reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Justynia Kaja i Nela są bardzo podobne, jak prawdziwe siostrzyczki a Nathan przy nich jak mała kluseczka. Kaja niewiele waży, moje łobuzy miesiąc młodsze i mniej więcej tyle ważą.
Jjka gdzieś przeczytałam, że jabłko blendowane działa lekko zapierająco ale skrobane już rozwalniająco, nie wiem dlaczego. A śliwki suszone dawałaś? Myślę, że marchewka stosowana w niewielkich ilościach do zupki nie powinna zapierać. A może za dużo dajesz kleiku albo kaszki ryżowej? (można raz dziennie).
Julianna ja nie Karmelova :-D, a mieszkam w Krakowie, jestem czasami w Niepołomicach jak jeździmy na spacery do Puszczy.
 
A dziewczyny czy wy jak karmicie butelka to później butelkę tylko plukacie wrzątkiem czy gotujecie 10 min w wodzie czy może sterylizujecie?
 
cannot - zmieniłam od razu. Jedno karmienie było bebilon a następne już Bebiko
A co do butelek, to ja wyparzałam przez pierwszy miesiąc. Teraz normalnie myję w ciepłej wodzie i tyle.
 
Ostatnia edycja:
Emilek- dzieki za odpowiedz. Czytalam ze niby powinno sie zmieniac stopniowo.

Adb- jakiej firmy masz sterylizator?
Wczesniej wyparzalas czy od poczatku sterylizatora uzywalas? Jest jakas roznica?

Kurde, bo ja juz nie wiem czy to wina butelek które tylko wyparzam przelewajac je wrzątkiem czy mleka. Kupilam mu bebiko. Bylam u lekarza ale dziś się nie dostane, dzwonilam do pediatry i powiedziala ze trzeba go zbadac wiec tak czy siak muszę tam dotrzeć np jutro.
Ale dziwne jest to ze Antek mi ulewa rano. Nawet jak odbije sobie po karmieniu to potrafi chlusnac cala porcja mleka:/
Dlatego chce mu zmienić na bebiko.
 
Cannot lepiej stopniowo zmieniać, Antos może mieć bóle brzuszka, choć nie musi. Ja tez butelek nie wyparzałam, raz na tydzień na początku, ateraz raz w miesiącu jak mi sie wspomni.

Justynia Kaja wymiata :D a dzieciaki słodkie, Natan fajna kluseczka, mój Tomi na 7 miesięcy miał już 10kg, a Domiś 8600 ale D innej budowy bo nie był pusia jak Tomi :p
 
Cannot
ja wyparzałam tylko miesiąc i to w mikrofali
po miesiącu wyparzałam już raz dziennie
a jak skończyli 3 tylko myje
Mleko chyba trzeba zmieniać stopniowo bo na raz to może być za duży szok dla brzuszka, ja zmieniłam co 2 dzień o jedną łopatkę więcej.

Moje maluchy trochę zwolniły z przybieraniem, choć Kaja to zawsze miała z wagą problemy.
 
reklama
Witajcie.
My po kolejnym ważeniu, dziewczyny w tydzień przybrały po 350 i 380 gr. Nadal tylko na piersi, ale coraz dłużej nam te karmienie zajmuje i czasami mam wrażenie że po karmieniu nadal głodne, trochę staram się odciągać na takie sytuacje ale myślę że i tak trzeba będzie trochę dokarmiać bo czasem już sił nie mam. Zaczęły się trochę bóle brzuszka śmierdzące bączki, kupiłam dziś Espumisam nam nadzieję że trochę pomoże.
Też się zastanawiam jak położyć dwójkę w jednym czasie, pamiętam jaki problem był żeby samego synka położyć spać a dwójka to musi być wyzwanie
Justynia no rzeczywiście super dzieciaki ;) świetne zdjęcia
cannot ja płuczę i wrzucam do sterylizatora, mam z Aventu
 
Do góry