reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Tez myslalam o wozku ale niestety mieszkam na 3 pietrze bez windy i wozek stoi w piwnicy bo tak latwiej o spacery.
Jezu jak sobie pomysle ze niedlugo przyjda zeby i dalej beda wysc to mam ochote sobie w leb strzelic.
 
reklama
Marluna świetnie cie rozumiem bo niedawno sama tu pisałam ze godziny aktywności moich dziewczyn polegają na darciu się. Poprawiło się na razie jak zaczęłam pilnować ich drzemek w ciągu dnia. Spróbuj może będzie je uspokajalo włożenie do fotelika samochodowego, moze bujak? A może jakaś muzyka im pomoże zasnąć. Nad herbatka sama się zastanawiałam bo to same zioła, ale te co znalazłam są od 4 miesiąca
 
No chyba że to kołki, albo już ząbki. Córeczka mojej siostry tak dużo płakała i na początku czwartego miesiąca wyszedł jej pierwszy ząbek. Nie macie nikogo kto by z nimi chociaż chwile się zajął? Żeby choć trochę odpocząć psychicznie.
 
Marluna ja mam stelaż w piwnicy a gondole w domu i też w w nich bujam dzieciaki. A jak i tak nie możesz to może tzw kosz mojżesza, sama szukałam, żeby kupić i są takie na kółkach (w końcu się jednak nie zdecydowałam).

U nas zęby chyba idą inrzeczywiście sa marudne chłopaki ale nie płaczą, po prostu mardzą. Wszystko idzie do buzi, kocyki, pieluchy, zabawki, moje palce, jak smoczek daję to go sobie wyjmują i wkładają do buzi plastikową część. Zahaczają tym wszystkim o górne dziąsła także chyba jedynki górne pierwsze wyjdą. Chociaż nic nie widać jeszcze.
 
Tez myslalam o wozku ale niestety mieszkam na 3 pietrze bez windy i wozek stoi w piwnicy bo tak latwiej o spacery.
Jezu jak sobie pomysle ze niedlugo przyjda zeby i dalej beda wysc to mam ochote sobie w leb strzelic.
Marluna, a może kup drugi wózek do domu? Zawsze to wygodniej bujać jedna raczka niz 2 gondole jednocześnie. Wózek mozesz kupić używany, jakiś najzwyklejszy. Wystawisz dzieci na balkon, będą myślały, ze na spacerze sa. Co prawda ja mam duży dom, wiec patrzę z innej perspektywy, ale jeden wózek miałam na dole a drugi u gory. Ten u gory to byl zwyklak abc design tylko do spania kupiony za 150zl.

Co do zębów - nie jest powiedziane, ze Twoje dzieci będą marudzić czy wręcz wyć. Moje są tego dobrym przykładem - ani razu nie miały gorączki, nie bylo wielkich płaczów, tyle tylko, ze pchały wszystko do buzi i sie strasznie śliniły. Miałam inny problem, mianowicie często mi się budziły w nocy, ale to nie byla kwestia zębów tylko niedojrzałego układu nerwowego.
 
Ja musze niestety zająć się szukaniem kogoś do pomocy albo żłobka. Moja mama nie ogarnia juz dziatwy a ja musze pracować. Co prawda sama ustalam, jadę czy pracuje w domu, ale jak wyją albo się kłócą to nie ma szans na spokojna pracę przy komputerze.
Problem jest taki, ze mieszkamy na odludziu, opiekunka musiałaby do nas przyjeżdżać. Z kolei dowożenie do jej domu czy żłobka to będzie straszna logistyczna wyprawa.
No ale jakby nie bylo, powiem wam, ze bardzo się cieszę, ze dzieciaki są juz takie duże. Wole ten okres niz czasy niemowlęctwa.
 
Aga_82 żłobkiem trzeba jak najszybciej się zainteresować. Państwowo ciężko się dostać a prywatny jak się dowiadywałam 3200 dla dwójki
 
Dziewczyny nie wiem czy powinnam.się martwić. Myślicie, ż możliwe jest, ze dzieciaki wiecej śpią teraz w.ciagu.dnia niż w ciągu pierwszych miesięcy? Może byc ta że jak.kolki przeszły to śpią? Śpią ok 18h na.dobę.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aga_82 żłobkiem trzeba jak najszybciej się zainteresować. Państwowo ciężko się dostać a prywatny jak się dowiadywałam 3200 dla dwójki
To zalezy od miejsca zamieszkania. Ja szukalam wstępnie żłobka prywatnego w Pile, pobyt 7-10h z wyżywieniem wychodzi 650zl za dziecko

Link do: Nursing Care - Profesjonalna Opieka Pielegniarska dla Twojego Dziecka

W dużych miastach pewnie jest drożej, ale mimo wszystko 1600zl za dziecko to jakis kosmos
 
reklama
kamiladon ja jak zaczełam leczyc refluks też zaczeli lepiej spac

u nas też żłobki prywatne po 600 zł, ja zapisałam do publicznego zaraz po porodzie i mam miejsce 261 na 140 miejsc :)
 
Do góry