reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Kamilasze ja karmię pół moim mlekiem pół sztucznym. tyle że ja dla nich odciągam pokarm bo te wstręciuchy są leniwe, poczuły butle i nie chce im się z cyca jeść, czasami przystawiam ale kończy się szamotaniną, a ostatnio chciało mi się śmiać z Magdy bo jak ją przystawiłam to powiedziała dosłownie bleeeeee, musiałybyście to zobaczyć i tak kilka razy hehe. gardzi cycem, ale bardzo lubi moje mleko, tylko nie wiem co to miało znaczyć.
A co do rozszerzania diety to poczekam jeszcze 3 tygodnie, bardziej w okolicy 5 miesiąca
 
Napisałam takiego długiego posta i mi się tel wyłączył. Niech to szlag..

jjka, milla - ja to już mam w sumie upatrzone ubranka w takim zwykłym sklepie z artykułami dziecięcymi. Aby tylko rozmiar był. Chcę ubrać dzieci prosto i skromnie. Nie podobają mi się te wielkie suknie czy garnitury. To jak stare malutkie. Jak coś kupię to się pochwalę

karmelova - dzięki za odpowiedź. Ja daję ferrum

Nie wiem czy to żelazo, czy jaki ciort. Moje dzieci są bardzo niespokojne, płaczliwe, prężą się, pierdzą tak że nie ma czym oddychać, kupy w ogóle nie mogą zrobić. Nawet czopki glicerynowe nie pomagają
Jakby tego było mało, to zauważyłam, że Domisiek zaczął się bardzo męczyć przy jedzeniu. Potem ma sine wokół ust i tak "ika" jakby nie mógł złapać powietrza.
Normalnie chyba się wykończę.
 
Emilek- sama czestotliwosc kup nie jest tak istotna jak konsystencja. Powinny byc luzne, a nie zbite, albo takie jak plastelina. z tego co opisujesz to moga być kolki. Ale jesli marudza przy samym jedzeniu i nie chca jest to moze to cos innego. U nas Adas mial refluks i to wygladalo tak, ze jadl 50ml i wiecej nie chcial, prezyl sie okrutnie plakal. A juz wczesniej jadl 120ml wiec te ilosci bardzo sie zmniejszyly. Ja wiedzialam ze jest glodny ale nie mogl jesc, bo kwas z zoladka mu sie cofal i palil w przelyku. Jakiego mleka uzywacie? Moi po Nan mieli zaparcia i zielone, zbite niczym bobki kupy. A moze to tez po zelazie. Ile biorą? Moi brali 7mg i bylo ok ale odkad dostają 15mg to znowu sa kupy-plasteliny. Czekam na wyniki morfologii z FE i jak jest ok to wroce do poprzedniej dawki. No chyba, ze ich marchewka tak zatwardza. Bo jablko wykluczam i dynie tez, bo jedza od dawna i bylo ok.
 
No nie mogłam znaleźć zdjęcia, na którym chłopaki byliby razem wiec sa takie. Do tego mieli marynarki takie jak spodnie, bardzo proste tylko w kościele. _MG_8625.JPG_MG_8668.jpg
Po lewej Marek, po prawej Adaś
 

Załączniki

  • _MG_8625.JPG
    _MG_8625.JPG
    65,9 KB · Wyświetleń: 52
  • _MG_8668.jpg
    _MG_8668.jpg
    23,4 KB · Wyświetleń: 50
jjka -jedzą ładnie. Na ich apetyt nie mogę narzekać. Kupy jak już się pojawią, co zdarza się rzadko i w dodatku muszę dać czopek, są bardzo ciemnozielone albo prawie czarne i jak plastelina. Mleko dostają moje 4razy i sztuczne (Bebiko na kolki i zaparcia) 2razy.
Żelaza brali 20mg ale zmniejszyłam im na 15mg, bo nie mogłam patrzeć jak się męczą. Różnicy jednak nie widać.

Twoi chłopcy to niezłe przystojniaki:happy: Mają takie zawadiackie uśmieszki:-D A jakie trampusie fajne mieli. Bardzo ładne te ubranka.
 
Karmelova, Kamilasze - budowa rzeczywiście potrafi pochłonąć duże pieniądze... Sama od czterech lat mieszkam w domu, a i tak jeszcze nie wszystko wykończone...

Jjka- ale przystojniacy :-)

U mnie remontu dzień pierwszy... Jeszcze trochę i będzie już coś widać.
Moje małe dziś po raz pierwszy zaczęły ze sobą "rozmawiać " :-) jedna zagadywała a druga odpowiadała :-)
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa od tygodnia jestem mama bliźniaków Gracjana i Nataniela urodzili sie w 33 tyg niestety są jeszcze w szpitalu ale miejmy nadzieję ze w przyszłym tygodniu wrócą do domku chociaż lekarz mowi ze Natan moze wyjsc szybciej a Gracek nie trzyma jeszcze ciepła więc może zostać kilka dni dluzej
 
Widzę ze zostal poruszony temat żelaza. I Antek chyba ma z nim problem. Dziś mi 2 razy rano chlusnal mlekiem i wieczorem 3 raz. Napina się w kolko, placze, baki puszcza, chlusta mi mlekiem. Zastanawia się nad odstawieniem żelaza ale nie wiem czy bez wiedzy lekarza mogę??

Emilek- daje żelazo 7mg.
 
reklama
Do góry