reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Kamila, na plaży wypadały mi dwa karmienia zazwyczaj. Karmiłam piersią tylko jedno, bo ułożeniem dwojga nie dawałam rady. Drugie dostawało w tym czasie butlę.
Wodę miałam w termosie, tak jak robi to Gotadora, mieszałam z zimną do mleka. Kupiłam dwie butelki Pacifica baby, one właśnie mają termosy, które super tzymają temperaturę. Do tego butelki te wykorzystywałam do drugiego karmienia, bo nie miałam jak butelek na plaży umyć. Więc wychodziło że brałam dwa komplety.
Przewijanie w piachu czasem było wyzwaniem, zwłaszcza po kupie, ale dawaliśmy radę :-)
 
reklama
Aż zazdroszczę Ci tej plaży milla. Ja kłopot bym miała z głowy, bo nadal karmię piersią. Tyle że w tym roku nici z naszych planów wakacyjnych, bo mąż jedzie w delegację na całe wakacje, więc my wyruszamy razem z nim.
Dziś zaczynam remont łazienki... A mąż nadal w delegacji
 
ale postow sie namnozylo. nie dam rady przeczytac.
Chcialam wam tylko powiedziec, ze wczoraj mielismy chrzciny i wszytko wyszlo super, ekstra, fantastycznie. Chlopaki w kosciele bylu grzeczni, Adaś spiewal z organistą:) Marek walnął się glowa w ławkę sprzodu ale nie plakal, wszystko sie udalo. Ja jestem zmeczona ale tez ciesze sie ze juz mamy to za sobą.

A marek na chrzest wyhodował dolną lewą jedynkę:-D

Zaczeli tez sie przekrecac z placow na brzuch ale tylko z jednej, lewej strony sie przekrecają. Z brzucha na plecy tez sie zdarza ale mam wrazenie, ze to takie nieswiadome jest.
 
jjka - super że wszystko się udało. Nie ma to jak udana "impreza". Wrzuć jakieś zdjęcie chłopaków, jak się prezentowali

My chrzcimy za trzy tygodnie. Jutro jedziemy kupić stroje dzieciakom, na tą okoliczność.
 
No, impreza u nas na chacie na 30 osob:-)
Zdjecia poprzegladam i cos wrzuce ale nie wiem czy bedzie w czym wybierac bo nie mielismy fotografa- kazdy tam porobil jakies fotki z doskoku i tyle.
Emilek- jest naprawde ciezko jakies fajne ciuszki kupic dla chlopcow. Dla dziewczynki nie bedziesz miala klopotu. Ja dla moich kawalerow sie naszukalam. Tylko ja chcialam cos bardzo prostego. Ale i tak skonczylo sie na spodenkach+ koszulo-body z krawatem i marynarka. Tylko takie to bylo zwiewne, letnie. Tylko w corcodillo takie cos znalazlam. W 5-10-15 nie ma nic, w Smyku samo g... Nie wiem czy ludize wykupili czy co.
 
jjka - fajnie że jesteście już po. No i super, że w kościele chłopcy byli spokojni. Tylko pozazdrościć :-)
emilek - duży wybór ubranek jest w Warszawie przy rondzie Wiatraczna - jest tam taki specjalny sklepik z ubrankami i innymi gadżetami do chrztu. No i jest jeszcze abrakadabra na Powiślu, ale tam drogo....
Kamila - zapomniałam zapytać jak oczka dziewczynek? Poprawiło się coś? Bo u Ani, odpukać, na razie spokój. A najlepsze jest to, że samo przeszło, nie masowałam bo mała ryczała. Lekarstw też nie stosowałam, bo nie działały. Miałam właśnie umówić się do dr. Chipczyńskiej z CZD i wtedy Ani ropienie się skończyło. Teraz nad morzem troszkę miała ropki, ale to nie to co wcześniej.
 
emilek ja podawałam actiferol 7mg, dawałam go zawsze do mleka rano. Nasza Lena była bardzo płaczliwa i nie spokojna. Nie miala twardego brzuszka i z kupkami też nie było problemu, a jednak jak się okazało to żelazo coś jej tam przeszkadzało. Często było tak że niby wszystko ok a tu nagle płacz taki że nie szlo jej uspokoić. Już potem stwierdzilam że chyba ona taki charakter ma że jak wpada w szał to nie można jej uspokoić. A teraz jak odstawiliśmy żelazo to nie to dziecko. Uśmiechnięta gadatliwa i prawie nie płacze no chyba że mama chce jej zupe wcisnąć :-) zamiast mleczka. Wszyscy w naszej rodzinie stwierdzili że widać różnicę.
Jjka super że chrzciny się udały i gratulacje ząbka, my nadal czekamy
milla zazdroszczę morza, my chyba długo go nie zobaczymy na razie calą kasę pochłania budowa domu, wczoraj na pocieszenie byliśmy w Zakopanym
 
reklama
Milla- u nas juz lepiej i najprawdopodobniej obędzie się bez operacji Ani bo bylo takie zagrożenie. Dzis akurat bylysmy na kontroli w czd i Pani dr nas pochwalila:) takze sie cieszę
 
Do góry