musisz częściej do nas zaglądać i się udzielać.:-)

kamilasze - no do 20.09 to raczej na pewno pogodzę się z M ale kto wie czy znowu coś nie zaiskrzy:-D
Co do glutenu to ja planuje w poniedziałek zacząć dawać. Kupiłam mleczną kaszkę mannę z Nestle i będę dosypywać po dwie łyżeczki każdemu do zupki.

cannot - no w końcu się odezwałaś;-) już myślałam, że coś się stało.
Ja spacerówki zamontuje we wrześniu bo w gondolach po prostu przestają się mieścić. Mam też parasolkę to już w niej jeżdżą jak jedziemy na zakupy, do kościoła albo na wycieczkę.
Moje już jedzą różne rzeczy. Ja to mam taki charakter że biorę poprawkę na to co mówią inni np lekarze i robię jak mi głowa podpowiada. Więc moi jedzą tak:
7.30 165ml mleka i trzy łyżeczki od herbaty kleiku kukurydzianego
11.00 160-180ml samo mleko
14.00 90ml zupki i 100ml mleka
17.00 owoce i 140ml mleka
20.00 170-200ml mleka plus dwie łyżeczki od herbaty kleiku ryżowego.
Co do nastroju to jest różnie. Ale deprecha mnie dopadła już jakiś czas temu. Wyglądem zupełnie się nie przejmuje. Można założyć ładny ciuch, zrobic makijaż, iść do fryzjera i będzie super :-D Co do wesela to kup sobie takie majtki z wysokim stanem uciskowe i wtedy możesz obcisłą kiecke złożyć. Nikt nie będzie wiedział co masz pod spodem.


Ha. A teraz najlepsze! Róża od trzech dni odmawiała mleka. Dzisiaj się wkurzyłam i powiedziałam jej że kończę z odciąganiem i nie dostanie więcej mleka mamusi jak nie chce pić. Ona spojrzała na mnie wielkimi oczami i wypiła całą porcję 160ml jednym duszkiem:szok:
Więc zrobiłam sobie herbatkę laktacyjną i poszłam normalnie odciągnąć mleko po 15min z każdej piersi. I tyle z mojego zasuszania pokarmu:-D:-D:-D
 
Cześć!jako§ brakuje mi czasu na dokładne czytanie.Byliśmy wczoraj na wizycie u chirurga ze starszym w sprawie stulejki.Bez zabiegu się nie obejdzie.W pl lekarz tak naciągnął mu skórkę,że popękało a teraz jak się zrobiły blizny to tak się wszystko skurczyło,że zabiag jest konieczny.Za kilka miesięcy kolejna wizyta i szczegóły w sprawie zabiegu.W pl to są konowały anie lekarze.
 
Dolores :-) śliczne maleństwa :tak:

Justynia jak dobrze,że wszystko dobrze :-)

Multimama wszędzie można znaleźć jakiegoś niby lekarza, szkoda że nasze dzieci muszą przez to cierpieć. Oby synek jak najszybciej wydobrzał

ja również po każdej kupie myje maluchy, a ze uwielbiaja kapiele razem wiec zawsze jak juz dupsko czyste to drugie laduje tez w wannie i tak mamy po kilka kąpileli dziennie
 
Czesc dziewczyny znowu mam zaległości w czytaniu i pisaniu. Wczoraj Filipowi wyszedł pierwszy ząbek a dzisiaj u Leny zauważyłam pierwsze dwa zęby. Generalnie jest przej..Mam dość, noce tragiczne dni jeszcze gorsze. Nudzą smęcą wiszą na moich nogach wiem że to nie ich wina ale czasami to mam ochote sobie w łeb strzelić. Dom to jeden wielki syf co prawda powinnam się teraz wziaść za sprzatanie ale nie mam siły. Budowa mnie wykańcza pswychicznie . Dzisiaj zgubiłam 50 zł i rozwaliłam sobie telefon. No po prosu dzień marzeń. Mam już wszystkiego po dziurki w nosie.Jjka przebieranie pieluch u nas wygląda jak walka. Kąpiel też masakra one ją uwielbiaja ale ja sie boję ze mi sie utopią.
Cannot za tydzień ide na wesele na samą mysl robi mi się słabo bo co nie założe i tak bede wygladac fatalnie. NIe moge ogarnac swojego ciała, brak mi mobilizacji i siły i wogóle wszystkiego. Moje cialo to masakra nie moge się zaakceptować wiec wole nie patrzeć do lustra.Nie chce się tak czuć, jak spotykam jakiś znajomych których dawno nie widzialam to mi wstyd ze tak wygladam

