reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Emilek- ja tak zrobiłam poprostu zaczęłam zadziej przystawiac do piersi czyli w Twoim przypadku zadziej i mniej ściągać i po prostu organixm zacznie mniej produkować to noe będzie tak od razu a nawet jak będziesz je karmic mieszanie troche Twojego mleka teoche mm to będzie super. Moje dziewczyny sa juz w dzien tylko na mm obiadku i deserku bo kaszka im nie idzie, a w nocy lub nad ranek na cycusiu.

Chciałbym wprowadzić małą ilosc glutenu jak najlepiej? Do obiadku czy jako oddzielny posiłek jakąś kaszke glutenowa?

Milla - dla mnie termin ok :) :) nawet widzę ze wyjdzie jeszcze fajniejsze większa ilość rodzinek bliźniaczych - super!!:)

Emilek - pogodzicie sie chyba z mężem do tego czasu?
 
reklama
A to moje łbuzy P1000472.jpgP1000435.jpgP1000436.jpg
 

Załączniki

  • P1000472.jpg
    P1000472.jpg
    38,1 KB · Wyświetleń: 61
  • P1000435.jpg
    P1000435.jpg
    26,5 KB · Wyświetleń: 75
  • P1000436.jpg
    P1000436.jpg
    22,1 KB · Wyświetleń: 74
Dzieciaki na razie ok :-D

Milla
może na noc nie ;-) mąż mnie podrzuci ale go go w wawie zostawię (choć on twierdzi że ruch tam mnie przerośnie) i bym podjechała. I w zależności od tego jak będę się czuła wrócę sama (on by wracał z bratem) lub poczekam na niego u ciebie z dzieciarnią. Jak by wypaliło 20 było by super :-D

emilek86
moje chyba mają podobne upodobania kulinarne bo to co ja jem jest najsmaczniejsze :tak:
 
Hej.
Emilek- od września wprowadza kleik ryzowy do mleka. Tak mi kazala pani doktor w poradni dla wczesniakow. Ogólnie byla zdziwiona ze chce cos wprowadzać bo teraz kończy 5 msc a korygowany ma 3 msc . Ale stwierdzilam ze spróbuje. Ty juz cos wprowadzilas? Doradz mi co i jak bo masz dzieciaczki w tym samym wieku co ja Antka.

Nie zdarzylam Was doczytac ale postaram się nadrobić. Mialam ostatnio urwanie glowy i dlatego mnie nie bylo.

Ogólnie to chcieli wcisnąć Antkowi rehabilitację ale po uzgodnieniu z neurologiem który stwierdzil ze maly rozwija się prawidlowo mamy tylko ćwiczyć w domu przewroty z brzuszka z plecy i odwrotnie:)

Antek juz sztywno siada, kiedy wy zmienialyscie dzieciom glebokie wozki na spacerowki? Bo nie wiem czy to juz?

Powiedzcie mi jak sobie radzicie z nastrojami po ciąży? Wiem ze przy dwójce dzieci i więcej to pewnie czasu na takie przemyślenia nie macie ale mnie dopadla deprecha jak patrzę na moja figurę po ciąży. Niedlugo mam wesela i zawsze bylam szczuplutka a teraz brzuch porozciagany. Wstyd mi. :/
 
Ostatnia edycja:
Emilek- doczytalam ze z mężem się poklocilas. Przy nerwach i stresie mleko szybko zniknie.

