reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i zelazo

Ja jestem całe życie anemiczką czyli hemoglobina poniżej normy (bywało że miałam nawet 8)..
Jedz dużo buraków i marchwi :] do tego dobre jest żelazo, zapytaj lekarza bo są specjalne żelaza w ciąży.
Ja na szczęście przed ciąża miałam prawie 14 ale pewnie teraz będzie mi spadać też.
Dzisiaj mam wizyte u lekarza to popytam go :)
Pozdrawiam
 
reklama
Witam sie i ja ,anemiczka zyciowa(wegetrianizm nie pomaga w pozbyciu sie jej ;-)).
Ja np.nie moge brac zelaza,bo potem mam problemy z ukladem trawiennym,tym bardziej teraz w czasie ciazy.
Co moge polecic,to jesc duzo warzyw zielonych(szpinak,brokuly,salata etc...),najlpiej skropionych sokiem z cytryny.Buraki czerwone tez pomagaja,ale marchewka juz nie za bardzo,chociaz bardzo ja lubie.
Niestety zelazo zawarte w warzywach jest mniej pomocne niz zawarte w miesie,ale coz ja moge sie tylko na warzywa sklonic.
Pozdrawiam i powodzenia!
 
Jestem już po drugiej wizycie u gina:-) i tak, anemii nie mam bo norma dla kobiet w ciąży zaczyna się od 11, a ja mam 11,7 :-D Powód do radości to też nie jest, bo taka hemoglobina mogłaby być w środku, albo pod koniec ciąży a nie na jej starcie. Lekarz zachował jednak zdrowy rozsądek, za co bardzo go cenię, i nie przepisał mi narazie preparatów z żelazem, tylko dał szansę na naturalne jego podwyższenie. Z sokiem z buraków muszę się zaprzyjaźnić:-)
 
U mnie niestety wyszła anemia w ciąży, więc żelazo od miesiąca biorę i po dzisiejszej wizycie do końca mam brać. Mi w ciąży (z resztą przed też) jakoś nie za bardzo mięso leży, zjem ale żebym chciała dokładki to już nie - więc może częściowo to jest winowajcą ale wiadomo w ciąży maluszek dużo wyciąga z kobiety więc zdarzają się niedobory witamin..
 
No nie mogę.... Sok z buraków nie przechodzi mi przez gardło. Wczoraj wypiłam pół szklanki a potem wszystko oddałam... Dzisiaj drugie podejście;-)
 
Aha powiedziałam mojemu lekarzowi, że staram się jeść wątróbkę bo wiem, że jest bogata w żelazo. Niestety dowiedziałam, się że w ciąży nie koniecznie jest wskazana ponieważ zawiera m.in. metale ciężkie i inne substancje nie koniecznie zdrowe. Pomóżcie, co można jeszcze jeść, żeby podnieść hemoglobinę?? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :-)
 
Robiłam ostatnio wyniki i niestety spadła mi trochę hemoglobina. Nie jest tragicznie, ale spadła. Mój lekarz kazał mi jeść wszystko co zawiera żelazo oraz przypisał mi Hemofer. Czy wy też macie problem z niską hemoglobinę. Co robicie? Co jecie?


ja cała ciążę miałam anemie, raz wieksza a raz mniejsza- ale cały czas była. cofało mi sie na widok jajek, a one mają duzo żelaza. inne produkty widac nie wystarczały. cała ciąze brałam zelazo w tabletkach i tez nic.
 
reklama
Biorę Biofer. Teraz lekarz zwiększył mi dawkę na 2 razy dziennie po 2 tabletki. Oprócz tego wróciłam do picia soku z buraków:-) W tym tygodniu będę robiła morfologię, więc zobaczymy ile wyjdzie hemoglobiny, ale czuję się bardzo dobrze;-)
 
Do góry