reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bielsko-Biała i okolice:)

reklama
Bielszczanki mam do Was pytanie: gdzie w naszym kochanym mieście załatwia się sprawy związane z becikowym:confused:? Na jakie jeszcze dodatki z tytułu urodzenia dziecka można jeszcze liczyć:confused:? A co w wypadku, gdy samotna matka zostaje beż pracy więc środków do życia:confused:? Wiem, że dużo pytam, ale najwyższa pora się tym tematem zająć. Będę wdzięczna za wszelki wskazówki:tak:.
 
Dorcia - po becikowe trzeba isc do MOPSu, nie wiem gdzie w BB jest, bo ja załatwialam w Szczyrku. Jezeli jestes samotna, niepracujaca matka przysluguje Ci jeszcze jeden 1000,- z tytulu urodzenia dziecka, do tego dodatek rodzinny 48,- i jezeli tata dziecka ma przysadzone alimenty a nie placi, to mozesz ubiegac sie o wyplaty z funduszu alimentacyjnego, pod warunkiem, ze sprawe przejal komornik i wystawi Ci zaswiadczenie o niewykonalnosci :-) To wszystko nalezy załatwiać w MOPSie. Jestem na biezaco, wiec jak bedziesz miala jakies pytania to wal smialo :tak:
 
Dziękuję Brandy:-). A jeżeli umowa o pracę wygasa 31 czerwca, czyli już po urodzeniu dziecka to czy ten drugi 1000zł też mi się należy:confused:?
 
Witajcie :) dawno nic nie pisałam ....syncio ma już 2tygodnie....Imię w końcu wybrane i akt urodzenia odebrany.Mam na imię: Paweł Piotr :)

Dorcia jeśli chodzi o becikowe to 1tysiąc -przysługuje Ci za sam fakt urodzenia dziecka,2 tysiąc-jeśli pobierasz zasiłek rodzinny(wystarczy ze złozysz wniosek i rozpatrzą go pozytywnie)....a można sie starać o 3 tys-jeżeli samorząd miasta ma w swym budzecie -becikowe samorzadowe.To są najświeższedane.Załatwiałambecikowe w zeszły czwartek-a w poniedziałek miałam pieniążki na koncie:szok::-).

Pozdrawiam wszystkich wpadne potem bo Pawełek głodny:-)
 
No to Beatka ogromne gratulacje a jak mały napisz coś jak znajdziesz czas.
Dorcia ryba Co do podwójnego becikowego to trzeba iść do Urzędu skarbowego złożyc wniosek o zaświadczenie o zarobkach za zeszły rok, z tym zaświadczeniem do Mopsu i jeśli twoje dochody nie przekraczają określonej kwoty ok 510zł na osobe to otrzymasz drugie becikowe dodatek rodzinny 48 zł no i jak załatwosz sobie że umowa ci się przedłuży i pójdziesz na wychowawcze to 400zł miesięcznie. Tak wiec powodzenia.
Reszte pozdrawiam gorąco w ten śnieżny dzień dobrze że teraz chociaż słońce widać. U mnie wraca życie do normalności dzieci już fajne Patka do jutra antybiotyk w piątek na kontrole i mam nadzieje ze moje domowe więzienie się skończy.
 
Beata gratulujemy syneczka :-) pochwal się własnie jak przebiegł poród, jak po pierwszych tygodniach sie czujesz Ty i Pawełek :tak:

Mamuski a Wy gdzie sie podzialyscie? :baffled:

Mery super, ze u Ciebie po chorobie już :tak: U nas niestety na odwrót - ja mam zapalenie oskrzeli a Mela tez jakas przeziebiona....babcia ja teraz mimo wszystko na dwor wziela, chociaz na godzine, a jasię moge pokurować.
 
Ostatnia edycja:
Witam;-)
Ja ostatnio padam ze zmęczenia - Emilka budzi sie rano o 4-5 i chce sie bawic:sorry2: głodna nie jest bo śniadanko wcina jak wczesniej o 7.30:dry: nie wiem co sie jej poprzestawiało, do tego w dzień juz wcale nie śpi, jedynie spacer nas ratuje:zawstydzona/y:

Dyplomu nie odebrałam bo dziekanat dla absolwentów był nieczynny, chociaż powinnien byc otwarty:dry: zakupy tez srednio udane bo kupiłam sobie tylko torebkę:-p Musze sie jeszcze raz przejechac do Katowic ale to juz w pozniejszym terminie:tak:

Prychatka i jak po wizycie u dermatologa? U nas placki na nóżkach zniknęły i nie wróciły póki co;-)

Sandra mam nadzieje ze wypad do dziadków udany i zrelaksowałaś się troche:tak::-p

Beata gratulacje:-) w wolnej chwili czekamy na relacje z porodu;-)

Mery super że już żegnacie sie z choróbskiem:tak:Oby kontrola poszla sprawnie i Patka mogła wychodzic spac na zewnątrz to troche odsapniesz:sorry2: Jestes wielka ale to juz mówiłam nie raz:tak:

Brendy widze nowy suwaczek sie pojawił:-pzycze Ci dużo zdrówka i żeby Amelka nie złapała od Ciebie czegoś poważniejszego:tak:
 
reklama
Witam:-).
Więc czeka mnie wędrówka od urzędu do urzędu. Pójdę do ZUSu i do MOPSu dowiedzieć się konkretów.
Ale i tak dziękuję za wszelkie podpowiedzi:tak:.
Miłego dnia:-D.
 
Do góry