Dopytujecie się co ze mną:) żyje, jakoś funkcjonuje, ale nie mialan czasu i wełny by was tu podczytac:) remont domu mam, Antek samych lekarzy, szczepienia co 3 tyg, badania krwi co miesiąc i hgb spada ciągle mimo 14 mg żelaza. A żelazo w normie wiec nie wiem od czego. Podobno miedzy 4-6 msc leci hgb w dol a później się normuje. Zobaczymy:)

Wspolczuje wam urwania glowy z dzieciakami, ja AZ wstyd się przyznać czasem przy Antku wymiekam:/
 
Emilek- to nie jest kwestia, ze chcą jesc. Oni się po prostu z placzem wybudzają. MAja zamknięte oczy ale jecza, placza jakoś się tak kreca z prawej na lewa. Wystarczy poglaskac, dac smoka i spia dalej...30min i znowu to samo. Wczesniej tego nie było- spali cala noc, tzn od 20 do 5 rano bo wtedy jedli mleko i jeszcze kima do 6. Może to zęby albo jakies koszmary, sama nie wiem. Probowalam ich przetrzymać, ale nie dawalo to skutku- płakali coraz glosniej, budzi się nawzajem i był ryk w stereo. Musze poczytać w necie, może sa na to jakies sposoby. Oj tak, moje do najłatwiejszych egzemplarzy nie naleza. Poczynilam ostatnio pewne obserwacje i wychodzi, ze nie ma takiej godziny w ciągu dnia coby chociaż przez 10min był spokoj. Dra się o wszystko- bo na rece, bo nie na rece, bo chce zabawke, bo nie chce tej zabawki, bo brat za blisko, bo nie ma brata w pobliżu, bo chce jesc, bo nie chce teraz jesc, chce pic, nie, nie to pic tylko inne pic szybko szybko bo placz. Przewijanie to teraz dla mnie WF- musze ich mocno trzymać, wymazują sobie gowno, bo się za ptaszki lapią, później te rece do buzi wiec musze szybko im umyc, dupa w kupie wiec koc na kanapie tez (mam na kanapie koc, pozneij podkład i na to flenele ale i tak dupskiem wejda na koc). Jedyny spokoj to na spacerach- na razie przynajmniej. Pewnie za jakiś czas znowu będą cyrki, bo już takie epizody były.

Karmelova- napierajka- a jak u was? TEz tak macie czy z gola inaczej?


KAmilasze- ja na początku dawałam 0,5 lyzeczki kaszy manny na glowe na dobe do obiadku. Dolewalam do zupki.

Ja 20.09 ide na wesele, wiec nie mogę się spotkać.

Adas ok, goraczki już nie ma, ma trochę zaczerwienione gardlo i mam dawac Tantuum Verde.
 
cannot- ja przesadziłam moich do spacerowek jak zaczelo im się nudzic w gondolach. Do tej pory nie siedza bez podparcia ale skoczyly się placze na spacerach bo sobie swiat ogladaja.

Co do figury- hmm ja nawet w lustro nie zaglądam, bo wiem, ze wyglądam okropnie. Figura jest spoko ale na ryj to nie mogę patrzeć, na zmarchy, który mi się porobily, odrosty, wylniale wlosy, które ciagle wypadają, zharowane ręce i wory pod oczami. Ale ja to wale. Urodzilam i wychowuje bliźniaki! to ciezsza praca niż w kopalni wiec niech się ludzie gonią! Ty tez się brzuchem nie przejmuj.
 
jjka ja dalam sobie spokoj z podkladami i na przewijaku mam ceratke, co prawda moi nie sa jeszcze na tyle sprawni zeby sie tak wymazac ale juz nie raz sie zdazylo sikanie przy zmianie pampersa. a z podkladami skonczylam jak w 5min wyrzucilam 3 ;)
 
reklama
Hej Dziewczyny. Dzisiaj odebrałam wyniki posiewu moczu. Jest jałowy;-)
W przyszłym tygodniu robimy morfologie sprawdzic czy anemi ni maja. ostatnio było ok ale miały dużo płytek krwi.
Pediatra mówi że niema się co martwić tym.
My wprowadzamy gluten od jutra. Do kaszki bez glutenu dodaje 2 łyżeczki kaszki z glutenem i tak przez dwa miesiące a potem przez miesiąc
6 łyżeczek.
 
Do góry