Sorry dziewczyny musiałam się komuś wyrzalić
 
Karmelowa, dla Ciebie:

kazdy czlowiek potrzebuje kogos.jpg
tak, to my :-) ... to jest miejsce, gdzie można się wyżalić, więc nie przepraszaj. My potrafimy zrozumieć, bo każdej z nas przytrafia się czasem taki dzień, gdy wszystko jest nie tak, na nic nie ma czasu, a mimo wszystko trzeba się uśmiechać, bo jak nie uśmiechać się do tak cudownych małych łobuziaków, jakie każda z nas ma w domu i dzięki którym nasze dni wyglądają tak a nie inaczej ...

serce ktore zrozumie.jpg

a to na jutro :

dobry dzien.jpg

spróbuj, od uśmiechu się zaczyna :-)
 

Załączniki

  • kazdy czlowiek potrzebuje kogos.jpg
    kazdy czlowiek potrzebuje kogos.jpg
    42 KB · Wyświetleń: 80
  • serce ktore zrozumie.jpg
    serce ktore zrozumie.jpg
    32,4 KB · Wyświetleń: 70
  • dobry dzien.jpg
    dobry dzien.jpg
    36 KB · Wyświetleń: 82
kamila ja daje gluten od tego tygodnia - pół łyżeczki kaszki manny do 100ml zupy i zagotować, po jakimś czasie zwieksza się do jednej łyżeczki.

cannot Antek siedzi sztywno??

multimama współczuję że czeka was zabieg :-(
 
multimama
no to czeka cie ciężki czas :-( al lepiej teraz niż jak będzie większy.

Swoją droga kiedy no wiecie rozciąga/naciąga się chłopcu te sprawy, czy to samo się robi :-p bo ja jestem zielona.

Moje maluchy ani myślą o raczkowaniu :no: ale za to Kaja siedzi sama od 3 dni.. i podciągneła się na foteliku chciała stanąć :szok: i sama usiadła :-D... ona nawet nie przyjmuje pozycji do raczkowania tylko leży brzucholem na ziemi ale jak chce ją położyć to mi na nogach sztywno stoi :szok:.

U mnie dzień pełen wrażeń musiałam odebrać moją siostrę z żłobka i miałam 4 dzieciaków w domu:sorry:a mój był po 17. Do wyjazdu nie jestem nic przygotowana:-( eh jutro będzie ciężki dzień ..
 
Justynia niby do 3lat nic się z tym nie robi bo samo może się naprawić jeśli jest coś nie tak ale u Kuby po tej infekcji pęcherza mdra pani dr stwierdziła,że jest stulejkka nawet spora i mu naciągnęła za bardzo i gdybym wtedy każdego dnia mu naciągała to może teraz byłoby ok ale to jest okropny ból i chyba żadno dziecko po dobroci nie da naciągać.Jak stulejka nie jest duza to można stosować kremy albo naciągać delikatnie żeby nic nie popękało.niestety wielu lekarzy naciąga na siłę a później suruacja jak u nas.Czytałam o przypadkach gdzie lekarx naciągał dxiecku 4miesięcznemu aż poszła krew.Mojemu chrześniakowi w pl lekarz też zrobił tak jak mojemu Kubie i ma teraz tak wąsk dziurkę jak epek od szpilki i lekarz powiedział że jak się rodzice nie boją to niech mu sami znowu ściągną skórkę a jaj nie to jak dorośnie przy pierwszyn stosunku samo mu pęknie.Dla mnie to jakiś szamam a nie lekarz.Zadzwoniłam dzisiaj do siostry i poradziam,żeby zmieniła lekarza.Dodam że chrześniak ma 8lat i tak jeżdzą do tego lekarza od kąd mały skończył 3lata.Czytałam,że nie można stulejki zostawić saej sobie jak radził ten szaman bo to grozi nawet rakiem a o infekcjach to nawet nie wspominam.Trzeba naprawdę uważać na tych "lekarzy".Ale się rozpisałam:)
 
reklama
Multimama co Ty gadasz :szok: durny lekarz, mi mówiła lekarka, ze mam nic na siłę nie robić, tylko tyle aby dziurke było widać, aby umyć, i tak robię, chłopakom nie schodzi skóra więc na siłę nic nie robię, mojemu filipkowi ładnie schodziła od początku, a robiłam tak samo. mamy iść do chirurga i albo przepisze maść zmiekczającą, albo każe czekać, jeżeli ta skóra nie schodziła to wiadomo, ze syf sie tam nie zbiera no bo jak, gorzej jest tak jak mówiłaś naciągnąć, potem się tam nazbiera brud i zapalenie gotowe :dry:

Justynia ale z Kai cwaniara :-D może zacznie póxniej raczkować? tak jak Dominik, najpierw siadł i wstał a po miesiącu czyli w 11 raczkował.
 
Ostatnia edycja:
Do góry