reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i zelazo

Witam

Mam coraz słabszą morfologię, wiem, że grozi mi anemia. Lekarz zalecił więcej ryb i wędlin. Jak do tej pory nic mi to nie pomaga. Jest jeszcze sok z buraków, który nie może mi przejść przez gardło. Czy są jakieś inne sposoby na to, żeby wrócić do prawidłowej hemoglobiny?


Ja mam Biofer, bez recepty w aptece.

Migdały maja dużo żelaza, ja już mam wyniki w normie:-)

Powodzenia.
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe mamusie!!
Jeśli są na forum jakieś osóbki cierpiące na niedokrwistość ciężarnych tak jak ja niestety proszę o doradztwo w sprawie żywienia,preparatów witaminowych itp.pozdrawiam!Marlena22
 
No to ja zaczne :-)

Powiem Ci tak ja od chyba 3 miesiaca ciazy mam anemie (hemoglobina 10,7) i bralam preparaty z zelazem po ktorych wymiotowalam, wiec przestalam i jadlam wlasnie mieso, mieso , mieso do znudzenia i pilam pokrzywe przez ok 1 miesiac. Do posiłków dodawałam ogromne ilosci świeżej pietruszki. Wyniki od tamtego czasu nie ulegly zmianie czyli jest ok. Aha i przestalam pic litrami herbate- bo podobno wyplukuje witaminy z organizmu.

Co jesc??

Mięso i wędliny
Najwięcej żelaza znajduje się w czerwonym mięsie, zwłaszcza w wołowinie, wątrobie, mięsie królika i w podrobach. W wątróbce jest też kwas foliowy. Z wędlin polecane są przede wszystkim chude wyroby, np. polędwica wołowa, szynka i polędwica z indyka, inne wędliny drobiowe. Sporo tego pierwiastka jest także w salcesonie ozorkowym i kaszance.
Jeśli chcesz szybko uzupełnić braki żelaza w swoim organizmie, jadaj niezbyt dobrze wysmażoną wątróbkę wieprzową lub wołową. Podawaj ją z ryżem, duszonym szpinakiem oraz sałatą.

Warzywa
Te ciemnozielone zawierają najwięcej żelaza. Dietetycy polecają: brukselkę, brokuły, szpinak i odmiany sałaty o mocno zielonych liściach. W brukselce i brokułach jest też kwas foliowy. W żelazo bogata jest także czerwona kapusta i buraki. Grupą warzyw bogatych w żelazo są strączkowe (fasola, groch, soja).


Nabiał
Żółtko jajka jest najcenniejsze.


Owoce
Suszone morele, daktyle oraz orzechy i pestki dyni też również zasobne w żelazo.


Witamina C
Witamina C ułatwia przyswajanie żelaza. Mięso jadajmy więc z warzywami, bo jest w nich dużo tej cennej witaminy. Najzdrowsze są świeże warzywa.


Zdrowe duety
Na kanapkę z polędwicą połóż liść sałaty lub kawałek papryki (ma bardzo dużo witaminy C). Jajecznicę posyp obficie posiekaną natką pietruszki lub koperkiem.
Zamiast herbaty wypijaj do posiłku soki, np. pomarańczowy, grejpfrutowy, z aronii, pomidorowy.

Jesli masz jeszcze jakies pytania jestem do dyspozycji :-)
 
Witam wszystkie przyszłe mamusie!!
Jeśli są na forum jakieś osóbki cierpiące na niedokrwistość ciężarnych tak jak ja niestety proszę o doradztwo w sprawie żywienia,preparatów witaminowych itp.pozdrawiam!Marlena22

niedokrwistość w ciąży jest fizjologiczna, nie ma się czym zamartwiać. większość przyszłych mamuś to ma :tak: ja biorę akurat Biofer, bo on jest całkiem delikatny, a anemia się nie pogłębia :cool2: W niedokrwistości nie chodzi o brak witamin, tylko żelaza..
 
Ja odkąd pamiętam mam anemię. W ciży nasiliła sie jeszcze bardziej. Mam problem z przyswajaniem żelaza...W 6 tyg ciąży miałam hemoglobine na poziomie 10,2, teraz jest już 11,3, ale wciąż nisko. Mój ginekolog zalecił mi FEMI FERAL , biore go 3 razy dziennie po 1 godzine przed posiłkiem, gdzie normalna dawka to 1 tabletka. Powolutku, ale coś tam sie podnosi, ja czuję się coraz lepiej, nie jestem taka osłabiona, nie przerwałam parcy mimo innych komplikacji. Grunt to optymistyczne podejście.
 
U mnie anemia wystapila okolo 7 miesiaca ciazy, dostalam zelazo w tabletkach i wszystko sie unormowalo. Oprocz tego warto zazywac suplement witamin dla kobiet w ciazy nie tylko przez pierwsze miesiace ale przez cala ciaze :)
 
Ja miałam zawsze problemy z krwią zawsze zbyt niski poziom hemoglobiny ostatnio 9,8 czuje się słabo sennie i wogule nie do życia:-(biore dwa razy na dzień Tardyferon Fol od sierpnia i jakoś poprawy nie widać niestety,nawet już drugi raz z tego powodu leżałam w szpitalu.Staram się jeść co może zawierać jakiekolwiek ilośći żelaza ale widzę że mój organizm ciężko przyswaja żelazo.Na dodatek trzeci miesiąc biorę Prenatal Classic bo wczesniej brałam Folik mam nadzieję że z czasem sytuacja się unormuję bo to jest moje pierwsze dziecko i poprostu jestem pełna obaw o jego zdrowie.Chcę dla niego jak najlepiej a czuję że z własnej winy robię całkowicie odwrotnie mimo że się staram jak tylko potrafię:tak:
 
Ja ostatnie badania miałam właśnie wskazujące na niedokrwistość, ale lekarz powiedział, że to w ciąży normalne. Staram się jeść rzeczy o których mowa powyżej, nie wiem jakie teraz mam wyniki, ale od jakiegoś czasu czuję sie mocno zmęczona, chociaż się przecież nie nadwyrężam. Bolą mnie mięśnie po najmniejszym wysiłku, nie mówiąc o tym, że chodzę nieprzytomna. To mogą być skutki niedokrwistości?
 
Ja ostatnie badania miałam właśnie wskazujące na niedokrwistość, ale lekarz powiedział, że to w ciąży normalne. Staram się jeść rzeczy o których mowa powyżej, nie wiem jakie teraz mam wyniki, ale od jakiegoś czasu czuję sie mocno zmęczona, chociaż się przecież nie nadwyrężam. Bolą mnie mięśnie po najmniejszym wysiłku, nie mówiąc o tym, że chodzę nieprzytomna. To mogą być skutki niedokrwistości?


Moga byc, ale rownie dobrze to przez pogode albo poprostu masz trudniejszy okres. Najlepiej zrob morfologie i bedziesz miec 100% pewnosci.
 
reklama
wiem jak trudno o to by zelazo wychodzilo w wynikach krwi idealnie dlatego na pewno nie jadna z was dostawala je do wykupienia na recepcie.

moje pytanie brzmi w jakich porach przyjmowalyscie zelazo.

ja wpierw przyjmowalam na noc. bylo mi niedobrze.
kolejny raz sprobowalam rano po sniadaniu - zwymiotowalam.

efekt taki ze nie przyjmuje teraz zelaza wogole. a powinnam. dzien w dzien do 3 grudnia.


HELP :szok:
 
Do góry