reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i zelazo

Ja zadbałam o dietę bogatą w żelazo :tak: Bo tabletki tez mi nie podchodziły :eek:

Garść migdałów, do obiadu codziennie buraczki, dwa liście salaty na każdą kanapkę. Wystarczyło w moim przypadku :tak:
 
reklama
wiem jak trudno o to by zelazo wychodzilo w wynikach krwi idealnie dlatego na pewno nie jadna z was dostawala je do wykupienia na recepcie.

moje pytanie brzmi w jakich porach przyjmowalyscie zelazo.

ja wpierw przyjmowalam na noc. bylo mi niedobrze.
kolejny raz sprobowalam rano po sniadaniu - zwymiotowalam.

efekt taki ze nie przyjmuje teraz zelaza wogole. a powinnam. dzien w dzien do 3 grudnia.


HELP :szok:
A nie pisze na ulotce jak powinnas przyjmowac?Zelazo najlepiej przyjmowac 30-60 min PRZED posilkiem,przed przyjeciem zelaza i godzine nawet do dwoch po polknieciu nie pic kawy ani herbaty,popijac najlpeiej czym z duza zawartoscia witC.
Jesli nie tolerujesz tego ,ktore przyjmujesz teraz to popros lekarza o zmiane na inne.Moze bedzie lepiej....
 
Ja dziewczyny brałam żelazo prawie non stop od poronienia w zeszłym roku, dietę też miałam bogatą w żelazo i szczerze jakoś nic to nie dawało, miałam problemy z wypróżnianiem i mdłościami. W końcu wylądowałam w szpitalu w 13 tyg ciąży i dostawałam 2 razy dziennie zastrzyki. Hemoglobina podniosła się wreszcie z6,8 na 9,0 a żelazo z 6 na 25 po wyjściu ze szpitala znów powróciłam do brania żelaza doustnie. Dwa razy dziennie Sorbifer przed samym jedzeniem, rano i wieczorem i dodatkow suplement witaminowy Prenatal bo ma 428% dziennego zapotrzebowania na żelazo. Nadal czasem mnie mdli po zarzyciu tych specyfików ale słuchajcie mam hemoglobine 12-13 a zelazo 54 :) I nareszcie anemia dała mi spokój z tym, że chyba do porodu będę musiała się faszerować.
 
w ciąży dwukrotnie wzrasta zapotrzebowanie na żelazo i picie soku pomarańczowego ( najlepiej z tymi tzw fusami ) czy też żurawinowego zwiększa wchłanianie żelaza z posiłku z 40 %do 70 %)

polecam również picie pokrzywy 1- 2 szklanki dziennie :)
ja mieszam ją z inną herbatką i jest całkiem smaczna :)
nawet mój mąż ja pije :)
 
przed ciaza moglam pic sok pomaranczowy bo bardzo lubie ale teraz jak tylko wypije pare lyczkow zgaga straszeczna. Lekarz po piatkowej wizycie powiedzial ze krwinki mi spadly wiec musze cos podzialac zeby sie poprawilo łykam tylko biofer moze cos powinnam jeszcze?
 
witaminy z grupy B i C podnoszą wchłanialnosć przyjmowanego żelaza.

Do potraw wymienianych przez dziewczyny dodajcie jeszcze do jadłospisu kasze gryczaną, jaglaną, pęczak:tak:

Pozdrawiam
 
Witam serdecznie!
Ja mam natomiast inny problem związany z niedoborem żelaza. Hemoglobina wysoka 13,9 wszystko co związane z czerwonymi krwinkami tzn hematokryt itd także w porządku, natomiast mam wysokie RDW-SD 43,5 fl przy normach od 27 do 34. Wyczytałam ze tak wysokie wartosci tego parametru świadczyć mogą własnie o niedoborze żelaza. Dziwi mnie jednak fakt proawidłowej hemoglobiny? Czy uwazacie, że powinnam zacząć przyjmować żelazo? Czy moze najpierw oznaczyć jego poziom? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
PS. Chciałam zaznaczyć ze jestem w 30 tyg. ciąży
 
a ja karmię (mieszane) i mam bardzo niską hemoglobinę,synuś malutki więc ciężko gdziekolwiek wyjść w takie zimno wrrr znacie coś co mogę jeść i nie zaszkodze na trawienie dziecku...?
Migdały u mnie odpadają,bo to chyba pokrewne orzechów cio,a ich nie mogę przecież
Banany jem,wątróbkę też,ale cio jeszcze.
 
reklama
Witam serdecznie!
Ja mam natomiast inny problem związany z niedoborem żelaza. Hemoglobina wysoka 13,9 wszystko co związane z czerwonymi krwinkami tzn hematokryt itd także w porządku, natomiast mam wysokie RDW-SD 43,5 fl przy normach od 27 do 34. Wyczytałam ze tak wysokie wartosci tego parametru świadczyć mogą własnie o niedoborze żelaza. Dziwi mnie jednak fakt proawidłowej hemoglobiny? Czy uwazacie, że powinnam zacząć przyjmować żelazo? Czy moze najpierw oznaczyć jego poziom? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
PS. Chciałam zaznaczyć ze jestem w 30 tyg. ciąży

Najlepiej bedzie jak zapytasz lekarza, on napewno da ci dobra rade. ;-)
 
Do góry